RSS    |    Ana sayfam yap    |    Favorilere ekle
 
Eğitim « Önceki | Sonraki » |      ANA SAYFAKPSS sınavına giren öğretmen adaylarını kızdıracak bir düzenleme yapıldı. Artık KPSS puanları 1 yıl geçerli olacak. Adaylar önceden, KPSS’den aldıkları puanı 2 yıl kullanıp ilk yıl atanamasalar bile ikinci yıl aynı puanla yeni bir tercih yaparak atanmalarını bekliyorlardı. Fakat artık bu böyle olmayacak; İşte detaylar;

ÖSYM’nin 6 Temmuz 2012’de yaptığı duyuru ile açıklanan bu yeni sistemdeki KPSS puanlarının geçerlilik süresindeki bu değişiklik sadece öğretmen adaylarını etkileyecek. Diğer alanlardaki memur adayları puanlarını 2 yıl kullanabilecek ve atanamasalar bile bir dahaki seneye aynı puanlarıyla tekrar tercih yapabilecekler. Ancak öğretmenler atanamadıkları taktirde seneye bir daha sınava girmek zorunda kalacaklar.

ÖSYM’nin Konuyla ilgili Duyurusu

BASIN DUYURUSU

 (6 Temmuz 2012)

Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında

Genel Yönetmelikte Değişiklik Yapılması

18/3/2002 tarihli ve 2002/3975 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmeliğin 11 inci maddesi, 6 Temmuz 2012 tarihli ve 28345 (Mükerrer) Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “KAMU GÖREVLERİNE İLK DEFA ATANACAKLAR İÇİN YAPILACAK SINAVLAR HAKKINDA GENEL YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK”le “KPSS sonuçları iki yıl süreyle geçerlidir. Ancak, öğretmen adayları için KPSS’de elde edilecek puanın geçerlilik süresi bir yıldır. Bu süreler içinde yeni bir sınavın yapılamaması durumunda, sınav sonuçları, bir sonraki sınava kadar geçerli olmaya devam eder.” olarak değiştirilmiş ve aynı Yönetmeliğe “Öğretmen adaylarının 6/7/2012 tarihinden önce elde ettikleri KPSS sonuçları hakkında, 11 inci maddenin bu maddenin yayımı tarihinden önceki hükümlerinin uygulanmasına devam olunur.” geçici maddesi eklenmiştir.

KPSS adaylarına duyurulur.

                                                                                                                                    ÖSYM BAŞKANLIĞI    Yayın Tarihi: Cumartesi, Temmuz 7, 2012, 1:49

Aşağıdaki alandan konuya yorum yapabilirsiniz

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

  KPSS Puanı 1 Yıl Geçerli
Son Yorumlar


Gizlilik Politikası  |  HAKKINDA  |  İLETİŞİM  |  
   
Theme Edited By PCKO
Copyright © 2008 - Tr-PortaL.NET. Her Hakkı Saklıdır.