shopify site analytics
Bugünkü Haberler
ray dolap


TWITTER

EN ÇOK OKUNANLAR

Youtube’a giremiyorum diyeneler için Çözüm
Youtube’a giremiyorum diyeneler için Çözüm
27 Mart 2014 GÜNCEL An itibari ile Youtube erişimi engellenmiştir. Aşağıdaki ayarlar engel olmadığı halde giremeyenler içindi. Şimdi anlatacaklarımız ise güncel Youtube yasağı ile ilgili. Youtube erişime kapatıldığı için DNS ayarı yaparak erişimi sağlayabilirsiniz. Bunun için Twitter için ayarları anlattığımız...
20 Ocak 2008 03:31
Font1 Font2 Font3 Font4

27 Mart 2014 GÜNCEL

An itibari ile Youtube erişimi engellenmiştir. Aşağıdaki ayarlar engel olmadığı halde giremeyenler içindi. Şimdi anlatacaklarımız ise güncel Youtube yasağı ile ilgili.

Youtube erişime kapatıldığı için DNS ayarı yaparak erişimi sağlayabilirsiniz. Bunun için Twitter için ayarları anlattığımız şu haberimizi okuyabilirsiniz.

Şimdiki denenmiş, çalışan DNS adreslerinden en yenisi 141.211.125.17

Bu DNS ile Twitter’a giriş yapabilirsiniz.

Bunlar da alternatifler;

Üstteki DNS adresleri de çalışmaktadır.

Windows   7- 8 DNS Ayarları Değiştirme

Sol bölümde yer alan “Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştirin” seçeneğini tıklayın.

Ekranda bilgisayara bağlı olan ağ bağlantıları görüntülenecektir. Listeden kullandığınız ağ bağdaştırıcınıza sağ tıklayın ve önümüze açılan menüden “özellikler” i seçin. Wireless kullanılan bir bilgisayarda “Wireless Network Connetion” yazanı sağ tıklıyoruz.

Önümüze “Wireless Network Connection Özellikleri” penceresi çıkıcak. Pencerede yer alan listeden “Internet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4)” seçeneğine çift tıklayın.

 

Youtube engeli kalktı fakat hala Youtube sitesine giremeyenler bulunmakta. Bunun sebebi ise daha önbce bu engeli kaldırmak için bilgisayarlarda yapılan ayarlar. Şimdi size bu sorunu çözmek için neler yapmanız geretiğini anlatacağım…
C:\WINDOWS\system32\drivers\etc

Bilgisayarıma girin. Bilgisayarıma girdikten sonra Adres bölümünde yazan Bilgisayarım yazısının bulunduğu bölüme üstteki yazıyı yapıştırın. Veya internet Explorer’da adres çubuğuna da yazabilirsiniz.

Ardından önünüze bir sayfa açılacak burada bulunan “hosts” dosyasına çift tıklayın. Birlikte aç menüsü gelecek. Buradan Not Defterini seçiyoruz. Tamam’a tıklıyoruz.Not defteri aracılığıyla hosts dosyasını açmış bulunuyoruz. Şimdi açılan bu dosyanın içinde yazan ne varsa siliyoruz. Ardından “X” ya tıklıyoruz değişiklikleri kaydetmek istiyormusunuz diye soruyor “Evet” diyoruz ve işlem tamam.

Eğer kayıt sırasında sorun yaşıyorsanız şu şekilde de yapabilirsiniz; Hosts dosyasını kesip masaüstüne yapıştırın üstteki yöntem ile içini boşaltıp kaydedin. Ardından bu masaüstündeki içini boşalttığınız dosyayı tekrar yerine atın. Bu şekilde %100 sonuç alabilirsiniz.

Artık Youtube’a giriş sorununuz çözülmüş durumda.

http://www.youtube.com


Bu haberler ilginizi çekebilir! (Sponsor bağlantılar dahildir)

Youtube’a giremiyorum diyeneler için Çözüm Yazısına 819 Yorum Yapıldı

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Yukarı Geri Ana Sayfa