RSS    |    Ana sayfam yap    |    Favorilere ekle
 
Eğitim « Önceki | Sonraki » |      ANA SAYFA2012 KPSS sınavında yaşanan Beyaz Kalem deneme sınavı skandalından sonra gözler 2012 KPSS sınavının iptal edilip edilmeyeceğine yöneldi. ÖSYM’den gelen açıklamalar doğrultusunda 2012 KPSS sınavının iptal olup olmayacağı yazımızın devamında;

2012 KPSS sınavı Cumartesi sabah oturumunda memur adaylarına verilen soru kitapçığının aynısının, daha önce Beyaz kalem yayınlarının deneme kitapçığındaki sorularla aynı olduğu belgelendi. Konuyla ilgili ÖSYM’nin yaptığı açıklama sizlerle;

 

BASIN AÇIKLAMASI
(7 Temmuz 2012)

 

2012-Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Lisans:
Sınavın Cumartesi Sabah ve Cumartesi Öğleden Sonra Oturumlarının Tamamlanması
ve Bazı İnternet Sitelerinde Yer Alan Asılsız Haberler

7-8 Temmuz 2012 tarihlerinde dört oturumda tamamlanacak olan 2012-KPSS Lisans Sınavının 81 il merkezi ve Lefkoşa’da yapılan Cumartesi sabah ve Cumartesi öğleden sonra oturumları gerçekleştirilmiştir. ÖSYM’nin, sınav güvenliğine yönelik almış olduğu tedbirler sınavın iki oturumunda da uygulanmış ve oturumlar sorunsuz olarak tamamlanmıştır.

Sınavın Genel Kültür ve  Genel Yetenek Testinin uygulandığı  Cumartesi sabah oturumuna 987.352 aday, Eğitim Bilimleri Testinin uygulandığı öğleden sonra oturumuna ise 299.709 aday katılmıştır.

Sınavın uygulaması esnasında, sınava sahte belgelerle girmeye çalışan, kendi yerine başkasının sınava girmesini sağlamaya çalışan kişiler tespit edilmiş, güvenlik güçlerinin yardımı ile bu kişilerin girişimleri sonuçsuz bırakılmıştır. Bu kişilere yönelik emniyet güçlerince yapılan operasyonlarda bazı kişiler de gözaltına alınmıştır.

Sınav binalarında görev alan tüm emniyet görevlileri ve diğer sınav görevlilerinin titiz çalışmaları ile sınav sorularının sınav başladıktan sonra sınava giren bazı adaylarca sınav binaları dışına çıkarılması eylemlerinin gerçekleşmesine izin verilmemiş, bu eylemlere girişenler binalardaki emniyet görevlilerine teslim edilmiştir. Bazı adayların bireysel kopya girişimleri de sınav görevlileri tarafından engellenmiştir.

Tüm bu eylemlerin sonuçsuz kalmasına rağmen, bazı internet sitelerinde sınav sorularına yönelik asılsız iddialar yer almaktadır. İddia edilen sorular incelendiğinde, kesinlikle ÖSYM’nin kullandığı görüntüde ve düzende olmadığı, imla kuralları, noktalama işaretleri, sorulardaki eksiklik vb. diğer detayların soruların, sınava giren aday/adayların hafızasında tutarak bazı yayın organlarına kasıtlı olarak servis ettiği, sonradan zihinde tamamlanmış sorulardan oluştuğu görülmüştür.  Kaldı ki iddia edildiği gibi Eğitim Bilimleri Testinde Türkçe adlı bir bölüm bulunmamaktadır.

Sınavın güvenliğine gölge düşürmeye yönelik, ÖSYM’yi karalamayı amaçlayan bu haberler, kendileri için önemli bir sınava büyük emek harcayarak hazırlanan adayların ÖSYM’ye karşı güvenini zedeleme ve çalışanlarının emeklerine gölge düşürme amacındadır.

KPSS adaylarının sınava ve Merkezimize güvenlerini sarsmaya yönelik bu tür uygulamalara adaylar itibar etmemelidir.  Sınava girecek adayların, bu ve benzeri yanıltıcı durumlara itibar etmemeleri, Merkezimize ve sınavın güvenirliğine inançlarını kaybetmeden sınavın diğer oturumlarına katılmaları önemle hatırlatılır. ÖSYM gerçekleştirdiği sınavların güvenliğini sağlamaya kararlıdır. Tüm sınavlarda olduğu kadar, bu sınava katılan adaylarımızın da eşit şartlarda yarışarak başarıya ulaşmalarını sağlamak Merkezimizin en önemli görevidir.

Merkezimiz, bu önemli sınavda insanların duygularını sömürerek, böylesi bir yolla kazanç sağlamaya yönelen kişi ve kurumları şiddetle kınamaktadır. İlgililer hakkında Savcılığa ivedilikle suç duyurusunda bulunulacak ve gereken yasal işlemler yapılacaktır. Bu nedenle bu türden yalan asılsız haberlere itibar edilmemesi önemle rica olunur.

Adaylara ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.    Yayın Tarihi: Cumartesi, Temmuz 7, 2012, 22:55

“2012 KPSS iptal Edilecek mi” için 3 Yorum

  1. Beyazkalem Denemesi 2012 KPSS Çalınan Sorular | Tr-PortaL.NeT diyor ki:

    […] « Önceki | |      ANA SAYFA […]

  2. 2012 KPSS Soruları Çalındı | Tr-PortaL.NeT diyor ki:

    […]  2012 KPSS İptal Edilecek mi Altın, Dolar, Euro Tamamını Tek Sayfadan Takip Etmek İçin Tıklayın… (CANLI GRAFİK) […]

  3. MUSTAFA diyor ki:

    PİS YALANCILAR HIRSIZLAR GEÇEN YILDA AYNISINI YAPTINIZ UNUTMA ÖSYM BAŞKA GEÇEN YIL 300 KİŞİNİN SINAVINI İPTAL ETTİN AMA 300 KİŞİ GİRMİYOR SINAVA MİLYONLAR GİRİYOR HEPSİNİ İPTAL ETMELİYDİN ASIL AMACIN KOLTUĞUNDAN OLMAMAK HIRSIZSINIZ TORPİLCİLER ALLAH HESABIMI SORSUN SİZDEN BEN SİZİ ONUN MAHKEMSİNE VERDİM BAŞKA SÖZÜM YOK BEYAZ KALEMMİ YANLIŞ YAZMIŞLADIR ZEBANİ KALEMSİNİZ SİZ PİS KOPYACILAR TORPİLCİLER

Aşağıdaki alandan konuya yorum yapabilirsiniz

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

  2012 KPSS iptal Edilecek mi
Son Yorumlar


Gizlilik Politikası  |  HAKKINDA  |  İLETİŞİM  |  
   
Theme Edited By PCKO
Copyright © 2008 - Tr-PortaL.NET. Her Hakkı Saklıdır.