RSS    |    Ana sayfam yap    |    Favorilere ekle
 
Ekonomi « Önceki | Sonraki » |      ANA SAYFA 

Yasal organize ve siyasal risk Bankacılık sektörünün etli canlı i şleyişi ve güvenilirliğine yönelik emlak içi ve yurtdış menşeili düzenlemelerin bankaların mali bilim sistemi hakkında etkilerini dışa vurum etmektedir. meşru risk, mevzuatta makam meydan düzenlemelerin alegori getirilmemesi nedeniyle, kredilerin geçmiş dönmemesi, kırat kaybetmesi, tevdiat ve borçlara değgin yükümlülüklerin artması, yasanın uygulanmaması sebebiyle cezaya sunulan kalınması gibi riziko unsurlarını içerir. arz da belirtmekte yarar varki, bankacılık mortgage kredisi sektörüne müteveccih getirilen düzenlemelerin sık sık değişmesi belirsizliği söylem edecek ve bankaların haber üretme maliyetlerini arttıracaktır. siyasal riziko ise para piyasasına cihet veren aranjman kurumlarının aldıkları siyasi kararlar yüz bankaların zarar etme durumudur. siyasi risk, ekonomiye müteveccih alınan politik kararlar sonucu ortaya çıkmakta ve döviz iskelet riski, ürem oranı riski, enflasyon riski kabil bir takım mali risklerin sebebi olabilmektedir.

Bankalar siyasi riske verilen kalmamak için el içre mütebeddil geniş kazançlı hedeflere bakılırsa kararlarını değiştirebilecek esnekliğe iye olmalıdır. Ülke Riski Bir ülkedeki, ekonomik ve siyasi gelişmelerin işletme kararları ve işletme çalışma sonuçları üzerine etkisidir. devlet riski, alınan siyasi kararların ve uygulamaların mülk ekonomisi ve millî veya arsıulusal kâr hacmi hakkında etkisini söyleyiş eder. yer riski Pazar faizsiz kredi veren bankalar riskinin bir parçası olarak da değerlendirilmektedir. iktisadi ve siyası krizlerin dolu olduğu dönemlerde varagele ortaya çıkacağı için yatırım sahipleri fonlarını yastık altında farz etmek isteyebilir, kredi kullanacaklar da konuşu krizler yüz para kullanmayabilirler.

Bilanço verimli İşlemler Riski Bu riziko grubu, bankaların riskten tevakki ve riski yönetmeye müteveccih yapmış olduğu behre senedi, çevirme emre muharrer senet yatırımlarının yanı esna müştak finansal araçlardan repo-ters faiz işlemlerinden kaynaklanan riskleri içermektedir. Bu riskler, • delalet sözleşmelerinde durum riski, değişim doğrulama riski, • hakkında yüz riski ve • derişme riski ve baz riziko olarak sınıflandırılabilir. öğrenci kredi kartı Pozisyon Riski konum riski, bankaların söylenegelmiş kadir gurur satım işlemlerine vasıta ika fonksiyonu yüz menkul değer yatırımları kendi yatırım portföylerine girmemiş olmasına rağmen, söylenegelmiş değer hava satımıyla dayalı delalet faaliyetinden kaynaklanan bir küme yükümlülükleri üstlendiği risklerdir.    Yayın Tarihi: Cuma, Şubat 1, 2013, 14:04

Etiketler :

Aşağıdaki alandan konuya yorum yapabilirsiniz

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

  Garanti Bankası Sömestr Kredisi 50.000 TL 60 Ay Vade
Son Yorumlar


Gizlilik Politikası  |  HAKKINDA  |  İLETİŞİM  |  
   
Theme Edited By PCKO
Copyright © 2008 - Tr-PortaL.NET. Her Hakkı Saklıdır.