shopify site analytics
Bugünkü Haberler
ray dolap


TWITTER

EN ÇOK OKUNANLAR

Bettshow 2008
Bettshow 2008
Türkiye, eğitim teknolojileri fuarında ‘e-veli toplantısı’yla yer aldı Londra’da ”Bettshow 2008” adıyla açılan fuarda, Türkiye’yi yüce bilgi sistemlerine ait ”okulnet” yazılımı temsil ediyor. Dünyanın en önemli eğitim teknolojileri fuarı olarak nitelendirilen ”Bettshow 2008 Uluslararası Eğitim Teknolojileri Fuarı” Londra’da açıldı. Özel...
13 Ocak 2008 01:37
Font1 Font2 Font3 Font4

Türkiye, eğitim teknolojileri fuarında ‘e-veli toplantısı’yla yer aldıTürkiye, eğitim teknolojileri fuarında ‘e-veli toplantısı’yla yer aldı

Londra’da ”Bettshow 2008” adıyla açılan fuarda, Türkiye’yi yüce bilgi sistemlerine ait ”okulnet” yazılımı temsil ediyor.

Dünyanın en önemli eğitim teknolojileri fuarı olarak nitelendirilen ”Bettshow 2008 Uluslararası Eğitim Teknolojileri Fuarı” Londra’da açıldı.
Özel Yüce Okulları Kurucusu Yücel Kalınyazgan, fuara 700 şirketin katıldığını belirterek, fuarın eğitim teknolojileri alanında en büyük fuar unvanını taşıdığını söyledi. ”Geleceğin okulları” teması ile planlanan etkinliğin, eğitimde teknolojinin etkin kullanımı konusunda tüm dünyaya ışık tutacağını ifade eden Kalınyazgan, fuarda Türkiye’yi, Yüce Bilgi Sistemleri şirketine ait ”OkulNET” yazılımının temsil ettiğini kaydetti.

Hacettepe Teknopark’ta Yüce Okulları’nın yazılım grubu bulunduğunu belirten Kalınyazgan, bu yazılım grubunun başında Hacettepe Üniversitesi’nden öğretim üyelerinin bulunduğunu ifade etti. Kalınyazgan, ”OkulNET” yazılım programının 59 özel okul ve bazı devlet okulları tarafından kullanıldığını anlattı. Türkçe’nin dışında fuara, İngilizce, Almanca, İspanyolca, Portekizce ve İsveççe ürünlerle de girildiğini belirten Kalınyazgan, ”Okul Net” yazılımının sadece Avrupa’dan değil dünyadan büyük ilgi gördüğünü söyledi. Kızılyazgan, fuarın, 12 Ocak Cumartesi günü kapanacağını bildirdi.

OKULNET YAZILIMI NE İÇERİYOR?

OkulNET yazılımı, okul yönetiminin çalışmalarına ve velilerin, çocukları hakkında bilgi almalarına yardımcı oluyor. Notların karnelere aktarılması, öğrenci, öğretmen, sınıf ve okulun performans değerlendirmeleri, bu sistem üzerinden yapılıyor. OkulNET yazılımı ayrıca öğrencinin yemeğinden ulaşımına kadar pek çok bilgiyi içeriyor. Okul yönetimince verilen şifreyle veli sisteme girip, çocuğunun ne yemesi gerektiğini, sınırını, harcaması gereken para miktarını belirleyebiliyor; okul servislerinin güzergahını, hangi duraklarda öğrenci aldığını görebiliyor.

AA


Bu haberler ilginizi çekebilir! (Sponsor bağlantılar dahildir)

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Yukarı Geri Ana Sayfa