RSS    |    Ana sayfam yap    |    Favorilere ekle
 
Eğitim, Manşet « Önceki | Sonraki » |      ANA SAYFAÖSYM tercih kılavuzuna ilişkin yaptığı açıklama neticesinde kılavuzu değiştirecek ve yeni tercih kılavuzunu tüm adaylar ile paylaşacaktır. 23 Temmuz 2012 Pazartesi günü başlayacak tercih işlemleri için yeni kılavuzun yayınlanmamış olması adaylara panik yarattı.

23 Temmuz 2012 tarihinde başlayacak tercih işlemlerinin 3 Ağustos 2012 tarihinde son bulacağı ÖSYM tarafından duyurulmuştu. Fakat öyle görünüyor ki 2012 tercih kılavuzunun hala yayınlanmamış olması bu süreyi uzatacak.

Ayrıca aramalarda gördüğümüz kadarıyla YGS ve LYS için ayrı ayrı tercih kılavuzu aranmaktadır. 2012 Tercih Kılavuzu yalnızca bir adettir ve bu kılavuz “Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Kılavuzu” olarak yayınlanmaktadır. YGS ve LYS için ayrı ayrı kılavuzlar yoktur. Bu puan türlerine göre bölümler üstte belirttiğimiz gibi “Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Kılavuzu” altında belirtilmiştir.

ÖSYM yeni kılavuzu hala yayınlamamıştır. Bizler sizin için an be an ÖSYM’yi takip etmekteyiz. 2012 tercih kılavuzu yayınlandığında burada ilgili bağlantıyı sizlerle paylaşacağız fakat siz de takip etmek isterseniz ÖSYM’nin web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

http://www.osym.gov.tr/

BASIN DUYURUSU
(23 Temmuz 2012)

2012-ÖSYS Tercih İşlemleri

2012-ÖSYS tercih işlemleri, 23 Temmuz 2012 tarihinde başlayacak ve 3 Ağustos 2012 tarihi saat 17.00’de sona erecektir.

2012-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu,ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden 23 Temmuz 2012tarihinden itibarenyayımlanacak, başvuru merkezlerine de örnek olarak gönderilecektir. Adaylar, isterlerse kılavuza ÖSYM’nininternet adresinden erişilebilecekler veya başvuru merkezlerine gönderilmiş olan basılı kılavuzu yerinde inceleyebileceklerdir. Başvuru merkezlerine 26 Temmuz 2012 tarihine kadar basılı kılavuz gönderilmiş olacaktır. Adaylara kılavuz satışı yapılmayacaktır.

Tercih işlemleri, Kılavuzda belirtilen esaslar uyarınca gerçekleştirilecektir. Tercih yapacak adayların, 23 Temmuz 2012tarihinden itibaren ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacak Kılavuzu dikkatle incelemeleri, tercihlerini buna göre yapmaları gerekmektedir.Kontenjanların bulunduğu Tabloların son sütunlarında yer alan 2011-ÖSYS sonuçlarına ait bilgilerin, bir programın ne ölçüde tercih edildiğini göstermekle birlikte 2011-ÖSYS sonucu ortaya çıkan değerler olduğu; 2012-ÖSYS’de değerlendirme işleminin değiştiği, bütün adayların yerleştirme puanları hesaplanırken AOBP’lerinin 0,12 katsayı ile çarpıldığı unutmamalıdır.

Adaylar tercihlerini isterlerse bir başvuru merkezi aracılığıyla, isterlerse internetten kendileri bireysel olarak yapabileceklerdir. Başvurularını internetten yapmak istemeyen adaylar doldurdukları Tercih Formu ve nüfus cüzdanı/pasaportları ile birlikte istedikleri bir başvuru merkezine tercih için başvuracaklardır.

2012-ÖSYS adaylarına duyurulur.    Yayın Tarihi: Cumartesi, Temmuz 21, 2012, 23:27

“2012 Tercih Kılavuzu – ÖSYM” için 1 Yorum

  1. mehmet diyor ki:

    ben tercihimi yaparken burs ve kıredi istiyormusun gibi bir kutucuk vardı onu doldurmadım… şimdi ben nasıl başbakanlık bursu alacam

Aşağıdaki alandan konuya yorum yapabilirsiniz

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

  2012 Tercih Kılavuzu – ÖSYM
Son Yorumlar


Gizlilik Politikası  |  HAKKINDA  |  İLETİŞİM  |  
   
Theme Edited By PCKO
Copyright © 2008 - Tr-PortaL.NET. Her Hakkı Saklıdır.