RSS    |    Ana sayfam yap    |    Favorilere ekle
 
Eğitim « Önceki | Sonraki » |      ANA SAYFA18 Temmuz 2012 itibari ile YGS ve LYS tercih kılavuzu değişti. ÖSYM tarafından yapılan açıklama ile Danıştay kararı gerekçesine uyularak 2012 tercih kılavuzu değiştirilecek ve yenisi yayınlanacak. ÖSYM Başkanlığı yeni tercih kılavuzuna ilişkin sitesinde şu açıklamayı yaptı;

BASIN AÇIKLAMASI
(18 Temmuz 2012)

2012-ÖSYS:
Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunun Yayımlanması ve Yerleştirme Puanlarının Hesaplanması

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı tarafından; Danıştay 8. Dairesi’nin kararı ışığında ÖSYM Başkanlığınca, 2012 yılı için yükseköğretime yerleştirme puanları hesaplanırken Yükseköğretim Kurulunun 30.11-01.12.2011 tarihli ve 2011.21.1120 sayılı kararı ile yayımı uygun bulunan 2012-Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Kılavuzuna göre işlem tesisi suretiyle uygulanmasına karar verilmiştir.
Bu karar gereğince; 16 Temmuz 2012 tarihinde ÖSYM’nin internet adresinden yayımlanan 2012-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu yeniden düzenlenerek en kısa sürede adayların ve kamuoyunun bilgisine sunulacaktır. Adayların bu Kılavuzu dikkatle incelemeleri ve ÖSYM’den yapılan duyuruları takip etmeleri gerekmektedir.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığınca verilen bu karar doğrultusunda adayların yerleştirme puanlarının hesaplanması işlemlerine başlanmıştır.

Adaylara ve kamuoyuna önemle duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

ÖSYM 2012 YGS LYS Tercih Kılavuzu Değişti! Tıkla Yeni Kılavuzu İndir
(Bağlantı henüz aktif değildir. Kılavuz yayınlandığı anda aktif olacaktır.)

2012 YGS LYS Tercih Kılavuzu’nun değiştirilmesine ilişkin yorumlarınızı aşağıdaki alandan yapabilirsiniz.

BASIN DUYURUSU
(23 Temmuz 2012)

2012-ÖSYS Tercih İşlemleri

2012-ÖSYS tercih işlemleri, 23 Temmuz 2012 tarihinde başlayacak ve 3 Ağustos 2012 tarihi saat 17.00’de sona erecektir.

2012-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu,ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden 23 Temmuz 2012tarihinden itibarenyayımlanacak, başvuru merkezlerine de örnek olarak gönderilecektir. Adaylar, isterlerse kılavuza ÖSYM’nininternet adresinden erişilebilecekler veya başvuru merkezlerine gönderilmiş olan basılı kılavuzu yerinde inceleyebileceklerdir. Başvuru merkezlerine 26 Temmuz 2012 tarihine kadar basılı kılavuz gönderilmiş olacaktır. Adaylara kılavuz satışı yapılmayacaktır.

Tercih işlemleri, Kılavuzda belirtilen esaslar uyarınca gerçekleştirilecektir. Tercih yapacak adayların, 23 Temmuz 2012tarihinden itibaren ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacak Kılavuzu dikkatle incelemeleri, tercihlerini buna göre yapmaları gerekmektedir.Kontenjanların bulunduğu Tabloların son sütunlarında yer alan 2011-ÖSYS sonuçlarına ait bilgilerin, bir programın ne ölçüde tercih edildiğini göstermekle birlikte 2011-ÖSYS sonucu ortaya çıkan değerler olduğu; 2012-ÖSYS’de değerlendirme işleminin değiştiği, bütün adayların yerleştirme puanları hesaplanırken AOBP’lerinin 0,12 katsayı ile çarpıldığı unutmamalıdır.

Adaylar tercihlerini isterlerse bir başvuru merkezi aracılığıyla, isterlerse internetten kendileri bireysel olarak yapabileceklerdir. Başvurularını internetten yapmak istemeyen adaylar doldurdukları Tercih Formu ve nüfus cüzdanı/pasaportları ile birlikte istedikleri bir başvuru merkezine tercih için başvuracaklardır.

2012-ÖSYS adaylarına duyurulur.    Yayın Tarihi: Çarşamba, Temmuz 18, 2012, 18:58

“2012 YGS LYS Tercih Kılavuzu Değişti Yeni Kılavuz ÖSYM” için 2 Yorum

  1. idris diyor ki:

    Ben üniversite sınavına girmiş bir öğrenci olarak bizim gibi öğrencilerin neden bu kadar akıllarını karıştırıyorlar anlamıyorum heledeki bu tercih döneminde…

  2. orhan diyor ki:

    bizim zamanımızda da aynıdı böledi ben mühendis olarak ösym yi kınıyorumm..

Aşağıdaki alandan konuya yorum yapabilirsiniz

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

  2012 YGS LYS Tercih Kılavuzu Değişti Yeni Kılavuz ÖSYM
Son Yorumlar


Gizlilik Politikası  |  HAKKINDA  |  İLETİŞİM  |  
   
Theme Edited By PCKO
Copyright © 2008 - Tr-PortaL.NET. Her Hakkı Saklıdır.