shopify site analytics
Bugünkü Haberler
ray dolap


TWITTER

EN ÇOK OKUNANLAR

External Network Ağ Harddiski Başka Bilgisayarlardan Kontrol Etme
External Network Ağ Harddiski Başka Bilgisayarlardan Kontrol Etme
Network ağınızdaki external harddiski dışardan herhangi bir bilgisayardan kontrol edebilir, içindeki dosyalarınıza dünyanın her yerinden ulaşabilir veya harddiske dosya kopyalayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenleri sizlere buradan aktaracağım; Farklı marka ve modellerde uygulama yapılabileceği için her üründe farklı bir arayüz olacaktır....
8 Şubat 2012 02:07
Font1 Font2 Font3 Font4

Network ağınızdaki external harddiski dışardan herhangi bir bilgisayardan kontrol edebilir, içindeki dosyalarınıza dünyanın her yerinden ulaşabilir veya harddiske dosya kopyalayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenleri sizlere buradan aktaracağım;

Farklı marka ve modellerde uygulama yapılabileceği için her üründe farklı bir arayüz olacaktır. Bu nedenle size yalnızca çalışma mantığını açıklayacağım.

  • Öncelikle diski ağınıza bağlayınız.
  • Disk yönetim arayüzüne giriniz ve diske statik (sabit örn: 192.168.2.40) bir ip atayınız.
  • Ardından modem arayüzüne giriniz ve 21, 443 ve 8080 numaralı portları disk için atadığınız bu statik yerel ip adresine yönlendiriniz.

Bu ayarlamaları yaptıktan sonra tarayıcınıza; buradan öğrendiğiniz ip adresinizi ftp://ipadresi şeklinde yazarak kullanıcı adı ve şifre koruması ile istediğiniz bilgisayardan erişim sağlayabilirsiniz.

NOT: “ftp://ipadresi” burada kullanacağınız IP adresiniz her modemi açıp kapatmanızda değişeceği, modem her seferinde yeni bir IP adresi alacağı için hattınız için Statik IP satın alabilirsiniz. Bu durumda dışardan bağlantı kurmanız için gerekli bu Statik IP bir daha değişmeyerek adınıza tanımlanmış ve yalnızca sizin kullanımınız için tahsis edilmiş  olacaktır.

Aynı şekilde yerel ağınızdan da harddiske erişmeniz mümkün. Bunun için harddiske atatdığınız statik (sabit) ip adresini ftp://atadığınızipadresi şeklinde yazarak yine diske ulaşabilirsiniz.

Karşılaşabileceğiniz Sorunlar: Tüm işlemleri yaptınız, diske evden erişebiliyorsunuz fakat dışardan başka bir bilgisayardan erişemiyorsanız, kullandığınız internet servis sağlayısını arayarak bu durumu düzelttirebilirsiniz. Bu, servis sağlayınız ile ilgili bir kısıtlamadan kaynaklanan sorundur.

Bu yöntem sıklıkla wd2go.com ile erişilmeye çalışılan Western Digital My Book Live network harddiske java hatası nedeni ile erişilmemesi durumunda kullanılmaktadır. Tılgın marka modem ve Süperonline internet ile bu yöntemden %100 olumlu sonuç alınmıştır.

Takıldığınız yerlerde aşağıdaki yorum bölümünden bizlerden destek alabilirsiniz.


Bu haberler ilginizi çekebilir! (Sponsor bağlantılar dahildir)

External Network Ağ Harddiski Başka Bilgisayarlardan Kontrol Etme Yazısına 3 Yorum Yapıldı

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Yukarı Geri Ana Sayfa