RSS    |    Ana sayfam yap    |    Favorilere ekle
 
internet « Önceki | Sonraki » |      ANA SAYFAWordPress kullanıcılarının son zamanlarda canını sıkan, neredeyse herkesin başına gelen bu HTTP Error sorununun kesin çözümünü bulmuş bulunmaktayım. WordPress ile resim veya bir başka media yüklerken karşılaşılan bu hatanın aslında tek sebebi var. Aslında zannedildiği gibi .htaccess veya eklentiler ilgili değil…

Tabi bu anlattıklarım benim gibi, eklentilerde herhangi bir değişiklik yapmadan tamamen kendiliğinden ve durup dururken sitesinde bu sorun olduğunu düşünen ve tüm eklentileri kapattığında da sorunu devam eden siteler için geçerli.

WordPress Flash yükleyicisnde oluşan bu sorunun asıl sebebi Flash Player son güncellemesi. Şimdi size vereceğim yöntem ile Adobe Flash Player sürümünüzü eski sürüme çekeceğiz. Bunu yaparken önce işletim sisteminize uygun Adobe Flash Player Uninstaller’ı indirmeniz gerekmektedir. Eğer işletim sisteminiz 32 Bit ise BUNU, işletim sisteminiz 64 bit ise BUNU indirmelisiniz. Ardından tarayıcınızı kapatıp indirdiğiniz bu dosyayı çalıştırınız ve uygulama ile Adobe Flash Player’ı kaldırınız. İsterseniz Buraya Tıklayarak sayfamızı sık kullanılanlara ekleyin. Sayfayı kapatmanız gerekeceğinden yeniden bu sayfaya dönmeniz kolay olsun diyerekten. Neyse yazımıza devam edelim.

Yalnız şöyle bir durum var; Burada anlattıklarım Google Chrome için maalesef geçerli değil. Çünkü Google Chrome Adobe Flash Player entegreli geldiği için sürüm değiştirilemiyor. Burada yapılanları uyguladığınızda Internet Explore, Firefox, Opera gibi harici Adobe Flash Player kullanan tarayıcılarda bu sorun çözülecektir.

Adobe Flash Player’ı sisteminizden kaldırdıktan sonra sizler için özel upload ettiğim Adobe Flash Player’ın 9r246 sürümünü indirmelisiniz. Adobe Flash Player kendi sitesinden arşivlerden bulabilirsiniz bu dosyayı fakat buradan 9 sürümünün tamamını paket halinde indirmeniz gerekiyor içinden bu sürümü alabilmek için. Bu dosya da 253 Mb olduğundan sizlere sadece 5 Mb’lık ihtiyacınız olan sürümü upload ettim. Bu dosyayı buradan indiriniz ve içindeki flashplayer9r246_winax.exe isimli dosyayı çalıştırarak bu sürümü yükleyiniz.

Tarayıcılarınızı kapatın ve yeniden açın. Artık WordPress ile dosya yükleme sorununuz ortadan kalmış durumda.

Sorununuz çözüldüyse lütfen bir teşekkürü çok görmeyin, saygılarımla…    Yayın Tarihi: Cuma, Ekim 21, 2011, 14:30

“WordPress Resim Yüklerken HTTP Error Kesin Çözümü Ekim 2011” için 2 Yorum

  1. Mustafa Gülbudak diyor ki:

    çok teşekkürler hocam ya valla çalıştı kafayı yicekdim htaccess felan filan 😀

  2. ilk yorum diyor ki:

    hotfile dısında bi yere yükleme yaparmısınız?

Aşağıdaki alandan konuya yorum yapabilirsiniz

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

  WordPress Resim Yüklerken HTTP Error Kesin Çözümü Ekim 2011
Son Yorumlar


Gizlilik Politikası  |  HAKKINDA  |  İLETİŞİM  |  
   
Theme Edited By PCKO
Copyright © 2008 - Tr-PortaL.NET. Her Hakkı Saklıdır.