RSS    |    Ana sayfam yap    |    Favorilere ekle
 
Eğitim « Önceki | Sonraki » |      ANA SAYFABeyazkalem yayınları denemesi ile birebir aynı soruların verildiği 2012 KPSS sınavı skandalı sürüyor. ÖSYM konu ile açıklamalarda bulundu. Beyazkalem denemesindeki sorularla 60 sorudan 57’sinin şıklarıyla birlikte birebir eşleşmesi sınavın iptal edilip edilmeyeceğini akıllara getiriyor. Gelişmeler burada sizlerle;

İşte iddaa edilen Beyazkalem Yayınlarının 2012 KPSS Denemesi, indir

Bu da ÖSYM’nin açıklaması

BASIN AÇIKLAMASI
(7 Temmuz 2012)

 

2012-Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Lisans:
Sınavın Cumartesi Sabah ve Cumartesi Öğleden Sonra Oturumlarının Tamamlanması
ve Bazı İnternet Sitelerinde Yer Alan Asılsız Haberler

7-8 Temmuz 2012 tarihlerinde dört oturumda tamamlanacak olan 2012-KPSS Lisans Sınavının 81 il merkezi ve Lefkoşa’da yapılan Cumartesi sabah ve Cumartesi öğleden sonra oturumları gerçekleştirilmiştir. ÖSYM’nin, sınav güvenliğine yönelik almış olduğu tedbirler sınavın iki oturumunda da uygulanmış ve oturumlar sorunsuz olarak tamamlanmıştır.

Sınavın Genel Kültür ve  Genel Yetenek Testinin uygulandığı  Cumartesi sabah oturumuna 987.352 aday, Eğitim Bilimleri Testinin uygulandığı öğleden sonra oturumuna ise 299.709 aday katılmıştır.

Sınavın uygulaması esnasında, sınava sahte belgelerle girmeye çalışan, kendi yerine başkasının sınava girmesini sağlamaya çalışan kişiler tespit edilmiş, güvenlik güçlerinin yardımı ile bu kişilerin girişimleri sonuçsuz bırakılmıştır. Bu kişilere yönelik emniyet güçlerince yapılan operasyonlarda bazı kişiler de gözaltına alınmıştır.

Sınav binalarında görev alan tüm emniyet görevlileri ve diğer sınav görevlilerinin titiz çalışmaları ile sınav sorularının sınav başladıktan sonra sınava giren bazı adaylarca sınav binaları dışına çıkarılması eylemlerinin gerçekleşmesine izin verilmemiş, bu eylemlere girişenler binalardaki emniyet görevlilerine teslim edilmiştir. Bazı adayların bireysel kopya girişimleri de sınav görevlileri tarafından engellenmiştir.

Tüm bu eylemlerin sonuçsuz kalmasına rağmen, bazı internet sitelerinde sınav sorularına yönelik asılsız iddialar yer almaktadır. İddia edilen sorular incelendiğinde, kesinlikle ÖSYM’nin kullandığı görüntüde ve düzende olmadığı, imla kuralları, noktalama işaretleri, sorulardaki eksiklik vb. diğer detayların soruların, sınava giren aday/adayların hafızasında tutarak bazı yayın organlarına kasıtlı olarak servis ettiği, sonradan zihinde tamamlanmış sorulardan oluştuğu görülmüştür.  Kaldı ki iddia edildiği gibi Eğitim Bilimleri Testinde Türkçe adlı bir bölüm bulunmamaktadır.

Sınavın güvenliğine gölge düşürmeye yönelik, ÖSYM’yi karalamayı amaçlayan bu haberler, kendileri için önemli bir sınava büyük emek harcayarak hazırlanan adayların ÖSYM’ye karşı güvenini zedeleme ve çalışanlarının emeklerine gölge düşürme amacındadır.

KPSS adaylarının sınava ve Merkezimize güvenlerini sarsmaya yönelik bu tür uygulamalara adaylar itibar etmemelidir.  Sınava girecek adayların, bu ve benzeri yanıltıcı durumlara itibar etmemeleri, Merkezimize ve sınavın güvenirliğine inançlarını kaybetmeden sınavın diğer oturumlarına katılmaları önemle hatırlatılır. ÖSYM gerçekleştirdiği sınavların güvenliğini sağlamaya kararlıdır. Tüm sınavlarda olduğu kadar, bu sınava katılan adaylarımızın da eşit şartlarda yarışarak başarıya ulaşmalarını sağlamak Merkezimizin en önemli görevidir.

Merkezimiz, bu önemli sınavda insanların duygularını sömürerek, böylesi bir yolla kazanç sağlamaya yönelen kişi ve kurumları şiddetle kınamaktadır. İlgililer hakkında Savcılığa ivedilikle suç duyurusunda bulunulacak ve gereken yasal işlemler yapılacaktır. Bu nedenle bu türden yalan asılsız haberlere itibar edilmemesi önemle rica olunur.

Adaylara ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Başkanlık şu açıklamayı yaptı “İddia edilen sorular incelendiğinde,kesinlikle ÖSYM’nin kullandığı görüntüde ve düzende olmadığı, imla kuralları, noktalama işaretleri, sorulardaki eksiklik vb. diğer detayların soruların, sınava giren aday/adayların hafızasında tutarak bazı yayın organlarına kasıtlı olarak servis ettiği, sonradan zihinde tamamlanmış sorulardan oluştuğu görülmüştür”…

2012 KPSS İptal Edilecek mi    Yayın Tarihi: Cumartesi, Temmuz 7, 2012, 23:20

“Beyazkalem Denemesi 2012 KPSS Çalınan Sorular” için 8 Yorum

 1. gökhan demirkol diyor ki:

  iyi güzelde kardeşim neden 57 nie 60 değil o kadar soruyu alan 3 soruyuda mı alamıyor.
  ben söyleyeyim 3 tane soru güncel olduğu için önceden bilinemedi. kısacası çalındı ama güncel sorular paçalarını kurtardı

 2. fatih diyor ki:

  http://haber.gazetevatan.com/Haber/463046/1/Gundem#javascript:; KPSS/Lisans 2012 soruları çalındı . Genel Kültür bölümündeki toplam 57 soru http://www.beyazkalem.com.tr adlı internet sitesinde sınav tarihinden bir gün önce yayınlandı . Deneme-2 başlığı altında yayınlanan soruların cevap şıklarının bile BİREBİR aynı olduğu ortaya çıktı . Soruları hazırlayan ÖSYM kadrosunun içindeki bir yada birkaç köstebek tarafından dışarı sızdırılan soruların FETTULAH GÜLEN’E yakınlığı ile bilinen BEYAZKALEM yayın grubunun eline geçmesi de hiç şaşırtıcı değil … Normalde her sınav öncesi ortalama 3-4 soru doğru tutturan BEYAZKALEM yayın grubunun 57 soruyu tahmin etmesi imkansız değil imkansız ötesi . madem soruları çaldınız bunu adam akıllı yapın bari . arkanızda delil bırakmayın . bizi saf mı sandınız ey BEYAZKALEM yöneticileri . HAKKIMI HELAL ETMİYORUM … YAZIKLAR OLSUN AQ EVLATLARI .

 3. arzu diyor ki:

  bu insanlar birbirlerini nasıl buluyor?Peki bize niye denk gelmezler!!çivisi çıkmış kardeşim bu dünyanın..

 4. şerife diyor ki:

  derlenmiş diye iddia ettikleri sınav sorularının sırası bile bana denk gelen kitapçıkla aynı bu nasıl olur anlamıyorum ya allah belalarını versin doğruysa
  haram zıkkım olsun hakkımız asla helal etmiyorum hakkımı

 5. xxxx diyor ki:

  HERKESE 2 SORU YAZIN DEMİŞLER KİMLİK BİLGİLERİNİN OLDUĞU KAĞIDA ÖNCELİKLE BU YASAL MI HADİ DİYELİM YASAL YA HİÇ Mİ BİRİNİN AKLINA GELMEDİ GÜNCEL SORULARI YAZMAK

 6. meslekmagduru diyor ki:

  EĞR BU ÜLKEDE ZERRE KADAR HAKKIM VARSA HARAM ZIKKIM OLSUN…TAYYİP ÇIKIP BU ÜLKEDE EĞİTİM İYİ DER AMA KIZINI ABD DE OKUTUR NEDEN ÇÜNKÜ ORANIN EĞİTİMİ DAHA İYİ NE OLUYORSA BİZİM GİBİ FAKİR VE GURURLU İNSANLARA OLUYOR LANET OLSUN DİYORUM…KAÇAK KULLANIM HARAMMIŞ PEKİ BU KAÇAK YAPTIĞNIZ BİZİM HAKKIMIZI ÇALANLARA NE DEMELİ TAYYİP BEYYY

 7. alkan diyor ki:

  cok ayıp ettınız o.c ler bu sınava ne emekler vermiş insanklar var hiçmi kul hakkını düşünmezsiniz bide din iman tutturmuş gidersiniz hırsızlıkla imanı dini bir araya getirmeyin hırsızlığın hiç bir yerde geçerli bir maazereti olamaz o.ç ler.

 8. ali diyor ki:

  bu sınav iptal olmasa daha çok hırsızlık olur hadi adaletin sağlanmasını sabırsızlıkla bekliyoruz bakalım nasıl sağlayabilecekler adalet mülkün temelimi yoksa adaleti sağlamak için mülkmü edinilmeye çalışılmış hoş adalet böyle sağlanmaz adalet olsa bu sınav aynı gün iptal olurdu..

Aşağıdaki alandan konuya yorum yapabilirsiniz

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

  Beyazkalem Denemesi 2012 KPSS Çalınan Sorular
Son Yorumlar


Gizlilik Politikası  |  HAKKINDA  |  İLETİŞİM  |  
   
Theme Edited By PCKO
Copyright © 2008 - Tr-PortaL.NET. Her Hakkı Saklıdır.