RSS    |    Ana sayfam yap    |    Favorilere ekle
 
Gündem « Önceki | Sonraki » |      ANA SAYFA%100 dana eti sloganıyla satışının yapıldığı Pınar Uzun Soyulmuş Sosiste kanatlı eti tespit edildi. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın yaptığı açıklamada teşhir edilen 13 firmadan biri olan Pınar bu duruma karşı şu açıklamayı yaptı;

PINAR’DAN BASIN AÇIKLAMASI

Bugün bazı internet sitelerinde yer alan haberde şirketimizde üretilen “Uzun Soyulmuş Sosis – %100 Dana” ürünümüzde kanatlı eti tespit edildiği yer almakta ve buna bağlı olarak şirketimizin tağşiş yaptığı izlenimi oluşturulmaya çalışılmaktadır.

Kurulduğu günden bu yana Türk halkının yaşam kalitesini artırmak için çalışmalarını sürdüren, yasalara ve etik kurallara bağlılığı birincil öncelikleri arasında bulunduran Pınar Et’in, böyle bir haberde bahsi geçmesi büyük üzüntüye neden olmuştur.

Pınar Et olarak, sadece “Uzun Soyulmuş Sosis – % 100 Dana” ürünümüz değil, bütün ürünlerimiz etiketlerinde belirtilen içerik bilgileriyle uyumlu olarak üretilmekte olup, hiçbir ürünümüzde “Taklit” ve “Tağşiş” olarak nitelendirilebilecek bir durum sözkonusu değildir. Adı geçen “Uzun Soyulmuş Sosis %100 Dana, 52228 parti numaralı’’ ürünümüzün, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na bağlı, Bornova Veteriner Kontrol Enstitütüsü Laboratuarı’nda yapılmış analiz raporu bulunmaktadır. Raporda da görüldüğü üzere ürünümüz %100 dana eti içermekte olup, ürünümüzde herhangi bir uygunsuzluk bulunmamaktadır.

Tüketicilerimiz, hiçbir şüpheye kapılmadan tüm ürünlerimizi her zaman olduğu gibi gönül rahatlığıyla tüketmeye devam edebilirler.Pınar Et olarak bu yanlış ve haksız değerlendirmeye dayalı açıklama ile ilgili kanuni haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız.

Saygılarımızla.

Pınar Entegre Et ve Un Sanayii A.Ş.    Yayın Tarihi: Çarşamba, Haziran 6, 2012, 0:00

Aşağıdaki alandan konuya yorum yapabilirsiniz

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

  Pınar Sosiste Kanatlı (Tavuk) Eti Çıktı
Son Yorumlar


Gizlilik Politikası  |  HAKKINDA  |  İLETİŞİM  |  
   
Theme Edited By PCKO
Copyright © 2008 - Tr-PortaL.NET. Her Hakkı Saklıdır.