shopify site analytics
Bugünkü Haberler
ray dolap


TWITTER

EN ÇOK OKUNANLAR

İlk ve Ortaöğretimde sınav başvuruları ve tarihleri
İlk ve Ortaöğretimde sınav başvuruları ve tarihleri
Milli Eğitim Bakanlığı, ilk ve orta öğretim öğrencileri için yapılacak olan sınavların tarihini açıkladı. Buna göre Devlet Parasız Yatılık ve Bursluluk Sınavı’na (DPY-B) başvuru tarihleri şöyle: Devlet Parasız Yatılık ve Bursluluk Sınavına (DPY-B) başvurular 14-25 Ocak, DPY-B ile birlikte yapılacak...
13 Ocak 2008 01:26
Font1 Font2 Font3 Font4

Milli Eğitim Bakanlığı, ilk ve orta öğretim öğrencileri için yapılacak olan sınavların tarihini açıkladı. Buna göre Devlet Parasız Yatılık ve Bursluluk Sınavı’na (DPY-B) başvuru tarihleri şöyle:

Devlet Parasız Yatılık ve Bursluluk Sınavına (DPY-B) başvurular 14-25 Ocak, DPY-B ile birlikte yapılacak Seviye Belirleme Sınavı’na (SBS) başvurular 11-22 Şubat, Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı’na (OKS) başvurular da 10-28 Mart tarihleri arasında yapılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı’nca (MEB) yayımlanan genelgeye göre, 4 Mayıs 2008 tarihinde gerçekleştirilecek DPY-B sınavına ilköğretim 5, ortaöğretim 9, 10 ve 11’inci sınıflarındaki öğrenciler başvuruda bulunabilecek.

İlköğretim 6’ıncı sınıflar için 21 Haziran 2008, 7’inci sınıflar için 22 Haziran 2008 tarihlerinde birlikte yapılacak DPY-B ve SBS’ye ilköğretim 6 ve 7’inci sınıflarındaki öğrenciler alınacak.

8 Haziran 2008 tarihinde yapılacak OKS’ye ise önümüzdeki öğretim yılında Resmi ve Özel Fen, Sosyal Bilimler, Anadolu, Anadolu Öğretmen, Anadolu Meslek, Anadolu Teknik, Anadolu İmam Hatip, Sağlık Meslek liseleri, Polis Koleji, merkezi sistem sınavıyla öğrenci alan diğer okullar ile merkezi sistem sınavıyla öğrenci alan özel okullarda öğrenim görmek ve devlet parasızlık ve bursluluk imkanlarından yararlanmak isteyen öğrenciler başvurabilecek.

OKS soruları, 120 okulda pilot uygulaması yapılan öğretim programları ile yürürlükte olan öğretim programlarının ortak konularından hazırlanacak.

Pilot uygulama okullarında öğrenim gören öğrenciler hiç bir şekilde mağdur edilmeyecek.
Konuyla ilgili endişeleri yok etmek için okul müdürlükleri velileri bilgilendirecek.


Bu haberler ilginizi çekebilir! (Sponsor bağlantılar dahildir)

İlk ve Ortaöğretimde sınav başvuruları ve tarihleri Yazısına 2 Yorum Yapıldı

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Yukarı Geri Ana Sayfa