RSS    |    Ana sayfam yap    |    Favorilere ekle
 
internet « Önceki | Sonraki » |      ANA SAYFAHaxball’da You were unable to connect to the room host hatasını alıyor ve sorunun çözümüne ilişkin bir türlü yanıt alamıyorsanız doğru yerdesiniz. Eğer bu hatayı alıyorsanız, araştırmalarım sonrasında gördüğüm kadarıyla kullandığınız modemin port yönlendirmesiyle alakalı bir durum ve büyük olasılıkla da Zyxel marka modem kullanmaktasınız. Şimdi durumun böyle olduğunu varsayarak sorunun çözümünü anlatıyorum.

İnternet tarayıcınızı açın ve adres çubuğuna 192.168.1.1 yazın ve Enter’ı tuşlayın.

Burada size şifre soracak, 1234 yazın ve devam edin.

Açılan sayfadan soldaki menülerden sırasıyla Güvenlik > Güvenlik Duvarı > Kurallar bölümüne tıklıyoruz

Paket Yönü bölümünde LAN to WAN kısmı seçili iken EKLE butonuna tıklıyoruz.

Çıkan ekranda aşağıya inerek Uyarlanmış Servislerin Düzenlenmesi bölümüne tıklıyoruz.

Karşımıza 1’den 10’a kadar numaralar çıkacak. Herhangi bir içeriği boş numaranın üzerine tıklıyoruz.

Açılan sayfadan Konfig kısmında servis adına herhangi birşey girebilirsiniz, servis tipi UDP seçiyoruz. Port yapılandırmasında Tip port aralığı seçiyoruz, soldaki kutuya 1024 sağdaki kutuya ise 65535 giriyoruz ve uygula diyoruz.

Son olarak modemdeki güvenlik ayarını ( Güvenlik-Güvenlik Duvarı-Genel bölümünde Etkin Güvenlik Duvarı kutucuğunu ) devre dışı bırakmalısınız. Ayarlarınızı kaydedin ve modemi kapatıp açın.

Sonucu, alttaki yorum bölümünden bizlerle paylaşmanız dileklerimizle…    Yayın Tarihi: Pazartesi, Ağustos 15, 2011, 2:09

“Çözüm – You were unable to connect to the room host haxball” için 13 Yorum

 1. Haxçi diyor ki:

  abi benim modemim zyxelverdiğin linke gidince giriş yapıyorum solda menü felan yok sadece modemimin modeli yazıyor yardımcı olabilirmisin

 2. Selçuk Dereli diyor ki:

  Modem şifresini yanlış giriyorsunuzdur. Daha önce değiştirildiyse o şifre ile giriş yapınız.

 3. olvido4 diyor ki:

  Dostum bu konuyla ilgili verilen tüm tavsiyeleri harfiyyen uyguladım. Senin verdiğin de dahil olmak üzere onlarca çözüm yolu denedim; fakat hiç birinden netice alamadım. Bu çözüm yollarını kafadan atarak mı geliştiriyorsunuz, ya da tesadüf eseri birinde başarı sağlayıp mı ortaya atıyorsunuz bilmiyorum ama, bu konunun ne yazık ki uygulanabilir net bir çözümü yok! İnsanları bu yanlış yönlendirmelerle kandırıp durmaktan vakitlerini çalmaktan vazgeçin! Bir bilginin doğruluğu için doğrulanabilir olması gerekmektedir! Fakat ne hikmetse bahsedilen çözüm yollarından yüzde yüz randıman alan bir kişiye bile rastlamadım! O yüzden daha kesin pratiklerle uğraşın lütfen! Girmiyor…

 4. Selçuk Dereli diyor ki:

  olvido4 eğer burada anlatılanları harfiyen uyguladıysanız ve yinede olumlu sonuç alamadıysanız muhtemelen sizin bu portları kapatan bir firewall’ınız vardır. Sisteminizde yüklü olan firewall’ı devre dışı bırakınız. Windows güvenlik duvarını kapatınız. Tabi ki burada gösterdiğimiz yöntemler denenmiş ve olumlu sonuç alınmıştır.

 5. Mustafa aydın diyor ki:

  güvenlik kısmında sadece filtre die bölüm var ?

 6. Merdoglan diyor ki:

  Kardeş ben dediklerini yapıcam ama güvenlik e tıklıyorum sadece filtreleme seçeneği var senin dedigin gibi duvar falan yok yardımcı olurmusun modemim zyxel

 7. konka diyor ki:

  usta benim internet metronet modem ise d-link ben daha modemin ayarlarına giremiyorum 192.168.1.1 olmuyor hangi ip adresiyle modem ayarlarına girebilirim.

 8. Gökan diyor ki:

  Kardeşim öncelikle teşekkürler. Dediklerini yapamıyorum. 192.168.1.1 e girdiğimde yapılandırıcı türkçe değil. Menude tarif ettiğin şekilde değil. Network sekmesi altında WAN – NAT – LAN seçenekleri var. tam olarak ordan sonrasında ne yapacagımı bilmiyorum. P-660RU-T1 v2 modem bu. Yardım edersen sevinirim.

 9. berk diyor ki:

  birader menü falan yok bende ingilizce çıkıyor bide wizard setup advance setup falan biraz ing var security falan varda orada hiç kurallar falan yok ing göre bi anlatırsan sevinirim.

 10. metehan diyor ki:

  abi süper sin oluyo ama pc çok yavaşlıo nasıl bişi yapsam yavaşlamaz

 11. Caner Yıldırım diyor ki:

  olmuyo her şeyi yaptım olmuyo bence hiç denemeyin bukadar kişi yapamıyorsa tarifde sıkıntı vardır

 12. kaan diyor ki:

  bir sike yaramadı

 13. hacker diyor ki:

  kardeşim kullanıcı adı da soruyor ne yapcam ?

Aşağıdaki alandan konuya yorum yapabilirsiniz

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

  Çözüm – You were unable to connect to the room host haxball
Son Yorumlar


Gizlilik Politikası  |  HAKKINDA  |  İLETİŞİM  |  
   
Theme Edited By PCKO
Copyright © 2008 - Tr-PortaL.NET. Her Hakkı Saklıdır.