RSS    |    Ana sayfam yap    |    Favorilere ekle
 
Kim Kimdir? « Önceki | Sonraki » |      ANA SAYFACHP Milletvekili adayları listesine 14. sıradan giren Cem Haydar Bektaş kimdir? Cem Haydar Bektaş kaç doğumludur, nerelidir? Akademik kariyerinde neler var? Cem Haydar Bektaş hangi üniversiteyi bitirmiştir?

Cem Haydar Bektaş biyografisi sizlerle;

Cem Haydar Bektaş 54 yaşında.

1961 yılında doğan Cem Haydar Bektaş, ilköğretim ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladıktan sonra eğitimine devam etmek için Almanya’ya gitti. 1984 yılındaFachhochschule University of Applied Science Cologne’daİşletme-Ekonomi bölümünden lisans eğitimi diploması aldı. 1985 yılında,London City University’de Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansı’nı yaptı. 1987 yılında, South LondonCollege’da Bilgisayar Eğitmeni olarak akademisyenlik hayatına başladı. Aynı yıl içerisinde uluslararası yazılım devi Progress Software’de işe başlayan Bektaş, iki yıl boyuncaABD, Almanya, Avusturya, İsviçre gibi ülkelerde önemli görevlerde bulundu. 1989 yılında Türkiye’ye geri dönerek bilişime yön veren birçok teknolojinin distribütörlüğünü yürüttüğü Servodata Bilişim A.Ş. firmasını kurdu. Eğitimin önemini sürekli vurgulayan Cem Haydar Bektaş, İngiltere’de başladığı akademisyenlik hayatına, Kadir Has Üniversitesi’nde, Bilgisayar ve Endüstri Mühendisliği bölümünde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak da devam ettirmiştir. 1989 yılında kurulan Servodata Bilişim A.Ş.’nin Yöneticisi ve Genel Müdürlüğü görevini sürdürürken, aynı zamanda Kanal B televizyonunda ‘’ Toplum ve İnsan ‘’ programını hazırlayıp, 2 sene boyunca 100’e yakın program çekimi gerçekleştirdi. Programla birlikte toplumun farklı kesimlerini temsil eden kişilerle gerçekleştirdiği söyleşilerini de ‘’ Bilinen Doğrular ‘’ kitabıyla bütünleştirmiştir. Ardından Cem TV de ‘’ Bilinen Doğrular ’’ adı altında söyleşi programını devam ettirdi. Yaptığı özgün yayınlarıyla ve teknolojide Türkiye’nin önünü açan projelere imza atmasıyla 8. Kent ve Yaşam ödülüne layık görüldü.

2002 yılında İsmail Cem’in Genel Başkanlığını yaptığı Yeni Türkiye Partisinin daveti üzerine, siyaset hayatına atılmıştır. İki dönem YTP İstanbul il yönetiminde Eğitim Sekreteri olarak görev aldı. Bahçeşehir Üniversitesi Siyaset Okulunda Siyasal Bilimler dersi aldı. CHP Esenler İlçe Yönetiminden aldığı davet ve genel merkezin isteği üzerine, 2004 yılında CHP Esenler Belediye Başkan Adayı oldu. 2007 yılında İstanbul Milletvekili Adayı oldu.

Cem Haydar Bektaş sürekli okuyarak ve en önemlisi bilgiyi paylaşarak, kitlelere aktarmayı kendine bir misyon edinmiştir. Bu sebeple, şirketlere, eğitim kurumlarına, STK (Sivil Toplum Kuruluşları)’na konuşmacı olarak davet edilen Cem Haydar Bektaş, “Yeni Ekonomi, İnovasyon, Gelecek Bilimi, Bilgi Toplumu” konularında bilgilerini dinleyicilerine aktarıyor. Başlıca STK üyelikleri arasında; Türkiye Kalite Derneği (KalDer) Yönetim Kurulu, Türkiye Sosyal Ekonomik Siyasal Araştırmalar Vakfı (TüSES) Yönetim Kurulu, Türkiye Bilişim Sektörü Derneği (TÜBİDER) Denetleme Kurulu, Türkiye Fütüristler Derneği, Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) üyelikleri bulunmaktadır.

İleri seviyede Almanca ve İngilizce bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.    Yayın Tarihi: Cuma, Nisan 10, 2015, 2:28

Aşağıdaki alandan konuya yorum yapabilirsiniz

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

  Cem Haydar Bektaş Kimdir Nereli Kaç Yaşında Biyografi
Son Yorumlar


Gizlilik Politikası  |  HAKKINDA  |  İLETİŞİM  |  
   
Theme Edited By PCKO
Copyright © 2008 - Tr-PortaL.NET. Her Hakkı Saklıdır.