shopify site analytics
Bugünkü Haberler
ray dolap


TWITTER

EN ÇOK OKUNANLAR

2015 YGS Soruları Çalındı İddialarına ÖSYM Cevap Verdi
2015 YGS Soruları Çalındı İddialarına ÖSYM Cevap Verdi
2015 YGS soruları çalındı iddialarına ÖSYM cevap verdi. Soruların çalınmadığını belirten ÖSYM adayın tespit edilmesi durumunda adli işlem başlatılacağını belirtti. İşte ÖSYM’nin yaptığı bu açıklama; DUYURU (16 Mart 2015) 2015 Yükseköğretime Geçiş Sınavı ile İlgili Sosyal Medya Paylaşımları 15 Mart...
16 Mart 2015 21:04
Font1 Font2 Font3 Font4

osym22015 YGS soruları çalındı iddialarına ÖSYM cevap verdi. Soruların çalınmadığını belirten ÖSYM adayın tespit edilmesi durumunda adli işlem başlatılacağını belirtti. İşte ÖSYM’nin yaptığı bu açıklama;

DUYURU
(16 Mart 2015)

2015 Yükseköğretime Geçiş Sınavı ile İlgili Sosyal Medya Paylaşımları

15 Mart 2015 Pazar günü saat 10.00’da başlayıp 13.10’da tamamlanmış olan 2015-YGS ile ilgili olarak, Bugün (16 Mart 2015) sosyal medya üzerinden paylaşılan soru kitapçığı sayfasına ait görüntü sınavdan çıkan bir adayın sınav kurallarına aykırı olarak sınav sonrasında sınav salonundan çıkardığı bir kitapçık veya kitapçıktan koparmak suretiyle dışarı taşıdığı bir bölümüne aittir.

Söz konusu sayfa görüntüsünün sınav öncesi ve sınav sırasında alınmış olması ihtimal dışıdır. Sınav herhangi bir olumsuz durum yaşanmadan hak ve adalet ölçüsünde güvenle tamamlanmıştır. Soru kitapçığını veya bir bölümünü sınav binasından alıp giderek sınav sonrasında sosyal medya üzerinden söz konusu sayfanın görüntüsünü paylaşan aday tespit edilir edilmez hakkında gerekli adli işlem başlatılacaktır.

Adayların ve kamuoyunun endişesine yol açacak herhangi bir durum söz konusu olmayıp sınav sonuçlarının en hızlı biçimde açıklanması için yoğun bir çalışma devam etmektedir.

ÖSYM BAŞKANLIĞI


Bu haberler ilginizi çekebilir! (Sponsor bağlantılar dahildir)

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Yukarı Geri Ana Sayfa