shopify site analytics
Bugünkü Haberler
ray dolap


TWITTER

EN ÇOK OKUNANLAR

Muhteşem Yüzyıl Çizgi Romanı Zaferyolunda.Com
Muhteşem Yüzyıl Çizgi Romanı Zaferyolunda.Com
Reyting rekorları kıran Muhteşem Yüzyıl adlı dizi çizgi roman oldu. HTML5 desteğiyle ilgilisiyle buluşacak olan bu müthiş roman, internet teknolojisinden tam manasıyla faydalanıyor. Dünyanın en kısa sürede kazanılmış zaferlerinden Mohaç Muharebesi’ni konu alan Muhteşem Yüzyıl: Zafer Yolunda projesinin en önemli...
30 Kasım 2011 20:16
Font1 Font2 Font3 Font4

Reyting rekorları kıran Muhteşem Yüzyıl adlı dizi çizgi roman oldu. HTML5 desteğiyle ilgilisiyle buluşacak olan bu müthiş roman, internet teknolojisinden tam manasıyla faydalanıyor.

Dünyanın en kısa sürede kazanılmış zaferlerinden Mohaç Muharebesi’ni konu alan Muhteşem Yüzyıl: Zafer Yolunda projesinin en önemli yanı HTML5 ile gelen 2 yeni eleman Canvas ve Audio’nun kullanımı ile zenginleştirilmiş interaktif bir çizgi roman deneyimi oluşu.

Canvas elemanı, sayfada belirlenen alana dinamik olarak çizim yapılabilmesine olanak veriyor. Sitede, hikayenin geçtiği tüm kareler JavaScript ile Canvas API’si (Uygulama Programlama Arayüzü) kullanılarak dinamik olarak yaratılıp hareket ettiriliyor. Internet Explorer 9’un diğer tarayıcılardan üstün donanımsal hızlandırması sayesinde çok daha hızlı ve dinamik animasyonlar elde edilebiliyor.

Audio elemanı herhangi bir üçüncü parti eklenti (Flash, QuickTime gibi) gerekmeden sayfada ses ve müzik kullanımına imkan tanıyor. HTML5’in Audio API’si ile, ilgili karelerde istenilen ses efektleri veya müzik oynatılıyor.

Internet Explorer 9, Web’in sınırları zorlayan bu yeni yüzünün kullanıcılar tarafından tüm yönleriyle benzersiz biçimde deneyimlenmesini sağlıyor. Web’in güzelliği Internet Explorer 9 ile bambaşka bir anlam kazanıyor!


Bu haberler ilginizi çekebilir! (Sponsor bağlantılar dahildir)

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Yukarı Geri Ana Sayfa