shopify site analytics
Bugünkü Haberler
ray dolap


TWITTER

EN ÇOK OKUNANLAR

1 Mayıs 2008 Facia Resimleri
1 Mayıs 2008 Facia Resimleri
1 Mayıs 2008 Sendikalar ve hükümet arasında çıkan anlaşmazlık sebebi ile sendikacıların , işçilerin, emekçilerin istediği gibi Taksim meydanında kutlanamadı. Çıkan olaylar bir çatışmayı anımsatıyordu. Emekçi, işçi,  esnaf , yaya, hastalar, hastanenin acilinde bulunan hastalar dahi bu arbedelerden nasiplerini aldılar....
3 Mayıs 2008 13:15
Font1 Font2 Font3 Font4

1 Mayıs 2008 Sendikalar ve hükümet arasında çıkan anlaşmazlık sebebi ile sendikacıların , işçilerin, emekçilerin istediği gibi Taksim meydanında kutlanamadı. Çıkan olaylar bir çatışmayı anımsatıyordu. Emekçi, işçi,  esnaf , yaya, hastalar, hastanenin acilinde bulunan hastalar dahi bu arbedelerden nasiplerini aldılar.

Yorum sizlerin, sizce de Emniyet Güçleri orantılı güç kullandı mı, yapılması gereken bu muydu, herkes hakettiğini mi yaşadı?

İşte sizlere 1 Mayıs 2008 in Türkiyeden Görüntüleri, o facianın yaşandığı anlar…

1 Mayıs 2008

1 Mayıs 2008

1 Mayıs 2008

1 Mayıs 2008

1 Mayıs 2008

1 Mayıs 2008

1 Mayıs 2008

1 Mayıs 2008

1 Mayıs 2008

1 Mayıs 2008

1 Mayıs 2008

1 Mayıs 2008

1 Mayıs 2008

1 Mayıs 2008

1 Mayıs 2008

1 Mayıs 2008

1 Mayıs 2008

1 Mayıs 2008

1 Mayıs 2008

KÜBA DANSLA KUTLADI
En renkli 1 Mayıs görüntüleri ise Küba’daydı. Onbinlerce kişinin katıldığı gösterilerde, ABD karşıtı sloganların yanı sıra müzik ve dans da ön plandaydı.


RUSYA’DA BİR BUÇUK MİLYON KİŞİ KATILDI
Rusya’da da 1 mayıs gösterilerine yaklaşık 1 buçuk milyon kişi katıldı. İktidar partisinin düzenlediği resmi kutlamalar, komünistlerin düzenlediği Sovyet dönemini hatırlatan geleneksel yürüyüşü gölgeledi.

Endonezya’nın başkenti Cakarta’da düzenlenen 1 Mayıs gösterilerine katılan on binlerce kişi de, işçi haklarının genişletilmesi yönünde slogan attı. Sendikalar, başkent dışında Sumarta, Kalimantan ve Sulawesi adalarındaki ana kentlerde de gösterilere onbinlerce kişinin katılmasının beklendiğini duyurdular.

Kamboçya’da kutlamalar sırasında, ülkenin en önemli sendika lideri Chea Mony’nin polis tarafından kısa bir süre gözaltına alındığı bildirildi.

Bangladeş’te 1 Mayıs gösterisine katılan yaklaşık 5 bin tekstil işçisi de, ABD ve AB’nin tekstil ürünlerine koyduğu tarifeleri kaldırmasını istedi.

Yunanistan’ın başkenti Atina’da göstericiler pankart açtı

Polonya’daki gösterilere de yüzlerce kişi katıldı. Göstericiler Varşova sokaklarında kırmızı siyah bayraklarla Küba devriminin önderlerinden Ernesto Che Guevara’nın resimlerini taşıyarak, kapitalizm karşıtı sloganlar attı.Belarus’ta, hükümet karşıtı göstericilerin de aralarında bulunduğu yaklaşık 2 bin kişi yürüyüş yaptı. Gösteride, geçen hafta tutuklanan Belarus muhalefet lideri Aleksandır Milinkeviç ile tüm siyasi tutukluların serbest bırakılmasını isteyen pankartlar dikkati çekti.

Kırgızistan Devlet Başkanı Kurmanbek Bakiyev de yayınladığı bir mesajla halkın 1 Mayıs Bayramı’nı kutladı. Mesajında, Kırgız halkının çalışkan olduğuna vurgu
yapan Bakiyev, ülkedeki işsizlik sorununu da çözeceklerini belirterek, “Gün gelecek ülkemizde işsiz kalmayacak” dedi.

Çin’de ise 1 Mayıs İşçi Bayramı bir haftalık tatille kutlanıyor. Çinliler, tatilin ilk gününü aileleriyle birlikte parklarda geçirdi.

 ALMANYA’da 1 Mayıs

İSTANBUL – İşçi bayramı kutlamalarının dün başladığı Almanya’da göstericilerle polis arasında çatışma çıktı. Başkent Berlin’de onlarca kişi gözaltına alındı. Yunanistan’daki gösterilerde de işçiler, çalışma koşullarının düzeltilmesi taleplerini aktarmanın yanı sıra ABD’nin olası İran harekatını kınadı.

FİLİPİN’de 1 Mayıs

1 Mayıs’a gergin bir ortamda giren Filipinler’de gösteri yasağına rağmen binlerce kişi sokağa döküldü. Başkentin merkezine doğru yürüyüşe geçen göstericileri 5 bin polisin izlediği belirtiliyor.

İran’da 1 Mayıs

İran’ın başkenti Tahran’daki gösteriler ise eski ABD büyükelçiliği binası önünde yapıldı. Binlerce İranlı işçi geçici sözleşmelerle çalıştırılmalarına tepki gösterdi ve Tahran yönetimine işsizliğe etkili çözümler bulması çağrısında bulundu.

 


Bu haberler ilginizi çekebilir! (Sponsor bağlantılar dahildir)

1 Mayıs 2008 Facia Resimleri Yazısına 1 Yorum Yapıldı

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Yukarı Geri Ana Sayfa