RSS    |    Ana sayfam yap    |    Favorilere ekle
 
Eğitim « Önceki | Sonraki » |      ANA SAYFASBS yedek kayıt ve yerleştirme sonuçlarına ilişkin ayrıntılı bilgiye bu sayfamız aracılığı ile ulaşabilirsiniz. SBS yedek kayıtları nasıl yapılır? SBS yedek listesindeki okullara yerleştirilmek için herhangi bir başvuru yapmak gerekir mi? 2013 SBS sonuçlarınıza göre Asil kayıt dışında yedek listesindeki okullara kayıtlar için kontenjanlar ne zaman açıklanacak? Tüm bu sorularınızın yanıtı sizlerle;

ÖNEMLİ HATIRLATMA

AŞAĞIDAKİ BİLGİLER 2012 YILINA AİTTİR ANCAK BU BİLGİLER DOĞRULTUSUNDA BU SENEKİ KAYIT İŞLEMLERİ HAKKINDA AYRINTILI BİLGİ ALABİLİRSİNİZ.

3 Eylül 2012 SBS Yedek Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

Flaş Flaş Flaş!!!
SBS 2. (ikinci) Yedek Yerleştirme Sonuçları için Hemen Tıklayın

SBS Yedek Sonuçları 2012, yedek yerleştirme sonuçları son gün, sbs yedek kayıtları için son gün,  sbs yedek listesi boş kontenjanları, 2012 sbs yedek listesi kayıt işlemleri

Mezuniyeti yapılmış olan öğrenciler için e-okul sisteminde okul numarasının önüne 2012 eklenerek güncelleme yapıldığı için, Öğrenci Okul Numaranız alanına giriş yapılırken mutlaka öğrenci numarasının önüne 2012 ekleyerek sisteme giriniz.

ÖNEMLİ AÇIKLAMA

Kayıt hakkı kazandığınız okula kayıt yaptırdıysanız, aşağıdaki tercih bilgileri listesinde Kayıt Durumu alanının “Kayıtlı” şeklinde gözükmesi gerekmektedir. Kayıt yaptırdığınız halde bu şekilde gözükmüyor ise sistem üzerinden kayıt işlemi girilmemiştir. Bu durumda kayıt işlemini yaptırdığınız okula müracaat ediniz. Aksi durumda yerinize yedekten yerleştirme yapılacaktır.

Öğrenciler, Ebeveynler! Bu yazımızın tamamını mutlaka okuyunuz. Bilmeniz gereken ince ayrıntılar yer almaktadır.

Yedek listesindeki okula kayıt hakkı kazandınız mı? 

2012 yılı SBS ile asil kaydı yaptırıp yedek listesi sonuçlarını bekleyenler veya asil olarak hiçbir okula yerleştirilemeyip yedek listesindeki bir okula yerleştirilme umudu taşıyanlar için sonuçlar bugün açıklanıyor.

ÖNEMLİ, MUTLAKA OKUYUN!!!

Milli Eğitim Bakanlığı daha önce yaptığı açıklamada 3 Eylül 2012 saat 08:00 itibari ile boş kalan kontenjanların ilan edileceğini duyurmuştu. Bu aşamada siz öğrencilerin yapacağı iş yedek sıranızın gelmesini beklemek olacak.

Yedek Listesindeki Bir Okula Kayıt Hakkı Nasıl Verilecek? Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak?

3 Eylül 2012 saat 08:00 itibari ile öğrencilere yedek listesinden kayıt hakkı kazandığı okullara kayıt yaptırmaları için 3 gün verilecek (Yedek okulu kazandığının açıklandığı günden sonraki 3 iş günü).  Bu 3 gün içerisinde öğrenci bu yedekten gelen okula kayıt yaptırmaz ise kayıt hakkı bir sonraki öğrenciye aktarılacaktır. Sistem bunu otomatik olarak yapacaktır. Yani yedek sırası hemen sonrasındaki başka bir öğrenciye devir olacaktır. Bu işlem bu şekilde 12 Eylül 2012 saat 17:00’a kadar devam edecektir.

Önemli Ayrıntı: 3 Eylül’de Yedek Listesinden Hiçbir Okulu Kazanamayanlar!

3 Eylül 2012’de, yedek listesinde bulunduğunuz hiçbir okula kayıt hakkı kazanmamış olabilirsiniz. Fakat bu, yedekteki bu okulu kesinlikle kazanamamışsınız anlamına gelmemektedir. Çünkü bu okula kayıt hakkı sizden daha önce bulunan başka bir öğrenciye verilmiş olabilir. Eğer bu öğrenci yedekten gelen bu okula kayıt yaptırmazsa kayıt hakkı bir sonraki öğrenciye geçecektir.

Yedek Sırası Bekliyor. Yedekten Sıranızı Takip Ediniz.

Bu nedenle SON GÜN OLAN 12 EYLÜL 2012 SAAT 17:00’a kadar yedek hakkı kazanma ihtimalinizin olduğunu unutmamalısınız.

İstisna bir ayrıntı: 12 Eylül 2012 Saat 17:00’a kadar yedek kayıt hakkı kazanan öğrencilerin bu okula kayıtları için son gün ise 14 Eylül 2012 saat 17:00’dır.

Yedek listesinden bir okula kayıt hakkı kazanıp kazanmadığınızı Milli Eğitim Bakanlığı E-Okul hizmeti aracılığı ile takip edebilirsiniz.

SBS Yedek Sonuçları 2012, yedek yerleştirme sonuçları son gün, sbs yedek kayıtları için son gün,  sbs yedek listesi boş kontenjanları, 2012 sbs yedek listesi kayıt işlemleri
 

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Yedek Kayıt işlemlerine ilişkin yaptığı bu açıklama ile aklınıza takılan tüm sorulara cevap bulabilirsiniz. Bu açıklamada boş kontenjanların ne zaman açıklanacağı, yedek listesindeki bir okula kayıt hakkını kazanan öğrencilerin ne yapacağı, asil kayıt hakkı kazanan öğrencilerin yedek listesindeki bir okula da kayıt hakkı kazanması durumunda ne yapacağı gibi sorularınıza cevaplar sizlerle;

2012 SBS Sonuçlarına Göre Yedek Listesi Kayıt İşlemleri

Yerleştirme sonuçlarına göre tercihlerinden birini asil olarak kazanan öğrencilerin kayıt dönemi sona erdikten sonra, 03 Eylül 2012 saat 08.00’den itibaren boş kalan kontenjanlar ilan edilecektir. Her okulun boş kontenjan sayısı kadar öğrenciye, daha önce açıklanan yedek sırası dikkate alınarak kayıt hakkı verilir.

Her öğrenci kayıt hakkı kazandığı okula, kayıt hakkı kazandığı gün hariç 3 iş günü içerisinde saat 17:00’ye kadar kayıt yaptırmak zorundadır. Kayıt yaptırmadığı taktirde, boş kalan kontenjanlara sistem tarafından yedek listede yer alan sıradaki öğrenciye kayıt hakkı verileceğinden bu haklarını kaybederler.

Yedek kayıt döneminde, boşalan kontenjanlar için yedek listede yer alan sıradaki öğrenciye kayıt hakkı verilmesi işlemi 12 Eylül 2012 saat 17.00’ye kadar sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır. 12 Eylül 2012 saat 17.00 itibariyle kayıt hakkı kazanan adayların kayıtları ise 14 Eylül 2012 saat 17.00’ye kadar devam edecektir.

Yapılan yerleştirmelerin sonucunda herhangi bir ortaöğretim kurumuna yerleştirilemeyen, yerleştirildiği hâlde kayıt yaptırmayan veya kayıt yaptırıp da daha sonra sildiren öğrenciler sınavsız öğrenci alan ortaöğretim kurumlarına kayıt yaptırabileceklerdir.

ÖNEMLİ

Yedek listeden başka bir okula kayıt hakkı kazanan öğrenciler, verilen kayıt süresi içerisinde kayıtlarını yaptırmamaları durumunda bu haklarını kaybederler. Herhangi bir okula kayıtlı iken yedek listeden başka bir okula kayıt hakkı kazanan öğrenciler bu haklarını kullandıkları takdirde, bir önceki okuldaki kayıtları sistemden otomatik olarak düşer.    Yayın Tarihi: Pazar, Ağustos 26, 2012, 15:59

Etiketler :

“SBS Yedek Yerleştirme Sonuçları ve Kayıt 2013” için 70 Yorum

 1. Selçuk Dereli diyor ki:

  2012 SBS yedek yerleştirme konusuyla ilgili aklınıza takılan tüm soruları buradan bizlere sorabilirsiniz.

 2. Lise Kayıt için Gerekli Belgeler 2012 – 2013 | Tr-PortaL.NeT diyor ki:

  […] Son Haberler: 15:59 – SBS Yedek Yerleştirme Sonuçları ve Kayıt 2012 […]

 3. berivan diyor ki:

  kardeşim 2 lisede yedek listesinde.yanlış alamadıysam 3 eylülde kayıtlar yapılacak mı?yoksa 31 ağustos ta mı?cavap bekliyorum.

 4. hasan diyor ki:

  benim tercihimde atatürk teknik ve endüstri meslek lisesi elektrik bölümü çıktı/ ama ben orayı istemiyorum 2.tercih yapılmıcakmııı /bide yedek listedeki okullara ne zamana kadar kayıt yapılacak

 5. Selçuk Dereli diyor ki:

  Berivan;

  Asil listede kayıt hakkınız varsa bu hakkınızı kullanıp okula kaydınızı yaptırınız.

  Daha sonra yedek listesi bekleyiniz. yedek listesinde bulunduğunuz okula kayıt hakkını kazandığınızda bu tarafınıza bildirilecektir. Yazı içerisinde bu detaylı olarak belirtilmiştir.

  Saygılarımızla.

 6. Selçuk Dereli diyor ki:

  Eğer yedek listesindeki okullar çıkmaz ve atatürk teknik ve endüstri meslek lisesi kaydınızı da yaptırmaz iseniz açıkta kalırsınız.

  Bu nedenle asil olarak kazandığınız okula kaydınızı yaptırın ve yedek listesindeki okullardan birine kayıt hakkı kazandığınızda bu kaydınızı oraya aldırabilirsiniz.

 7. Hakan diyor ki:

  Gümüşyaka Anadolu Lisesi kayıt için hangi evraklar gereklidir?

 8. emre diyor ki:

  manisa anadolu lisesi için neler gerekli

 9. Büşra diyor ki:

  Merhaba. Ben Dilnihat Özyeğin Anadolu Lisesi’nin 74. yedeğiyim. Kontenjanı 180. Sizce girebilir miyim? Bir de bu sene kaç yedek yerleştirme olacak?

 10. sesim diyor ki:

  bir okulın yedek listesinde oğlum yerleştirme yapılmazsa düz liseye kayıt yapılacak peki 1 ekimde tekrar açıklanan son kontejandan yararlanabilme hakkı kalıyormu düz lisede kayıtlı olduğumuz için teşekkürler

 11. zehra betül çakar diyor ki:

  inşallah girebilirsin ben muştan zehra

 12. zehra betül çakar diyor ki:

  slm ben muştan zehra; dualarınızı bekliyorum ben muş fen lisesine yerleşebileyim

 13. merve diyor ki:

  kırımlı ismail rustu olcay A.L kazandım (asil olarak) kayıt için geç kalmadım değil mi?

 14. Caner diyor ki:

  Ben Şuan Hiç Bir Liseye Kayıt Yaptırmadım Ayın 3’ünde Yedekleri Kazanamassam Yine Puansız Bir Okula Hemen O 3 Gün İçerisinde Kayıt Yaptırabilir miyim?

 15. fatih diyor ki:

  merhabalar
  ben 1 okuldan asil kayıt hakkı kazandım.bununla birlikte 3 okulun yedek listesindeyim.sırasıyla
  1)680
  2)264
  3)180
  yedekte olduğum okullarda bu sıradayım.bu okullara girme şansın ne kadardır?bu okulların yedekteki öğrencileri alma sonuçlarını hangi internet sitesinden öğrenebilirim.
  lütfen bir an önce cevap yazarsanız sevinrim.
  ilgi ve alakanız için şimdiden teşekkür ederim.

 16. enkamuzeyyen@hotmail.com diyor ki:

  benim kızımda aynı durumda biz hesapladık yedekten girme şansınız çok zor hatta mucize yani pek ümit etme derim sana asil olan yere odaklan Allah yardımcın olsun başarılar.680.yedeksin okulun kontenjanından atıyorum 100 çıkartıyorsun geriye kalan sayı senin yedek sıran

 17. kardelen diyor ki:

  benm anlamadığım şey şu ben 2 tane okula yedek olarak kaldım bu yedek liste sonuçları ne zaman açıklanacak eğer 2 okulada yerleştirilemezsem boş kontenjanlardan birisine yerleştirildiğimde okulların çoktan açılmış olduğu ilgimi çekiyo bu konuda kafam acayip karıştı ltfen yardım edin.

 18. kardelen diyor ki:

  :'( lütfen kafam çok karıştı

 19. furkan diyor ki:

  26. Yedekten yerleşme şansm ne kadar

 20. merve diyor ki:

  selam ben istanbul cağaloğlu kız teknik ve meslek lisesinde 19. yeek sıradayım girebilme şansım nedir acaba lütfen cevaap

 21. Selçuk Dereli diyor ki:

  Burada açıkça anlatılımış.

  Yedek kayıt döneminde, boşalan kontenjanlar için yedek listede yer alan sıradaki öğrenciye kayıt hakkı verilmesi işlemi 12 Eylül 2012 saat 17.00′ye kadar sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır. 12 Eylül 2012 saat 17.00 itibariyle kayıt hakkı kazanan adayların kayıtları ise 14 Eylül 2012 saat 17.00′ye kadar devam edecektir.

 22. Selçuk Dereli diyor ki:

  19. yedek büyük bir olasılık. Büyük ihtimalle gelecektir.

 23. Selçuk Dereli diyor ki:

  Öğrenciler 100. 150. yedeklere umutlu bakıyorlar. Sizin için bu olasılık oldukça fazla.

 24. merve diyor ki:

  çok saol ya içime su serptin teşekkürler :))

 25. Hakan diyor ki:

  merhaba benim 3 yedeğim var birinde 57 birinde 161 birindede 530 um acaba hangilerine girebilirim ?

 26. fatma eröz diyor ki:

  benim 3 bölümden aynı liseden yedeğim var.
  1- 43
  2- 38
  3- 46
  ne kadar şansım var ?

 27. zehra aydın diyor ki:

  bana yazdığım tercihler arasından bi yer çıkmadı hiç bi okula kaydımı yaptırmadım boş kalan kontenjanlara yerleşmek istiyorum mümkün mü? acaba…

 28. Nazlıcan diyor ki:

  ben kazandığım okula kayıt yaptırmadım yedek listesini bekliyorum.diyelim ki yedek listesini kazanamadım o zaman ne yapacağım?

 29. damla diyor ki:

  ben bir okulu asil olarak kazandım ama diğer okulu istiyom o kulda yedek öğrenciyim 38. sıradayım ne kadar şansım var yardım edin

 30. ece diyor ki:

  sbs de asılım yok 3 tane yedekteyim biri 512 biri 90 ve 11.yedekteyim açıkta kalmamak için mesleklisesinede ön kayıt yaptım acaba yedeklerdeki kayıt şansım nedir cevaplarsanız sevinirim teşekkürler

 31. . diyor ki:

  artık çok geç

 32. esra mutluay diyor ki:

  sbsde hiç asil kaydım yok hepsinde yedeklerdeyim yanılmıyosam yedek kayıtlar 3 eylülde başlıyor. ben
  57. yedekteyim sizce girebilirmiyim ne kadar şansım var.

 33. serhat diyor ki:

  ece 11.yedek olan okula çok rahat girersin

 34. inci diyor ki:

  peki biz nereden öğrenebiliriz yedeklerde kazandığımızı bununla ilgili bi bilginiz var mı ? varsa lütfen söyleyin..

 35. inci diyor ki:

  merhaba,ben kalaba anadolu 2. kız teknik ve meslek lisesinde yedekte 5. sıradayım benim o okula gitme ihtimalim sizce yüzde kaçtır arkadaşlar?

 36. funda diyor ki:

  Bana 3 tane yedek çıkmış asil olarak hiçbir lise çıkmamış.Yedeklerde gitmek istediğim lisede 11.sıradayım ve okulun kontenjanı 30 sizce o liseye girebilir miyim?

 37. funda diyor ki:

  Bana 3 tane yedek çıkmış asil olarak hiçbir lise çıkmamış.Yedeklerde gitmek istediğim lisede 11.sıradayım ve okulun kontenjanı 30 sizce o liseye girebilir miyim?
  LÜTFEN CEVAP VERİN…

 38. furkan k.k. diyor ki:

  birde okul en son 443 ile almş benim puanm 442 , 26. Yedeğim yerleşeblir miyim saolun.

 39. canan diyor ki:

  sbs de asılım yok 3 yedekteyim sırasıyla 179,88,41 yedeklerimdeki kayıt şansım nedir.cevap verirseniz sevinirim.teşekkürler.

 40. pınar diyor ki:

  ya benim sonucumda yeddek ve asil yedek yeri boş aceba neden öyle 3 eylülde mi doluyor lütfen cevaplayın ya bana yardım edin

 41. esmaa diyor ki:

  ya benim puanım 370 tercih yaptğm hç bir lise tutmadı düz liseye gitmek zorundamıyım off

 42. serkan diyor ki:

  ya ben istanbul pendikte 3 anadolu lisesinde yedekteyim sıralama ise 791-886-674 sıralama baya yüksek acaba bu liselere girme şansım varmı bide istanbul pendik 80 yıl nuh çimento andolu lisesini taban puanı kaç ?????????????

 43. yardım edin LÜTFEN... diyor ki:

  bana sadece yedeklerden çıkmış ve gitmek istediğim lisede 11.yedeğim okulun kontenjanı 30 sizce bu okula girebilir miyim? YARDIM EDİN LÜTFEN…

 44. mero diyor ki:

  yedek yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak

 45. Erdal diyor ki:

  OGES TC_NO gönderin 8383 ‘E
  bilgilendirme mesajı alırsınız!!!

 46. erdal diyor ki:

  kayıt sırasında sonuç belgesinin mezun olunan okuldan onaylı istenmesini HİÇ MANTIKLI BULMUYORUM.
  Başka bir ilden kayıt için geldim. kayıt olunan okuldaki yetkililer TC ve doğum tarihi ile bu bilgiyi çok rahat teyit edebilir.

 47. eyüp yol diyor ki:

  yozgat sarıkaya anadolu öğretmen lisesini kazandım asıl fakat diğer tercihlerimin karşısında yedek kazandınız birdiye yazı yok ben asıl kazandığım yere kayıt yaptırdım fakat ben tercih yaptığım başka bir okula kayıt yaptımak istiyorum nasıl yaptıra bilirim

 48. kurtuluş diyor ki:

  ben sbs yerşeltirme puanım 225 okul müdürü yaptığı tercihlerde yüksek puanlı liseleri yazdı 7 tercih yapmış 6 liseyi kazanamadım 1 lisede 83 yedeğim eğer bu liseyede giremessem sınavsız alan bir liseye girebilirmiyim yoksa acıkta mı kalırım cevap larınızı bekliyorum lütfen sorumu yanıtsız bırakmayın !!!!!!!!!!!

 49. aslı diyor ki:

  kurtuluş tabikide sınavsız liseye gidersin ancak oolarada ön kayıt yaptırman gerekiyordu 31.ağustos sondu hiçmi haberin olmadı şimdi bir liseye gidip sormalısın zaten liseler zorunlu olduğu için kimse açıkta kalmayacakmış

 50. ahmet diyor ki:

  yedek okula kayıt yaptırmak için önce asil okuldaki belgeleri geri mi almak lazım yoksa yeni belgelerle mi gitmek lazım ama ozaman okuldan onaylı belgeyi yeniden mi alıcaz

 51. Kübra diyor ki:

  benim üç anadolu lisesi yedeğim . 1-235.yedekteyim 2.102 yedekteyim 3.390 yedekteyim . Acaba 102 yedeğinde olduğum liseye girmem mümkün mü?

 52. Selçuk Dereli diyor ki:

  SBS yedek yerleştirme sonuçları açıklandı arkadaşlar. Yazımızın güncel halini mutlaka okuyunuz.

 53. sbs yedek yerleştirme sonuçları diyor ki:

  2012 sbs yedek yerleştirme sonuçları açıklanmış.

 54. fatma eröz diyor ki:

  http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/564596_452570784765829_1480541577_n.jpg

  arkadaşlar bu kayıt hakkı kazanamadınız ne oluyor bana sıra mı gelmemiş?

 55. Selçuk Dereli diyor ki:

  Evet Fatma, henüz sıra sana gelmemiş. Üstte de yazdığım gibi 12 Eylül 2012 Saat 17:00’a kadar yedek hakkı kazanabilirsiniz.

 56. fatma eröz diyor ki:

  saolun hocam

 57. zehra diyor ki:

  merhaba,
  yedek listeden kayıt hakkı kazandığımız durumda cep telefonuna da mesaj olarak gelecek mi? ( sınav sonuçları gelmişti.)
  tşk

 58. Selçuk Dereli diyor ki:

  Zehra;

  Bununla ilgili kesin bir bilgiye sahip değilim. Siz yine de E-Okul üzerinden günlük takip ediniz. Kesin bilgiye ulaştığımızda bunu buradan bildiririz.

 59. misafir diyor ki:

  yha ben tercih yaptım 2 tane anadolu lisesi ama sonuçlara bugün baktım oges listesinde adınız bulunamadı diyo neden acaba yardımcı olursanız çok sevinirim

 60. elif diyor ki:

  ben yedeklerden bi anadolu lisesini bekliyorum 7.sıradayım .peki yedeklerden o liseyi kazanırsam kayıt durumunda ne yazıcak kazandınız falan mı yazıcak içinkü şuan benim kayıt durumumda yedek kayıt dönemi yedek kayır sırası bekliyor lütfen sıranızı takip edin kazandığımı nasıl anlıycam

 61. R-K diyor ki:

  Çok acil beklediğin okul ile görüş.Net bir bilgiyi ancak okuldan öğrenirsin.

 62. özge diyor ki:

  1.yedek hakkım geldi ben kayıt olursam 2.yedek hakkım geldiğinde çıkan okula tekrar kayıt yaptırabilirmiyim biliyormusunuz acaba acill yanıtlarmısınız?

 63. özge diyor ki:

  ben asil ılarak kaydımı yaptırdım 1.yedekte 8.sıradayım ve geldi ama okul uzak olduğundan 2.yedekteki okulu istiyorum 1.yedeğe kayıt yaptırırsam 2.yedek geldiğinde kaydımı alıp tekrar kayıt yaptırabilirmiyim 2.yedekte 44.sıradayım ne yapmalıyım sizce?

 64. enes diyor ki:

  ben 1 tane de 10.sırada 2 tane anadolu sağlık meslekte 3.sıradayım yedek yerleştirmeden sonra yine yedekte olup birinde 1.sırada digerine 2 sıradayım 12 eylül de bu iş olurmu

 65. sultan diyor ki:

  kullanıcı adı nedir ?şifremi bilmiorum kazanıp kazanmadığımı nasıl öğrenebilirm ? yardımcı olursanız sevinirim:

 66. arzu diyor ki:

  sağlıklarda yedekte bekliyorum 24,35 ve 49. sıralardayım hala bi şansım var mı cevap yazarsanız sevinirim

 67. Sinem diyor ki:

  OYP puanım düşük olduğu için puanla öğrenci alan liselere giremiyorum o yüzden bende meslek liselerine tercih yaptım istemediğim bir okulu kazanmışım, tercih yaptıklarım arasında istediğim bir okul vardı ama onu kazanamamışım yinede o okula kayıt yaptırabilir miyim acaba? Yardımcı olursanız sevinirim.

 68. Hüseyin diyor ki:

  Ben Asıl Liseye Kayıt Oldum Yedeklerden istedigim Okul tuttu ben asıl kayıt yaptıgım liseden evraklarımı alabilirmiyim ? ltfen acil cevap

 69. Selçuk Dereli diyor ki:

  Evet, kayıt yaptırdığınız okula gidip evraklarınızı geri alabilirsiniz.

 70. idris güngör diyor ki:

  Asıl kaydımı bir anadulu lisesine yaptırdım.İki anadolu lisesinin de yedek listesindeyim.Sıram geldiği takdirde yedekten birinci liseye kayıt yaptırırsam, diğer anadolu lisesine de sıram geldiğinde kayıt yartırabilirmiyim?(Tabi önceki okullardaki kayıtlarım düşecektir.

Aşağıdaki alandan konuya yorum yapabilirsiniz

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

  SBS Yedek Yerleştirme Sonuçları ve Kayıt 2013
Son Yorumlar


Gizlilik Politikası  |  HAKKINDA  |  İLETİŞİM  |  
   
Theme Edited By PCKO
Copyright © 2008 - Tr-PortaL.NET. Her Hakkı Saklıdır.