RSS    |    Ana sayfam yap    |    Favorilere ekle
 
Gündem « Önceki | Sonraki » |      ANA SAYFABu gece yani 14 Ağustos’u 15 Ağustos’a bağlayan gece Kadir Gecesi. Birbirinden güzel 2012 Kadir Gecesi mesajları bu yazımızda sizlerle. Sevdiklerinize bu anlamlı ve mübarek Kadir Gecesi için gönderebileceğiniz onlarca kısa mesajlar yazımızın devamında;

Kadir Gecesi Nedir? Kadir Gecesinde ne olmuştur?

kadir Gecesi; islam dinine göre, Kur’an’ın vahiy yoluyla İslam peygamberi Hz. Muhammed’e gönderilmeye başlandığı gecedir.

Kadir Gecesi Mesajları 2012

Bin damla serilsin yüreğine, bin mutluluk dolsun gönlüne, bütün hayallerin gerçek olsun, duaların Kabul olsun bu gece. Kadir gecen mübarek olsun..

O gece boyunca melekler, Rablerinin izniyle ölü canlara hayat taşımak için bölük bölük inerler; her çeşit barış, huzur, saadet ve güven taşırlar… ta şafak sökünceye dek!.. Bu mübarek Kadir Gecesinde Allah dualarınızı kabul etsin.

Bu kutlu gecenin adı Kadir, tarihe şan vermiş Bedir, tüm mahlukatı yaratır O Halık-ı Kadir,Ya Rab bu gece bizi rahmete erdir.

Kadir Gecesi dileklerimizi, isteklerimizi Allaha arz etmek için de değerli bir fırsattır. Kadir Gecesi, Allahın rahmet ve bağışlanmasının sağanak halinde yeryüzüne indiği, dileyen her müminin armağanlara garkettiği bir gecedir. Hepimize hayırlı olsun..

Bu gece bin aydan daha hayırlı olan Kadir gecesi. Kulun Rabbine yakın olduğu gecelerin en önemlisi? Kendisine dua edenleri geri çevirmeyen, günahları bağışlayan, her şeyi bilen, gören ve duyan Yüce Allah tüm dualarımızı kabul etsin.

Kim erdemine inanarak ve sevabını umarak Kadir Gecesi’ni ihya ederse Allah onun bütün geçmiş günahlarını bağışlar” (Hadis)

Bugün ellerinizi her zamankinden daha çok açın. Avucunuza melekler gül koysun, yüreğiniz coşsun. Kadir geceniz hayırlara vesile olsun.

Kadir Gecesi değer gecesidir, Allah tarafından değerli kılınmış bir gecedir. Kadir Gecesi bin aydan daha hayırlıdır. Bu gece bir ömürden daha hayırlıdır. Ellerin açıldığı, gözlerin dualarla yaşardığı, kalplerin okşandığı Kadir Gecesinde bütün insanların günahlardan uzaklaşıp tövbelerinin kabul edilmesini niyaz ederiz. Allah tüm inananları iman yolundan ayırmasın.

Bugün ellerinizi her zamankinden daha çok açın. Avucunuza melekler gül koysun, yüreğiniz coşsun. Kadir geceniz hayırlara vesile olsun.

Bin damla serilsin yüreğine, bin mutluluk dolsun gönlüne, bütün hayallerin gerçek olsun, duaların Kabul olsun bu gece. Kadir gecen mübarek olsun..

Talihiniz gözleriniz kadar berrak, kaderiniz bakisiniz kadar güzel, umudunuz yarin kadar yakin, yarininiz askiniz kadar mutlu, askiniz Kadir kadar mukaddes, dualarınız istediğiniz gibi makbul olsun

Bu gece renk renk açar sararmış güller, Bu gece dile gelir ruh-i bülbüller, Bu gece secde eder vahi gönüller, Yanar hûş yürekler, Kadir Gecesi. 

Günahta son gün olsun, yeter isyan son bulsun, defterin sevap dolsun, Kadir Gecen mübarek olsun…

Varlığı ebedi olan, merhamet sahibi, adaletli Yüce Allah kendisine dua edenleri geri çevirmez Dualarınızın Rabbin yüce katına iletilmesine vesile olan Kadir Geceniz mübarek olsun.

Her gecenin ulvi hayırı vardır, Rabbim her gecede mümine yardır, Okunan her dua yanına kârdır, Hele bir de olursa… Kadir gecesi.

Oruçlu olan kimse, bir kimsenin aleyhinde bulunmadıkça veyahut eza ve cefa yapmadıkça, ta orucunu bozuncaya kadar ibadetdedir.

Bin aydan daha hayırlıdır buyurduğun, Mübarek Ramazan ayının, en kutsal Kadir Gecesinde, günahlarımızı affeyle, bizleri de arşının altında gölgelenen, aziz ve bahtiyar kullarından eyle.

Gecenin güzel yüzü yüreğine dokunsun, şeytan senden uzakta, melekler başucunda olsun, güneş öyle bir geceye doğsun ki duaların kabul Kadir Geceniz mübarek olsun.

Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesinde, kainatın yaratıcısı ve alemlerin Rabbi bağışlayıcı ve acıyıcı yüce Allah tüm dualarınızı kabul etsin.

Bu gece bin aydan daha hayırlı olan Kadir gecesi. Kulun Rabbine yakın olduğu gecelerin en önemlisi? Kendisine dua edenleri geri çevirmeyen, günahları bağışlayan, her şeyi bilen, gören ve duyan Yüce Allah tüm dualarımızı kabul etsin    Yayın Tarihi: Salı, Ağustos 14, 2012, 12:18

Etiketler :

Aşağıdaki alandan konuya yorum yapabilirsiniz

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

  Kadir Gecesi Mesajları 2012
Son Yorumlar


Gizlilik Politikası  |  HAKKINDA  |  İLETİŞİM  |  
   
Theme Edited By PCKO
Copyright © 2008 - Tr-PortaL.NET. Her Hakkı Saklıdır.