RSS    |    Ana sayfam yap    |    Favorilere ekle
 
Gündem, Manşet « Önceki | Sonraki » |      ANA SAYFATakvim Gazetesi yazarı Emin Pazarcı, Prestige marka sigara ve PKK ilişkisini 27 Eylül 2011 tarihli yazısında açıkça ifade etmiş. İşte bu yazıdan alıntıladığımız, şu sıralar sosyal medyada sıkça karşılaşılan Prestige marka sigara ve PKK ilişkisi;

Barzani-Talabani ve PKK üçlüsü tarafından yürütülüyor. Bulgaristan’da toplanan 4. sınıf tütünler, gemilere yüklenip Lazkiye’ye gönderiliyor. Bunların tek alıcısı Talabani ve Barzani. Sigara kağıtları da İtalya ve Çin‘den sağlanıyor.
Kuzey Irak‘ta sahtelerin dışında “prestige” marka bir sigara üretiliyor.
Ardından PKK kampları devreye giriyor.
PKK, Barzani‘den bu sigaranın paketini 40 kuruştan alıyor. Üzerine peşin yüzde 10 vergi koyup, kaçakçıya devrediyor. Ardından katırlarla Türkiye‘ye taşınıyor.
Bir katır, 4.000 paket sigara getiriyor.
Fiyat, sınırımızı geçer geçmez 1,2 liraya yükseliyor. Siirt ve Van gibi şehirlere ulaştığında da 2-2,5 liradan satılıyor. Büyük şehirlerde fiyat daha yüksek.
PKK, hem bu işten büyük paralar kazanıyor.
Hem de naylon karışımlı kağıtlara sarılı bu kötü tütünlerle halkı zehirliyor.
İster inanın, ister inanmayın, ama, bu kaçakçılardan yakalanan yok gibi. Ancak, tesadüfen yakalanırsa da sonuç değişmiyor.
Devlet, bunları Başkale, Uludere ve Çukurca bölgelerinde deposu olmadığı için yeddi emine teslim ediyor. Yeddi emin de emniyeti suiistimal suçu işleyip piyasaya sürüyor. Çark sürekli dönüyor, ama hiç biri hakkında işlem yapılmıyor. Bölgede bu suçtan cezalandırılan bir Allah‘ın kulu yok.

kaynak: http://www.takvim.com.tr/Yazarlar/emin_pazarci/2011/09/27/iste-pkknin-para-kaynagi    Yayın Tarihi: Cuma, Ağustos 10, 2012, 9:28

Aşağıdaki alandan konuya yorum yapabilirsiniz

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

  Prestige Sigara ve PKK İlişkisi
Son Yorumlar


Gizlilik Politikası  |  HAKKINDA  |  İLETİŞİM  |  
   
Theme Edited By PCKO
Copyright © 2008 - Tr-PortaL.NET. Her Hakkı Saklıdır.