shopify site analytics
Bugünkü Haberler
ray dolap


TWITTER

EN ÇOK OKUNANLAR

325. Dönem Yedek Subay Sınav Sonuçları Öğrenme
325. Dönem Yedek Subay Sınav Sonuçları Öğrenme
331. KD ve Yedek Subay Sınavı Sonuçları 325. Dönem yedek subay sınav sonuçları, 325 Kısa dönem veya Asteğmen olarak askerlik görevini yapacak tüm adaylar.  1-2-3 Aralık 2008 tarihlerinde yapılacak olan 325. dönem askerlik sınav sonuçlarınızı buradan öğrenebilirsiniz. 325. Yedek Subay Sınav Tarihi...
19 Kasım 2008 14:31
Font1 Font2 Font3 Font4

331. KD ve Yedek Subay Sınavı Sonuçları

325. Dönem yedek subay sınav sonuçları, 325 Kısa dönem veya Asteğmen olarak askerlik görevini yapacak tüm adaylar.  1-2-3 Aralık 2008 tarihlerinde yapılacak olan 325. dönem askerlik sınav sonuçlarınızı buradan öğrenebilirsiniz.

325. Yedek Subay Sınav Tarihi : 1-2-3 Aralık 2008

325. Yedek Subay Sınavı Açıklanma Tarihi: 9-10 Aralık 2008

325. dönem yedek subay askerlik sınav sonuçlarınızı 9-10 Aralık 2008 tarihlerinde aşağıda belirteceğim adresten açıklandığı anda öğrenebileceksiniz.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı
325. Dönem Yedek Subay Sınıflandırma Sonuçları

Ben bir 323. KD Çavuş olarak sizlere bu konuyu bir çarşı iznimde yazıyorum. Ben de sınava girmeden önce kendi kendime sorular soruyordum. Acaba sınavı çok önemseyip soruların tamamını iyi derecede cevaplasam Asteğmenmi olurum, yoksa kısa dönem olarakmı yaparım askerliğimi diye. Ama şunu bilinki, (bir çok kişininde teyidi ile söylüyorum) sınavın çok iyi geçmesi veya kötü geçmesi, az soru cevaplamanız veya Full çekmeniz bunu değiştirmeyecek. Kısmetinizde ne varsa o çıkacak karşınıza.

Öğretmenler Uzun dönem askerlik yapar deniliyordu hep. Bu ihtiyaca bağlı olan birşey. Benim askerlik yaptığım yerde 5 adet kısa dönem öğretmen bulunmakta.

Hukuk okuyanlar, avukatlar vs. Asteğmen olur diyorlardı. Bulunduğum yerde yine böyle birşey yok. Aseğmenlerimiz mühendislerden oluşmakta. Uzun lafın kısası;

Gerek Asteğmen olarak, gerekse kısa dönem olarak askerlik yapmak. Kesinlikle sorun yapmayın kendinize bunu. Askerlik kafaya takılacak kadar zor birşey değil.

Şayet kısa dönem olarak gelirseniz askere, ilk olarak acemi birliğinize gidersiniz ve  eğitim alırsınız yemin töreniniz için. Akabinde töreninizden sonra usta birliğinize teslim olursunuz. (ki usta birliğiniz ile acemiliğinizi yaptığınız yer aynı yer olacaktır eğer ilk teslim olduğunuz yerde acemi eğitimi veriliyorsa. Verilmiyorsa da aynı garnizon içerisinde başka bir birlikte acemi eğitimi aldıktan sonra ilk teslim olduğunuz birliğe teslim olursunuz. Yani uzun dönem askerlikte olduğu gibi bir dağıtımınız olmayacaktır.) Bir süre sonra atış yaparsınız ve sonrasında çavuş rütbeniz takılır. Dahası ise yaşadıkça göreceğiniz şeyler.

Selametle kalın. Umarım hepiniz için hayırlısı olur arkadaşlar. Sonuçlar açıklandığında da bizlerle paylarşırsanız seviniriz.

Şafak 58 🙂


Bu haberler ilginizi çekebilir! (Sponsor bağlantılar dahildir)

325. Dönem Yedek Subay Sınav Sonuçları Öğrenme Yazısına 501 Yorum Yapıldı

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Yukarı Geri Ana Sayfa