shopify site analytics
Bugünkü Haberler


TWITTER

KCK Nedir, KCK’nın Açılımı Nedir, KCK Ne Demektir?
KCK Nedir, KCK’nın Açılımı Nedir, KCK Ne Demektir?
Son zamanlarda haberlerde en sık duyduğumuz tabir KCK olsagerek. Peki nedir bu KCK, keyin kısaltmasıdır. KCK ile ilgili bilmeniz gerekenler burada… Mit PKK Telefon Görüşmesi Ses Kaydı Dinle izle KCK; PKK’nın şehir yapılanması, PKK’nın sivil uzantısı, PKK’nın gizli sivil kuruluşu...
25 Haziran 2011 23:22
Font1 Font2 Font3 Font4

Son zamanlarda haberlerde en sık duyduğumuz tabir KCK olsagerek. Peki nedir bu KCK, keyin kısaltmasıdır. KCK ile ilgili bilmeniz gerekenler burada…

Mit PKK Telefon Görüşmesi Ses Kaydı Dinle izle

KCK;

PKK’nın şehir yapılanması,
PKK’nın sivil uzantısı,
PKK’nın gizli sivil kuruluşu

uşen Çakır: “KCK örgütü, iddiaya göre, yasadışı Kürt siyasi hareketiyle (PKK) yasal olan BDP (DTP) arasında köprü vazifesi görüyor.” (Vatan, 28.12.2009)
Oral Çalışlar: “KCK, bir bakıma ‘PKK’nın yasal alana adapte olması çabası’ olarak adlandırılması mümkün olan bir oluşum. PKK’nın dağdan indirilmesi, bir geçiş sürecini gerektiriyor. KCK’nın da bu çerçeve bağlamında değerlendirilmesi mümkün.” (Radikal, 25.12.2009)
Cengiz Çandar: “Gözaltına alınan veya tutuklananların KCK’lı olduğu kanıtlansa bile onların hemen tümü kapatılmış DTP’nin ve yeni kurulmuş BDP’nin üyeleri. KCK-PKK ilişkisi, büyük ölçüde Sinn Fein-IRA ilişkisini andırıyor. İngiltere hükümeti, Sinn Fein’i muhatap alarak sonuçta IRA’yı silahsızlandırmayı başarmıştı.” (Radikal, 26.12.2009)

Yeni Şafak gazetesinde ise 28.12.2009 günü şu haber yayınlandı:

“Çeşitli bahanelerle sokakları savaş alanına çeviren KCK militanlarının Sabri Ok tarafından yönlendirildiği tespit edildi. Avrupa’da yaşayan KCK’nın lideri Sabri Ok hakkında kırmızı bülten çıkarılacak. Örgütün elebaşı Ok’un, yakalandıktan sonra Türkiye’ye iadesi sağlanacak.”

KCK hakkında basına yansıyan bilgilerin özeti böyle. Yani, kısa adı KCK olan oluşum, PKK’nın bir uzantısı, sivil ve şehir yapılanması olup, liderliğini de Avrupa’da yaşayan Sabri Ok adlı bir PKK üst düzey sorumlusu yürütüyormuş.

Bu tür bilgilerin kaynağının hangi odak olduğu meçhul ise de, birilerinin. Türkiye kamuoyunu yanlış yönlendirmeyi amaçladığı ve bazı medya organlarını da kullanarak kirli bir oyun tezgâhladığı anlaşılıyor.

PKK’nın ne olduğu biliniyor. PKK’nın önderi Abdullah Öcalan, Yürütme Konseyi üyeleri Murat Karayılan, Cemil Bayık, Duran Kalkan ve diğerleri.

Peki, KCK nedir? Buyurun, bunun ne olduğunu belli merkezlerce medyaya servis edilen dezenformasyondan değil, bizzat kaynağından, yani PKK’nın yayın organlarından öğrenelim:

Abdullah Öcalan’ın, 2005’te avukatları ile yaptığı görüşme notlarında, KKK (Koma Komelén Kürdistan/Kürdistan Halklar Konfederasyonu)’nın kurulması talimatını verdiği kayıtlıdır. Bunun üzerine KKK’nın kuruluşu 21 Mart 2005’te ilan edildi. Ancak, yine A.Öcalan’ın talimatı üzerine, 16-22 Mayıs 2007 tarihleri arasında Kandil’de yapılan Kongra-Gel beşinci genel kurulunda, dernek anlamına da gelen “komel” adı yerine, Kürtçe’de “cemaat, toplum, halk” anlamına gelen “civak” adı tercih edilmiş ve KKK’nın adı KCK (Koma Civakén Kurdistan/Kürdistan Halklar Konfederasyonu) şekline dönüştürülmüştür. PKK yayınlarında, Abdullah Öcalan “KCK önderi” olarak da anılmaktadır.

İşte, PKK’ya ait yayın organlarından bazı alıntılar:

“KCK önderi Abdullah Öcalan’ın İmralı’daki tecrit koşulları ve DTP’nin kapatılması, Almanya’nın birçok kentinde protesto edildi.” (Yeni Özgür Politika, 18.12.2009).

“KCK Yürütme Konseyi Başkanı Murat Karayılan; ‘Kürt gençliğinin yönü dağlar olmalı, gerilla saflarına akın edilmeli, saflara katılım olmalıdır. Ya halkımızın iradesine sahip çıkmak üzere geliştirilen kitlesel eylemlere öncülük etmek üzere katılmalı ya da dağlara çıkarak özgürlük zeminlerinde gerilla saflarında yerini almalıdır.’ dedi” (Fırat Haber Ajansı, 14.12.2009)

“KCK Yürütme Konseyi Başkan Yardımcısı Cemil Bayık; ‘Kürt iradesi, Kürt kimliği yasal olarak kabul edilmedikçe PKK’nın dağdan inmeyeceğini’ söyledi.” (Fırat Haber Ajansı, 20.10.2009)

“KCK Yürütme Konseyi üyesi ve Halk Savunma Merkezi Başkanı Duran Kalkan; ‘Her an daha büyük patlamalar olabilir, hatta ayaklanmalar bile gündeme gelebilir.’ dedi.” (Fırat Haber Ajansı, 24.12.2009)

“Kandil – KCK Yürütme Konseyi Başkanlığı, AKP hükümetinin ‘açılım’ adı altında geliştirmeye çalıştığı planın Kürt hareketini tasfiye amaçlı olduğunu açıkladı” (Fırat Haber Ajansı, 08.12.2009)

Örgüt yayınlarında da açıkça itiraf edildiği gibi, PKK lideri ve yöneticileri ile KCK lideri ve yöneticileri aynı kişiler. PKK’nın faaliyet merkezi ile KCK’nın faaliyet merkezi aynı, yani Kandil. PKK yöneticileri olan şahısların KCK adına yaptıkları açıklamalarda da şiddet savunuluyor ve gençler eylem yapmaya çağrılıyor.
Peki, hani KCK sivil ve barışçıl bir oluşumdu, şehir yapılanmasıydı, PKK ile BDP arasında köprüydü, dağdan inmenin siyasi aracıydı, Cengiz Çandar’ın deyimiyle Sinn Fein’di! Hani, nerede? KCK ile PKK arasındaki fark ne? Siz kimi kandırıyorsunuz?

Sinan Sungur
Odatv.com


Bu haberler ilginizi çekebilir! (Sponsor bağlantılar dahildir)

 • kenan

  KCK biz kürtlere aittir bu yazılarda bazen abuk subuk konuş tunuz gün gelecek hesap vereceksiniz

 • atalay K.alp

  KCK da pkk nın emireri yanı aynı it soyu.soyadları da BDP..kanı bozuk olunca dağdakiyle bağdakinin farkı yok..Bunlarda analarını alsın kandilde para kazansınlar

 • Enes

  Kenan Neyin Hesabını veriyomuşuz olum Kürte Bak Git Olum Sen Çobanlık Falan Yap Kürt Geri Zekalı

 • ali

  neyin hesabını yapıyoruz, hala uyanamadık. birileri yazıyor kenarda oturuy bizlerin kavkasını izliyor zevk yapıyor.ben bir kürt olarak.bu topraklarda bu bayrak altında yaşıyorsam,sapına kadar türküm.bu vatana ihanet eden kürt türk fark etmez haindir,tahriklere gelmeyelim kaybeden bizleroluruz

 • asil

  ulan sen kimsin kime cail diosun babanın topragımı burası senin ne hakın varsa onunda o hakı var burda kürtsen bu toprakta yaşıyosan türk deilsin arkadaş kürtsün sen ha bende kürdüm ama türkiye cumhuriyeti vatandaşıyım bunu derim ama asla türküm demem adam olan herkese soframızda yerimiz vardır ayrım yapanla ayrışırız ama adam olan herzaman kardeşimizdir türk kürt farketmez sen kürde cahil diosun ya bak bakalım örgütü kuran kaç ünüversite bitirmiş ve hangi istiparatan cıkmış ….

 • saffet tancan

  Ben KÜRT bi insanım. ama karakterden ödün vermeyen bi ailemiz yok diyemem. aşiretimizde pkk ya yalakalık, yaltaklık, köpeklikde yapanlar var. ama onlar işsiz güçsüz bişeyler vaad edilerek aylıkla kandırılan salak insanlar. PKK’dan aylık 2000 ila 5000 arasında maaş alıyolar. zaten aylıklarını bir gecede köylere, kasabalara, bazı yerleşim yerlerine giderek pkk ya yardım toplayarak çıkartabiliyorlar. bu pkk vatandaşları menfaat uğruna ekmek yedikleri yeri işeyen yaratıklar olarak görüyorum. Her kürt kötü değildir. Benim için PKK nedir derseniz, diğer dış ülkelerin (israil gibi) türkiye üzerinde oynadığı oyunun maşalığını yapan bi kuruluştur. Ben TÜRKİYEde doğdum. bir türkün ne hakı varsa bende o hakdan yararlandım. hatta doğuda imkanlar daha fazla sunulmaya başlandı. kürte daha fazla iyi ilgi gösterilmeye başlandı. ne kadar türkiye insanı doğuya iyilik yaptıysa o kadar pkk azıttı. Allah Belasını versin bu PKKnın.

 • salih

  ARKADAŞLAR TÜRK KÜRT AYIRIM YAPMIYORUM . BEN SADECE ŞUNU SÖYLEMEK İSTİYORUM pkk NIN TÜRK KÜRT ASKERLERİ , SİVİLLERİ GÖZÜNÜ KIRPMADAN ÖLDÜRDÜĞÜNE HEPİMİZ ŞAHİT OLDUK . pkk YI VE a.öclan NIN PEŞİNDEN GİDEN VE HALA SAVUNAN VARSA GERÇEK CAHİLLR BU KİMSELERDİR.

 • gkhan

  yiğidin mekanı , hainin türk ü kurt ü rus u olmaz hain haindir. kardeşimde masum insana silah sıksın oda şerefsiz oda haindir. eğer eline silah alıp ben burdayım gelin diyebilselerdi o zaman derdik erkeksin mertsin düşmanda olsan derdik adamsın dikebiliyosan bizim gibi bayrağını cudinin tepesinde dalgalanabiliyorsa o zaman derdik adamsın vurup kaçmasaydın derdik yiğitsin çoluk çocuğa kadına bomba koymasaydın derdik ama bunların hiç biri yok eğer erkekse hesap sorcaklar diksin bayrağını cudinin tepesine ben burdayım burlar benim desin yaşama süresi F-16 ININ diyarbakır dan kalkıp gelene kadar dır aksini ispat edecek varsa diksin ben burdayım hadi gel desin görelim kaç dakika da yerle bir olucaklarını kürtleri seviyorum arkadaşlarım var bir sürü hiç birini de bir çok türke değişmem sözümüz hainlere dir

 • hüzün

  ben bir kürt kökenli vatandaş olarak kürtlüğü değilde türklüğü kabul ediyorum ve bu durumdanda gurur duyuyorum.Bu topraklarda yaşıyorsak bu ülkenin nimetlerinden faydalanıyorsak neden türklüğü kabul etmeyelim ki türk kürt ne fark eder beni yolda çeviriptE sen kürtsün senin burda işin yok demiyorlar ayrımcılığa maruz kalmadım bu güne kadar sonuçta kürtlerden çok türk arkadaşım var benim ve herşeyimizle bir bütünüz bunu çok samimi söylüyorum.pkk yandaşlarına bir tavsiyem olacak madem türklüğü kabul etmiyorsunuz dağda hayvanlar gibi yaşamak size cazip geliyor buyurun sizi tutan yok ama cahilce düşünüpte aptalca şeylerin peşinden koşmayın beyninizi yıkamalarına izin vermeyin bu TOPRAKLAR HEPİMİZİN VE ÖYLEDE KALACAK…

 • hasan

  OLENE KADAR KURDUZ AC KALSAKTA KURDUZ TOK OLSAKTA KURDUZ BIZ BU YOL ICIN DOGDUK BU YOL ICINDE CAN VERIRIZ GEREKIRSE … ALAYINA İSYAN ÖLÜNE KÜRDİSTAN

 • OGUZHAN

  arkadaşlar herkes birşeyi kabullensin türkiye türkvatandaşı olan herkesin hakkıdır fakat demokratik hakkını dağa çıkıp asker vurarak ve kck denilen şehir yosmaları sayesinde kan akıtarak gerçekleştirmek isteyen kanı bozuklar olduğu müddetçe ve kürtler bu kanı bozuk insanlarla aralarına mesafe koymadığı müddetçe ne kürdün adı temize çıkar nede demokrasi kürtlere yarar herkes ayağını denk alsın bu toprak lar türkiyede yaşayan herkesin (herkes haddini bilecek)

 • fth

  arkadaşlar ben kürt deilm ama benm en iyi 2 arkadaşlarımdan 1’i şanlıurfalı diğeri mardinli 2side adam gibi adam bana şunu derler -pkknın en çok zarar verdiği kişiler kürtlerdir ama azı kürtler pkk bizm özgürlüğmüz için çalışıo derler ki bu çok yanlış pkk başka ülkeler adına kurulmuş kürtleri kışkırtan bi örgüttür.

 • semih

  allah butun kurtlerin belasını versin vatan hainleri elimde olsa bu vatanın toprağına leşinizi bile koymam ama bu dewlet boyle sımarttı sizi ah ben olsam hepinizi yakarım canlı canlı

 • semih

  bütün kürtleri yakın

 • eralp

  M.Kemal Atatürk“Ya haddinizi bileceksiniz (,) ya da haddinizi bildireceğiz…”

 • M.Kemal

  Türksen Öğün , Değilsen İtaat et ! Büyük Türk Hükümdarı ” Büyük İskender ”

 • engin

  kenan bız neyın hesabını vercegız sız bıe hesap verceksınız ayaklarımıza kapanıp yalvarcaksınız bız kurt lerı bıle kardesımız sayararken senın gıbı kanı bozuklar ortalıgı karıstırıyor sızde kopek gıbı yalvarcaksınız bıze

 • seval

  4.yorumda ali bey çok isabetli bir tespiti dile getirdi.lütfen oyuna gelmeyelim.

 • mahir

  KCK nın türkçe açılımı nedir diye bir soru var buna istenilen cevap yazılmamış kısaca kck demek şu demektir gibi yada e.m. =emniyet müdürlüğü gibi kısaltılmış harflerin uzun halini bir defalığına da olsa yazılması …dikkat ediyorum yeni yeni kısaltılmış harfler kimse ne olduğunu bilmiyor , ortalıkta dolaşıyor eğer bunların manası herkes tarafından bilinmiyecekse herkesin ortasında konuşulmasın bilgi kirliliği oluyor. istediğim anlamda cevap verirseniz memnun olurum.

 • Cin Sevket

  Türkiye,de oyun üstüne oyun, türk halki artik cahil degil cogu seyin bilincinde,
  atatürk olmasaydi adana- fransa,adanali- fransiz, dinide- hiristiyan olurdu,
  bilmem anladinizmi? ulusal güce karsi birlik olalim ey türk halki

 • FATİH

  semih arkadaşıma sesleniyorum önce türkçe karekterler kullan arkadaşım ben vatanını milletini seven bir vatandaşım annem türk babam kürt akıllı ol yerim seni biraz büyü sizlere şunu hatırlatırım ismet paşa bir gün ATATÜRK sormuş bu kürt olayına bir çözüm bulalım paşam MUSTAFA KEMAL PAŞA geç oldu yarın konuşalım diyerek geçiştirmiş akşam üzeri yaverine bir emir vermiş bahçedeki laleler hariç diğer çiçeklerin hepsinin kopartılmasını istemiş. ve sabah ismet paşa geldiğinde bahçenin harap olduğunu görmüş ve ATATÜRK e sormuş paşam bahçenin durumu nedir neden darmadağan olmuş demiş paşanın cevabı ise şu olmuş onlarda bu topraklarda yaşıyor ben onları bu topraktan çıkarırsam bu devletin halide bu olur demiş.burda önemli olan ırkının teninin dilinin renginin farklı olması değil senin nasıl hissettiğindir

 • hasan hüseyin altundağ

  unutmayınk ÇANAKKALE savasın TÜRK KÜRT omuz omuza savasım kımılerı gazı kımılerı ŞEHİT oldu bu yersız ve gereksız savas neye KÜRT arkadaslara seslenıyorum özgurluk dıyosunuz sızın elınızı ayagınızımı zıncıre vuruyoruz acmı kalıyosun işkencemi goruyosunuz bu yaptıgınmız ne ınsanlıga ne KÜRTLÜ ge nede TÜRK lüge sıgar hepimiz ELHAMDÜLALLAH MÜSLÜMANIZ aklınızı basınıza alın ve dusunun kı olen yüz binalerce masum siviller var onların hesabını kımler verecek degecek seyler yapın bu VATAN’A irana ıraka amerikaya sıgınmayın sızoın tek ve bır evınız var oda TÜRKİYE toprakları onu koruyun

 • tahsin çapa

  hasan alayına isyan ölümüne kürdistan yazmışssın nüfüs cüzdanında Türk vatandaşı yazıyormu ileri zeka kardeşim olay bitmiştir… daha ne kürdistanı sayıklıyorsun sen

 • ayse

  ne kürdistanı ya ne masalı anlatıyorsunuz siz kürdüz diyorsunuz ama şunu unutmayın TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN tpraklarında yaşıyor ŞANLI BAYRAGIMIZIN GÖLGESİNDE YAŞIYORSUNUZ ve bu dünya döndükçe bu böyle olacak…”NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE”

 • ayse

  KÜRTLERİN HEPSİNİN CANI CEHENNEME

 • gül

  ayşe allah senin ve seningibi düşünen bütün insnların belasını versin.gerçi siz insanda değilsiniz.bütün insani duygulardan yoksun mahluklarsınız

 • kader

  ayşemisin her ne haltsan sizin gibi ırkcılar yüzünden sıglar yüzünden bu devlet kalkınmıyor çünkü sizin gibi khpeler çıkıp adice konuşup o gençlerimizi fişekliyor senin gibilrin canı ZATEN DİREK CEHENNEME

 • kader

  MİLLETİM YANLIŞ KİŞİLERİ TAŞLIYOR SENİN GİBİLRİ TAŞLAMALI

 • kader

  SEMİH APTALI VATAN HAİNİ MADEM ÖYLEBUNDAN SONRA BÖYLE ASIL YAKILMASI GEREKENLER SİZİN GİBİİNSAN AYRIMCILIGI YAPANLAR AMA SİZ İNSAN DEGİLSİZİNİZ İNSAN DİYE GEÇİNENLERSİNİZ BU ÜLKE SİZİN GİBİ DÜŞÜNENLERE KALMAYACAK BUNU O KUŞ BEYİNLERİNİZE YERLEŞTİRİN OKAAAAAADAAAAAAAAAARRRRRRRRRRR

 • Kurtuluş

  Pkk nın dağlara çıkıp veya dış güçlerin pkk vasıtasıyla ülkeyi bölmeye çalışması nekadar yanlışsa kürtlere ölüm , bütün kürtler hain vs demekte okadar yanlıştır.
  Oyuna gelmeyelim böyle düşünürsek ülkeyi bölmek isteyenlere destek olmuş oluruz.Kürt olmakla terörist olmak arasındaki farkı görelim.Türk olupta bu ülkeyi satmaya çalışanlarda ena pkk kadar hatalıdır.

 • yasin

  ben saffet tancanın yorumuna katılıyorum,o arkadaşıda kutluyorum.Kürt kardeşlerimizden gelecek bu tür mesajlar diğer insanlara örnek olacak.ayrıca saffete teşekkür ederim

 • asil

  ”hüzün” sana sesleniyorum. bir söz vardır.aslını inkar eden ***tir. sen eğerharamzade olmak istiyorsan ol.sana kimse engel olmaz.ama o dağa cıkanlara köpek gibi yaşıyorlar diyorsun.emin ol onlar senden daha ASİL onurlu insanlar..insanları öldürmek masum insanları öldürmek diyorsunuz..peki atatürk ün yaptığı katliamları niye göz önünde bulundurmuyorsunuz..!!

 • atalay konur.alp

  Kara Cahiller Komitesi diye bir çakallar birliği.sömürüyü benmimseyen stalin,engels,marks,mao,tito,hitler,feslefelerinin karışımı.çakal devleti kurmaya yönelik,barıştan demokrasiden uygarlıktan insan haklarından özgürlükten çook uzak,cinayet ve gaddarlık üzerine bir yapı.bölünmeye tezgah bir yapı.karayılan vahsisinin başı çektiğibarbar zalim yapı.sömürücü ilkel zalimler yapsı. hileli sakat vahşi ve cahiller yapısı…mka

 • ALPERTUNGA

  kurtuluş,,,,,, bahane uydurmadan diyarbakırda bdp yi yüzde 75 ten yüzde 10 lara 20 lere düşürdüğün gün oy oranını sana katılırım ama malesef kardeşimiz dediğimiz kürtler dagdaki pkk ve onun siyasi uzantısı bdp yi osman baydemir gibi hainlere oy vermektedir. osman baydemir gibi emine ayna gibi sebahat tuncel gibi hainler diyarbakırdan ümidini kestiği gün oyun biter ve pkk da biter mantıklı düşünün pkk yı kürtler destekliyor kürtlerde bitirmeli

 • ALPERTUNGA

  en iyi kürt ölü kürt

 • ALPERTUNGA

  ve dogu güneydogu bu ülkenin niğmetlerinden faydalanırken diger yandan bu ülkenin askerine polisine kurşun atanlarla yan yana oldugu sürece ki bunuda verdiği oylarla gösteriyor. EN İYİ KÜRT ÖÖLÜ KÜRT DEMEYE DEVAM EDECEGİ
  Z

 • ALPERTUNGA

  köpek bile YALLANDIGI ÇANAGA PİSLEMEZ ama kürtler bundan hicap duymuyor yallandıgı canagı pisliyorlar. elektrik parasını dahi vermediğiniz bir ülkenin askerine polisine kurşun sıkmak ancak aşagılıklara mahsus bir davranıştır. UNUTMAYIN BU ÜLKEYİ KURAN ATALARIMIZ BİR SAVAŞTA 3 MİLYON ŞEHİT VERMİŞ VE DÜNYA İLE SAVAŞMIŞTIR. 5 000 aşagılık köpekle devlet kurulsaydı dünya üzzerinde 180 degil onsekizbin devlet bulunurdu aklınızı başınıza devşirin bdp ve pkk ya uydugunuz sürece yok olacaksınız bu vatan bölünmez ama siz bu ülkede namluların gölgesi altında yaşarsınız devlet isterse bir gecede agrı dagını dümdüz eder devletin sıcak ve hoşgörüsünü acizlik olarak anlamayın devlet hep 18 yaşındadır ve hep kafa atar yeterki istemesin pkk lının TESLİM OLDUKTAN SONRA SÖYLEDİKLERİ 20 yaşında pkk ya katıldım 20 yaşındaki türk askeriyle catışmaya girdik ve 45 yaşındayım türk askeri hala 20 yaşında anladımki TÜRK ORDUSUNU YENMENİN İMKANI YOK O YÜZDEN TESLİM OLDUM

 • SAVAŞ_BARRIŞ

  Arkadaşlar dogru olan birşey var pkk zihniyetini savunan ve propakandasını yapan kürtler Bu vatanın sırtında bir gamburdur.Elektirik ,su ,vergi vermez Hastanrsine gider mayene olur yolu kapandımı deprmde kaldımı sel oldumu isyan bayragını çeker nerde TC diye havlamaya başlarlar.Dagda geberenlere gerilla der.Gıçlarında donları yok 40 metreden de şut çeker devlet kurmaya başlarlar.Bu sözlerim Vatanını Bayragını Milletini İnançlarını ve Atamızı seven KÜRT kardeşlerimize degil biz bir bütünüz.. Lazıy’la Kürdüy’le Çerkeziy’le Türkmeniy’le VATAN bir Bütündür asla bölünemez…

 • ALİ ÖZKAN

  BAK KIYMETLİ KARDEŞİM ALPER BİRKERE SENİNLE AYNI FİKİRDE DEĞİLİM.
  İSTİLLAL SAVAŞINI , ÇANAKKALE ZAFERİNİ , SAKARYA MEYDAN MUHABERSİNİ ,
  VE DİĞER SAVAŞLARI SADECE TÜRKLER REK BAŞINA KAZANMADI. TÜRKLERİN YANINDA , KÜRTLER , LAZLAR, ZAZALAR VE DİĞER ETNİK MİLLETLERDE VARDI.
  UNUTMAKİ VATAN LAZIYLA , KÜRDÜYLE , TÜRKÜYLE BİR VATANDIR. BİRDE SANA
  ŞUNU SORAYIM BUGÜNE KAÇ KÜRTLE ARKADAŞLIK ETTİN. KAÇ KİŞİYİ TANIDIN.
  BENDE BİR KÜRDÜM VE T.C VATANDAŞIYIM VE T.C VATANDAŞLIĞIMLA HEP KURUR DUYDUM. BIRAKIN BU KAFATASI MİLLİYETCİLİĞİNİ. BAYRAĞI BİR , DİNİ BİR , EZANI BİR , VATANI BİR , KIBLESİ BİR BU MİLLETİN. SANIRIM BAŞKA SÖZE GEREK DE YOK.

 • kadri kılıç

  ALPERTUNGA sana Hz ALİ’nin bir sözünü hatırlatayım ve ondan sonra belki kendine çeki düzen verirsin…

  Hz. ALİ diyorki

  Alçakça söylenen bir söze karşılık vereyim deme,
  çünkü o sözün sahibinde onun gibi daha nice sözler vardır.
  Cevabınıza yine onlarla cevap verirler…

  Sen sen ol bütün bir millet adına çirkin laflar tüketme o zaman bende diyorum ki en iyi türk ÖLÜ türk’tür…

 • tuba

  sen böyle,sen şöyle kavgası bitmez arkadaşlar…hepimiz insanız herşeyden önce

 • tuba

  ayrıca kürtlük,türklük kavgasıda ne,oyuna gelmeyin arkadaşlar…ben türk’üm.kürtlerlerde kardeşim,alevilerde…yabana atan bizden değildir.her iki tarafadır sözüm.

 • serhat

  siz şerefsiz türkler kürtlere yaptığınız bu zalimliğin hesabını bir gün vereceksiniz yaşasın( partiya kurdu kurdustane)

 • ural

  bu kürtlerin derdi ne anlamadım,ulan bu memleketin ekmeğini suyunu iç birde nankörlük yap.

 • ural

  bu memlekete beşkuruş faydaları yok bunların,sadece ayak bağı oluyolar yıllardır,ayrılalım bunlardan ne halleri varsa görsünler gına geldi bunlardan artık yeter defolun

 • Konuralp Ata

  KCK; katillerin,cahillerin,hainlerin,edepsizlerin,bölücülerin,ermeni uşakların,milli ve dini duygulardan uzak olanların,türk düşmanlarının ,apoya kuna gidenlerin,pkk nın yalakalarının oluşturduğu bir çete gurubudur.bunlara insan diye değer vermek komik olur.Cahiller zümresi hep bir araya gelmiş zavallı yaratıklar.Bunlar bu ülkenin keneleri,urları,parazitleridir. Bunun farkında olacak kafa yapısına haizmidirler acaba?…mka

 • kadri kılıç

  BEN KONURALP ATA’ ŞAHSINA CEVABEN YAZIYORUM KESİNLİKLE BİR bütün olan MİLLETE SÖZÜM YOK GÜZEL BÜTÜN TÜRKLERİde AYRETEN TENZİH EDİYORUM… EN İYİ TÜRK Ö-L-Ü TÜRKTÜR…mka

  DİĞER ARKADAŞLARA GELİNCE SİZLERİN GÜZEL SÖZLERİNİZE CAN KURBAN AMA BÖYLE KARAKTERSİZLER ÇIKIP BÜTÜN KÜRTLERE BÖYLE BİLİNÇSİZCE LAF SÖYLEYİNCE DAYANAMIYORUM…

 • kadri kılıç

  SAVAŞ_BARIŞ SANA GELİNCE GEL DOĞUDA BİR YIL YAŞA OLUP BİTENLERİ GÖRÜRSÜN ELEKTRİK KAÇAĞINI KÜRTLER NERDEN ÖĞRENDİ TABİKİ TÜRKLERDEN SU YİNE ÖYLE HASTAHANELERE GELİNCE NE YENİYETME DR VARSA DOĞUYA GÖNDERİLİYOR BURDA ADAM OLUP ÇIKIYORLAR TECRÜBE KAZANIYORLAR DEPREMDE NERDE TC DİYENLERE GELİNCE TC SADECE KÜRTLERDEN İBARET DEĞİL ÜTÜN MAKAMLARDA ÇOK RÜTBELİ KÜRT VAR DAHASI ASKER DÜNYASI KÜRTLERDEN İBARET YAW ASKERDEN KÜRTLER ÇIKSA MEMLEKETTE ASKER KALMAZ TABİKİ AFETLERDE ASKER DİYECEĞİZ TABİ Kİ DEVLET DİYECEĞİZ KENDİ İNSANLARIMIZA YETİŞ İMDADE DİYE SESLENİYORUZ SENİN GİBİ HADDİNİ BİLMEYENLERE DEĞİL… SENDE HAVLARKEN BİRAZ FAZLA HAVLA SESİN ÇIKSIN BELKİ DUYAN OLUR SENİ

 • cihan

  sen bu kavganın anlamını ve amacını anlamayacak kadar cahilsin bilader..izlediğin filimlerden çok etkilendiğin belli..doğu ve güney doğu üzerinde oynanan stratejik oyunlar hakkında en ufak bi bilgiye sahip değilsin..yüzyıllardır kürt halkına yaptıklarınız kitaplara sığmıyor.politik yada bilinçli sempatizan olmak için karşındaki kişiyide iyi analiz etmek zorundasın..ve malesef sen kendi medyandan kendi kitaplarından beslenip her olaya ve her şeye tek pencereden bakmaya alışmışsın..senin gibilere biz global bir terimle türkçesi CAHİL olarak bilinen kelimenin tam eş anlamlısısın..bu yüzden sana daha fazla bişey anlatmak yada ispatlamak istemiyorum..cahile laf anlatmak deveye hendeği atlatmaktan kat ve kat zordur..yaşasın haklı mücadelemiz.ve kahraman gerillalarımız…

 • hakan

  zorunuzamı gitti arkadaş doğruları yazmış amacı nedir pkk nın türkiyeyi bölmekmi kürt türk çatışması çıkarmakmı bunu açıklayabilirmisin cihan bey her kürt pkk lı değildir kendi yandaşınız olarak değerlendirmeyin sizin gerilla dediğiniz dağda pislik içinde yaşayan kendini açığa çıkaramayam korkak üç beş çapulcu sonuda geldi tuzak kurmakmı günahsız insanları katletmekmi gerillalık anlamını bilseydiniz keşke çok ama çok yazık

 • yusuf taşkıran

  Beş bin yıldır DOGU da kürt idik kürt bilinirdik,
  Kürtçe konuşur, kürtçe yazar çizerdik,
  Osmanlıya sor hele etmedik mi kardeşlik?
  Vay be! Şimdi terör mü olduk?

 • Sivil Asker

  yusuf taşkıran mısın nesin? Bu da kürt edebiyatı mı? Her şeyden aciz olduğunuz gibi 3-5 kelimeyi bir araya getirmekten bile acizsiniz.. Bir gün hepiniz boşa kürek çektiğinizi anlayacaksınız.. Sözüm at gözlüğünü çıkaramayan cahillere. kürt ve bu vatanı benimsemiş kardeşlerime değil..

 • ATATÜRKCÜ

  ASİ GERİ ZEKALI ASİ MAL BEYİNLİ ASİ ATATÜRK DÜŞMAN ÖLDÜRMÜŞ SENİN GİBİ *** RAHAT OLSUN HUZURLU YAŞASIN DİYE AMA SENİN MAL BEYNİN NE ANLAR BUNDAN ATATÜRK DÜŞMANLARI SİZİ

 • yiğit

  kck nın açılımını merak etttım ama neye merak ettım çok da önemlı degıl..şavaş kazanacaksını oturacaksanız masay kazanacaksınız..ben bır tükoğlu turk üm..ama masum ınsanları her kım olursa olsun farketmez öldurene ben ınsan demem.hayvan bıle olamazlar onlar.bu topraklar dünyanın en guzel ınsanlarını yetitişdirdi..yaradılanı sev yaradan dan öturu…geçmışte hatalar olmuş..bun katılıyorum ama allaha dan korkun bu hükümet iyi şeyler yaptı sızın ıçın kıymetını bılın..ha toprak talebınız varsa o başka..amaşunu unutmayın kı her turk vatanı ıçın canını seve seve vermek ıçın doğar..

 • mehmet

  başbakanınız diyor yaradılanı yaradanın aşkıyla seven bir insan bunu yaparmı işte siz busunuz allah rahmat eylesin 30 insanımıza sesiniz neden çıkmıyor acizler beyinliler türküm diyorsun insan önce

 • mehmet

  ağzıylan deyil çok gelişmiş beyniylen deyil kalbinle bak kanuş insan olana diyorum

 • EXELANS

  NEREDE KÜRT VARSA HEPSİNİN CANI CEHENNEME EVET KÜRT TÜRK AYRIMI YAPIYORUM NEDEN Mİ ONLAR YAPIYORDA BİZ NEDEN YAPMAYALIM HELE Kİ ŞU PKK DENİLEN ÇAKALLARIN HEPSİNİN ANASINI …

 • ZORBEY

  72 MİLLET BİR ARAYA GELDİĞİNDE NE YAPMIŞLARDA, DAĞDAKİ 4-5 ŞALVARLI NE YAPACAKMIŞ ??? ONLARIN YAPTIĞINI 5 YAŞINDAKİ ÇOCUKLARDA YAPAR (AĞACIN ARKASINA SAKLANIP KALABALIĞA ATEŞ ETMEK MESELA)
  ERKEK ŞEREFLİ ADAM ONUN BUNUN ÇOCUĞUNU HEDEFE SÜRÜPTE KENDİSİ SAKLANDIĞI DELİKLERDE SEFA SÜRMEZ…

 • ZORBEY

  BEN ÇOCUK İKEN KÜRT ARKADAŞLARIMIZ VARDI, KÜRTLERE KIZ VERİLİR KIZ ALINIRDI, BİRLİKTE OYUNLAR OYNARDIK, ARTIK BUNLAR MAZİDE KALDI, EVLİYA BİLE OLSA, ARTIK KİMSE, KÜRTLERLE MUHATTAB BİLE OLMAK İSTEMİYOR… BU NEGATİF GELİŞMENİN SUÇLULARI KİMLER ACEBA ???

 • avci

  Ben bir turk olarak kurtlere olum diyenlere siz olunde bu sozlerde soylenmesin diyorum

 • serkan

  pkk ,kck zaten kürt türk düşmanlığını istiyor bu oyunlara gelmeyin.bu şekilde kavga ederek onların ekmeğine yağ sürüyorsunuz.ben türk üm ne mutlu türkiyeliyim türkiyede bir çok kürt arkadaşımız var onlar pkk ya destek verenler gibi düşünmüyorlar.bence artık pkk ya destek verenleri kürt halkına mal etmek yerine ki bunu böyle yaparsak ekmeklerine yağ sürmüş oluruz bence ermeni tohumu kaçmışlar demek daha doğru,kürt halkını bundan yavaş yavaş söylemlerimizden ayırmak lazım tüm türkiyemizi düşününce pkk ya destek verenler azınlıkta ve azınlıklar yüzünden çoğunu ateşe vermemek lazım,pkk ya yardım yataklık edenleri bu milletin kürt halkının bir bireyi olarak saymamak lazım onlar başka milliyetten milliyetleri şahsiyetleri soyu sopu ermeni soyundan olsa gerek hem kürt hem türk halkına çamur atarak yaşamlarını sürdürcek kadar da leş yiyiciler bunlara uymayın masum insana kurşun sıkanlara destek veren beyinsizlerden bir gün türk halkından önce kürt halkı günü geldiğinde hesap soracak zaten şuan soruluyor masum insanları katlettikleri için sonları az kaldı yavaş yavaş ait oldukları yer olan kürdistan yerine kabristana gömülüyorlar allah katında masum insanları katletmenin ve katledenlere destek çıkmanın gereken cevabını kabristanda görecekler

 • klıselim

  KCKkurulum sebebi:Yasa dışı örgüt 1990larda olduğu gibi tek elden yönetilmiyor 300 kişilik yönetim kadrosu olan bir örgütten bahsediyoruz bu farklı ülkelere sırtını dayayan sözde lider kodro verdiği emirlerle çelişkiye düşmeye başladı sebebi açık bunu sebebi italaya yaşayan bir liderin örgüte verdiği emir ırakın kuzeyinde yaşayan bir lidere daha dorusu çıkarlarına ters düşebiliyor ve arışma ve bönme yaşanıyor bunu önüne geçmek için belli guruplar görevlendirildi KCK şehir militanları için kuruldu yani emirler tek bi eldenmiş göstermek amaçlı yanı bir konu üzerinde 5 ayrı liderden 5 ayrı karar geldi diyelim kck bunlar içinde örgütün çıkarlarına en uygun olanı uygulattırıyor bu sayede örgüt içine sızan ajanlarımızın bilgi alması zorlaştırılıyor .

 • CELAL ERKAN

  PKK TAMAMEN ERMENİ ASALANIN DEVAMIDIR 1071 DEN BERİ BU TOPRAKLARDA DÖKÜLEN ŞEHİTLERİMİZİN KANLARI SAYESİNDE YAŞAMAKTAYIZ 1914 DE İTİLAF DEVLETLERİ BİZİ ESİR ALAMAMIŞ BİR AVUÇ ERMENİ DÖLLERİMİ ALACAK . İLK ÖNCE ELHAMDÜLİLLAH MÜSLÜMANIM SONRA TÜRK VE KARADENİZLİYİM. DEVLETİN TEK EKSİĞİ 1923 DEN SONRA ZORLADA OLSA HALKINA OKUMA YAZMAYI ÖĞRETECEKTİ VEDE İSLAM DİNİNDEN UZAKLAŞTIKÇADA KİMBİLİR NELER GELECEK BAŞIMIZATÜM ŞEHİDLERİMİZE ALLADAN RAHMET DİLİYORUM

 • musa

  türkü kürdü cerkezi azerisi tatarı kırgızı kazakistanlsı bu bayrak için can verdiler canakkalede kurtuluşa onlar erdidi bizi şimdi gökte albayrak dalgalıyorsa onların sayesindedir arkadaşlar gül sonuncu sorusu kötü katılmıyorum cünkü insanlık yaşaması gerekmektedir cünkü allah verdigi canı allah alır

 • zeyno

  ben KCK nın açılımını göremedim
  ama yinede güzel

 • 1234art

  kenana bak yhaaa

 • hivda

  ne bu yaa böyle kürt türk hepimiz gideceği iki metrelik mezar ne kavga yaa :(( bnde kürdüm ama sırf bu yüzdn kürt oldğm için utanıyorm ya zaten bizim halkımz yapılan yorumdada gördm kürt dedin mi hemen teror sıfatını yapıştırıyo ne bu ayrım yaaa hepimz kazandık bu ülkeyi türk kürt herkes yazık ya bu vatan uğruna ne canlar gitti bunları duyduklarında kesin kemikleri sızlamştır :((

 • faruk

  türkiyedeki özgürlük başka ülkede varsa söylesin ondan sonra yol alsın NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

 • amedli

  ben bu boş boş konuşan tükrkleri varya oğlum sitede erkek olmayın gelin diyarbakıra bakalaım ne olacak sizi n ananı zı belerim

 • koma ciwaken kürdistan

  amedli kardeş zaten bunlar boş boş konuşur merak etme biz her zaman varız gün gelecek sap dönecek elbet bir gün hesap dönecek OOOO kadarrrrr (KÜRDİSTAN)

 • kck üyesi

  kck açılımı (KOMA CİWAKEN KÜRDİSTAN)

 • mağara adamı

  eyy kürdistan sende bir hayalden ibaretsin!

 • mağara adamı

  bu ülkenin bölünmesi için seksenlerde nasıl sağ sol kavgası başlattılarsa günümüzde de türk kürt kavgası çıkarmaya çalışıyorlar bu oyunlara gelmeyelim ve hep beraber TÜRKİYE CUMHURİYETİ çatısı altında yaşamaya devam edelim.

 • mağara adamı

  amedli sen diyarbakırın neresindesin de bakayum

 • misafir

  helal olsun kardeşim tüküz türk cumhuriyeti
  :)))))))))))))))

 • atalay KONUR.alp

  Kara Cahiller Komitesi diye bir çakallar birliği.sömürüyü benmimseyen stalin,engels,marks,mao,tito,hitler,feslefelerinin karışımı.çakal devleti kurmaya yönelik,barıştan demokrasiden uygarlıktan insan haklarından özgürlükten çook uzak,cinayet ve gaddarlık üzerine bir yapı.bölünmeye tezgah bir yapı.karayılan vahsisinin başı çektiğibarbar zalim yapı.sömürücü ilkel zalimler yapsı. hileli sakat vahşi ve cahiller yapısı…mka

 • atalay KONUR.alp

  Kara Cahiller Komitesi diye bir çakallar birliği.sömürüyü benmimseyen stalin,engels,marks,mao,tito,hitler,feslefelerinin karışımı.çakal devleti kurmaya yönelik,barıştan demokrasiden uygarlıktan insan haklarından özgürlükten çook uzak,cinayet ve gaddarlık üzerine bir yapı.bölünmeye tezgah bir yapı.karayılan vahsisinin başı çektiğibarbar zalim yapı.sömürücü ilkel zalimler yapsı. hileli sakat vahşi ve cahiller yapısı…mka

 • niyo13

  Bakın arkadaşlar yorumlarınızda bazı yorumcu arkadaşlar kırıcı dökücülüğü ve kan kusuyor yapmayın yorumlarınızla halka örnek olun,kürt türk kardeştir bilhasa yapılan süreçte biraz daha metanetli olun bir birinizi kötülemeyiniz saygılı davranalım lütfen kardeşlerim

 • iskender

  hepinizin sonu geldi bundan ibaretsiniz

 • hhhhhhhhhh

  köpekler,cahiller ve kediler açılımı bu

 • yasasın halkların kardeslıgı

  senın gıbı ırkcı dusunceler var oldukca ne devlet turkun olur nede baska bır mılletın bu dewlet turkun degıl turkıyede yasayan butun halkların devletıdır hadı orda dangalak

 • dewrım

  sen ne savasından bahsedıyon 1914 tekı savası kımler sayesınde rusların cecenlerın vs. dolu olmaktan kutuldun artı turlıye cumhurıyetı kuruldugunda ıslamıyetın yanın dan bıle gecmıyor 70 lı yılların basında yasak edılen ezanları ne cabuk unuttunuz ha sız karadenızlılere (genel degıl boyle dıngıl konusan kesıme sozum) gelınce sız hıc bu koduda konusmayın zaten bılmıyosunuzda turkce konusmayı ha usagum cıdırum dıye bır kelıme yok turkce daha dogrusu 2003 te DDK yaptıgı bır arastırma sonucu turkcedekı bır cok kelımenın arapca kökenli oldugu tespit edilmiştir canım zın hebıbı arap dolumu olyosun sen gel gelelım KÜRTÇE;YE dılımızın ıaran kökenlı olup ve farscaya zengınlık kattıgı dunyaca bılınıyo farscanın kurtceden turedugını hepımız bıloyoruz acıklamaya gerek yok rusya yunanca ermenıce gıbı dıllerınde kurtceden etkılendıgı bılınmektedır. BUGUN RUSYAda yapılan kurt dılı ve edbıyatının arastırması acık ve net bır cevaptır daha fazla uzatıp okuyucularımı sıkmak ıstemıyorum lutfen surecın bu kadar rayında gıttıgı bır zaman da celme takmalım ırkcı olmayalım

 • OLGUN BAKİSLİ

  Helal olsun kardesim Asik veysel nediyor kurd,u turk,u cerkez,i hep ademin oglu kizi ayrikayri niye bizi yakar bizim ates sondurmektir tek caresi diyordu VATAN İCİN MAHO,İLE MEHMET CEPHEDE KOYUN KOYUNA YATİP KALKMİS BOLUSUP YİYİP İCMİSLER AMA BUNU HAZMEDEMEYEN DİS GUCLER HERHALTİ YERLER UNUTMAYALİM BUNLARİN HESABİ BOL PARCALA YE 80 ONCESİ SAG SOL SİMDİ KURT TURK OLAYİ İRAKTA SURİYEDE ORNEKLERİ SOZDE DEMOKRASİ GELİYORDU NERDE KALDİ HANİ TECAVUZ,LER İSKENCELER KATLİANLAR ,DAN BASKA NE VERDİLERRUZ GORUYORUZ ONLARİN GOZU BU VATANİN YERALTİ ZENGİLİGİNDE OKADAR DUSUNUYORLARSA AFRİKAYA FİLİSTİNE EKMEK GOTURSUN BOLMEK İCİN ALCAKLİK YAPİP KARDESİ KARDESE KİRDİRTMASİNLAR İNSANGİBİ ULKESİNE BAKSİNLAR BİZDE BİRBİRİMİZE SAHİP CİKALİM SEN BEN BİRAKALİM BU VATANİN EKMEGİ HEPİMİZE YETERDE ARTAR BİLE HOSCAKALİN..

 • Bulent cakmak

  Arkadasin yorumuna kesinlikle katiliyorum Lutfen bu baskanlica herkes desdek vermeli teror biterse turkiye gercekten yasanacak ulke olacak .

 • mustafa

  Aramızda okadar çok hitler zihniyetli insanlarımız varki bize hiçbir süreç kolay gelmez korkularımızla yüzleşmekten korktukça güçümüzün farkında olmıyarak dahaçok korkaklaşıyoruz. Osmanlıyı oluşturan unsurlar bu ülkenin tupraklarında her canda var.Kalkında başkalarının konuştugunu dinlemeye cesaret edin. Unutmayınki Küfür eden kimse Karşısındaki gücü veya unsuru engelleyemedigi veya aşamadıgından küfür eder.Sabır.

 • muhammet

  faşolar klavye erkekligi yapmayın en çok islamiyete baglı ırk kürt ırkıdır ben her memleketi dolaşmışım bu faşoların memlekiti ar namus diye bişi kalmamış yazın bayanları % 75 güneş görüyor vicutları gelmişler bey efendiler yorumda allahu ekkber diyor giit o ağzını yıka şeref siz ( URFADAN HEWALERE SELAMLAR )))))

 • BARIŞÇIL

  amed kardeş bu üslupla barış deil kavga süreci devam eder saygı bekliyorsan saygılı olmayı bilmen lazım kimliğinle tanınmak istiyorsan küfürsüz olman lazım,burası türkiye cumhuriyeti bu gerçeği değiştirmek kimsenin harcı deil.bu ülkede sadece kürtler yaşamıyor.

 • vatansever

  avel avel konuşma hırpo sen kimsin millete ahlak dersi veriyorsun götünü yıkamasını öğren önce

 • ceylan

  tabi türk kürt ayrımı yoktur fakat bizim askerlerimizi öldürenler vatan haini olanlar bizden değildir

 • ceylan

  bende kürdüm ayrımcılık oluyor bn hatırlatayım bu ülkede asla kürt türk ayrımı olmayacaktır bnde kürdüm ama bn bir askerim her kürt asker olamazmı her kürt vatan haini mi olur
  vatan için ölüme giden her yol bize gül döşenmiş bir yol gibi gelir…

 • ceylan

  lan şerfsizler siktirin çıkın lan bu topraklardan sizler o kadar aşşalıksınız ki yeni doğmuş bebekleri öldürüyosunuz lan sizin topunuzu içeri tıkmazsam siz durun ve sadece olacakları izleyin lann

 • ceylan

  hewalerin ağzının ortasına sıçım lan şerefsiz o muhammet adına kurban ol lannn faşo senin anandır siktirin çıkın lan bu topraklardan bkn bn jandarmayım hepinizin ciğerini bilirim lan şerfsiz

 • mezepotamya

  az kaldı kürdistan dewleti kurulacak ve bu ülke faşitlere kalmayacak en büyük ayrım en büyük adaletsizlik en büyük yolsuzluk türklerdedir YAŞASIN KÜRDİSTAN YAŞASIN KÜRT HALKIII

 • asi 03

  Mezopotamya senin a.q niye Diyarbakır sen gel malatya yada amina koyayım pic insan lar Türk kürt ayrımı yapmayalım diyo sen ordan gözünden element uyduruyon karaktersiz

 • ~ROJAVA~

  klawyeyle ne adamlık olur nede adamlık dersı verılır nede namus dersı kımın ne olduğu ortada türkler islam islam dıyor goruyoz götlerı o ortada olan tayt gıyen kızları hani islam dersınız mini ettekte noluyo adamlık dersı ısteyen istanbul okmeydanına beklerız..

 • ~ROJAVA~

  bizim bu topraklarda olmamızda dılımızden ırkımızdan rahatsız olan sen yanlış düşünüyon “Benim anadilde eğitimim senin kurduğun devletin temellerini sarsıyorsa, devletini benim arsam üzerine yapmışsın demektir …

 • Okmeydanıgençlık

  “Benim anadilde eğitimim senin kurduğun devletin temellerini sarsıyorsa, devletini benim arsam üzerine yapmışsın demektir …

 • murat uyghur

  Komunist kürtler türkiyenin komunist çinliler bizım basımıza
  bela oldular. Osmanlinin hastalıgı bu devlete gecmiş

Yukarı Geri Ana Sayfa