RSS    |    Ana sayfam yap    |    Favorilere ekle
 
Eğitim « Önceki | Sonraki » |      ANA SAYFA2012 LYS 3 Edebiyat Coğrafya sınavı sorularını ve cevaplarını sitemizden bulabilirsiniz. 23 Haziran 2012 Cumartesi günü yapılan LYS 3 sınavı sorularının çözümleri burada;

ÖSYM sınavda kitapçığın doğru işaretlenmesine ilişkin eğitim videosu hazırladı. ÖSYM’nin hazırladığı Eğitim Filmini aşağıdan seyredebilirsiniz.

[jwplayer mediaid=”10851″]

Kimliğinizi unutmayın

LYS-3’te Türk Dili ve Edebiyatı (56 soru-85 dakika) ile Coğrafya-1 testi (24 soru- 35 dakika) yer alacak. LYS-2’de Fizik, Kimya ve Biyoloji testleri yer alacak. Testlerde 30’ar soru bulunacak ve 45’er dakika verilecek. Her iki sınavda da testler ayrı kitapçıklarda bulunacak, ancak tek cevap kağıdı kullanılacak.
ÖSYM, internet sitesinde yayımladığı bir açıklama ile sınavlarda uygulanan güvenlik tedbirlerinin geçerli olduğunu hatırlattı. Buna göre, adayların sınava giderken yanlarında mutlaka ‘2012-LYS Sınava Giriş Belgesi’, fotoğraf ve TC Kimlik Numarası olan nüfus cüzdanı veya pasaport bulundurmaları gerekiyor.

Kimlik belgesi olmadan aday sınava alınmayacak, alınsa bile sınavı geçersiz sayılacak. Sınav binalarına hiçbir eşya alınmayacak. Sınavda kullanılacak kalem, silgi, kalemtıraş, saat gibi gereçler ile şeker ve peçete bütün adaylara ÖSYM tarafından sağlanacak. Adaylar sınava şeffaf pet şişe içinde su getirebilecek.

BUNLARI ALMAYIN

SINAV girişi, adayların ve sınav görevlilerinin üstleri elle ve dedektörle aranacak. Çanta, cep telefonu, saat, kablosuz iletişim sağlayan bluetooth gibi cihazlar ile kulaklık, kolye, küpe, yüzük (alyans hariç), bilezik, broş, metal para gibi metal içerikli eşyalar ve her türlü elektronik/mekanik cihaz sınav binasına alınmayacak.

2012 LYS 3 Edebiyat Soruları Cevapları Çözümleri burada    Yayın Tarihi: Cumartesi, Haziran 23, 2012, 2:36

Aşağıdaki alandan konuya yorum yapabilirsiniz

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

  2012 LYS 3 Edebiyat Soruları
Son Yorumlar


Gizlilik Politikası  |  HAKKINDA  |  İLETİŞİM  |  
   
Theme Edited By PCKO
Copyright © 2008 - Tr-PortaL.NET. Her Hakkı Saklıdır.