shopify site analytics
Bugünkü Haberler
ray dolap


TWITTER

EN ÇOK OKUNANLAR

İnternetten Film İndirene Hapis Cezası
İnternetten Film İndirene Hapis Cezası
Kültür ve Turizm Bakanlığı ” internetten film indirenler için ceza”  yönünde yeni bir çalışmaya başlamıştır. İnternetten film indirenler için hapis cezası dahi getirilebilir, nasıl mı? Kullanıcıların bilgisayarlarından hangi şarkı, film veya elektronik kitabı indirdikleri dakika dakika tespit edilecek. Sisteme korsan...
22 Ocak 2009 01:15
Font1 Font2 Font3 Font4

Kültür ve Turizm Bakanlığı ” internetten film indirenler için ceza”  yönünde yeni bir çalışmaya başlamıştır. İnternetten film indirenler için hapis cezası dahi getirilebilir, nasıl mı?

Kullanıcıların bilgisayarlarından hangi şarkı, film veya elektronik kitabı indirdikleri dakika dakika tespit edilecek. Sisteme korsan olarak düşecek olan kullanıcıların IP numaraları belirlenecek. Sonra hangi kullanıcının hangi eseri indirdiği görülecek. Ardından indirimi yapan ve IP numarası tespit edilen kullanıcıya bakanlık tarafından yasal uyarı gönderilerek korsan indirim yapılmaması yönünde uyarılacak. Aynı IP’den korsan indirimin sürmesi halinde ise para cezası, indirim yoğunluğuna göre de hapis cezası uygulanacak.

Siz siz olun korsan uygulamalardan, filmlerden, MP3 lerden uzak durun.


Bu haberler ilginizi çekebilir! (Sponsor bağlantılar dahildir)

İnternetten Film İndirene Hapis Cezası Yazısına 3 Yorum Yapıldı

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Yukarı Geri Ana Sayfa