RSS    |    Ana sayfam yap    |    Favorilere ekle
 
Eğitim « Önceki | Sonraki » |      ANA SAYFABugün başlayacağı duyurulan üniversite tercih işlemleri için 2012 ÖSYM tercih kılavuzunun hala yayınlanmaması adayların akıllarında soru işareti oluşturdu. Peki YGS LYS tercih kılavuzu ne zaman yayınlanacak? İşte cevabı.

YGS ve LYS sınavlarının tamamlanmasının ardından sıra tercih işlemlerine geldi fakat 16 Temmuz tarihinde yayınlanan tercih kılavuzu ösym tarafından 18 Temmuz tarihinde geri çekildi.

Yeniden düzenlenecek tercih kılavuzunun ne zaman yayınlanacağına ilişkin kesin bir tarih vermeyen ösym 23 Temmuz 2012 saat 01:19 itibari ile de yeni bir açıklamada bulunmadı.

Tercih kılavuzu yayınlandığında burada sizler için paylaşacağız. Bizi izlemeye devam edin.

BASIN DUYURUSU
(23 Temmuz 2012)

2012-ÖSYS Tercih İşlemleri

2012-ÖSYS tercih işlemleri, 23 Temmuz 2012 tarihinde başlayacak ve 3 Ağustos 2012 tarihi saat 17.00’de sona erecektir.

2012-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu,ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden 23 Temmuz 2012tarihinden itibarenyayımlanacak, başvuru merkezlerine de örnek olarak gönderilecektir. Adaylar, isterlerse kılavuza ÖSYM’nininternet adresinden erişilebilecekler veya başvuru merkezlerine gönderilmiş olan basılı kılavuzu yerinde inceleyebileceklerdir. Başvuru merkezlerine 26 Temmuz 2012 tarihine kadar basılı kılavuz gönderilmiş olacaktır. Adaylara kılavuz satışı yapılmayacaktır.

Tercih işlemleri, Kılavuzda belirtilen esaslar uyarınca gerçekleştirilecektir. Tercih yapacak adayların, 23 Temmuz 2012tarihinden itibaren ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacak Kılavuzu dikkatle incelemeleri, tercihlerini buna göre yapmaları gerekmektedir.Kontenjanların bulunduğu Tabloların son sütunlarında yer alan 2011-ÖSYS sonuçlarına ait bilgilerin, bir programın ne ölçüde tercih edildiğini göstermekle birlikte 2011-ÖSYS sonucu ortaya çıkan değerler olduğu; 2012-ÖSYS’de değerlendirme işleminin değiştiği, bütün adayların yerleştirme puanları hesaplanırken AOBP’lerinin 0,12 katsayı ile çarpıldığı unutmamalıdır.

Adaylar tercihlerini isterlerse bir başvuru merkezi aracılığıyla, isterlerse internetten kendileri bireysel olarak yapabileceklerdir. Başvurularını internetten yapmak istemeyen adaylar doldurdukları Tercih Formu ve nüfus cüzdanı/pasaportları ile birlikte istedikleri bir başvuru merkezine tercih için başvuracaklardır.

2012-ÖSYS adaylarına duyurulur.

Konuyla ilgili yorumlarınızı bizlerle aşağıdaki yorum penceresi aracılığı ile paylaşabilirsiniz.    Yayın Tarihi: Pazartesi, Temmuz 23, 2012, 0:23

Etiketler :

“Tercih Kılavuzu ÖSYM 2012” için 1 Yorum

  1. eğitim mağdurları diyor ki:

    işleri güçleri eğitim sistemiyle oynamak bıktık artı başka işleri yok mu her gün yeni bi yasa çıkartıyolar adam akıllı bi sis tem yapın bizde hedefimizi bilelim

Aşağıdaki alandan konuya yorum yapabilirsiniz

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

  Tercih Kılavuzu ÖSYM 2012
Son Yorumlar


Gizlilik Politikası  |  HAKKINDA  |  İLETİŞİM  |  
   
Theme Edited By PCKO
Copyright © 2008 - Tr-PortaL.NET. Her Hakkı Saklıdır.