shopify site analytics
Bugünkü Haberler
ray dolap


TWITTER

EN ÇOK OKUNANLAR

Kutsal Evcimen Kimdir Biyografi
Kutsal Evcimen Kimdir Biyografi
Eşek Sıpaları türküsü ile gündeme gelen Kutsal Evcimen kimdir? Kutsal Evcimen biyografisi sizlerle; 1975 Yılında İstanbul’da doğdu. Aslen Tokatlıdır. Küçük yaşlarda başlayan bağlama sevdasını; 1995 yılında İ.T.Ü. K.M.D.K. ‘da öğrenim görmeye hak kazanarak, resmileştirdi. bir çok radyo, televizyon programlarına katıldı. bir yandan...
30 Ağustos 2014 11:23
Font1 Font2 Font3 Font4

Eşek Sıpaları türküsü ile gündeme gelen Kutsal Evcimen kimdir? Kutsal Evcimen biyografisi sizlerle;

1975 Yılında İstanbul’da doğdu.

Aslen Tokatlıdır. Küçük yaşlarda başlayan bağlama sevdasını; 1995 yılında İ.T.Ü. K.M.D.K. ‘da öğrenim görmeye hak kazanarak, resmileştirdi. bir çok radyo, televizyon programlarına katıldı. bir yandan anadolunun bir çok yerinde bir yanda yurtdışında konserlere katılarak T.H.M. ‘ne hizmetlerine devam etti.

Bunlardan en önemlisi Japonya’daki Asya festivali adı altındaki konserlerdir.

2000 yılında cem ve Kutsal (Dağlar Kızı) adlı albümüyle müzik piyasasına merhaba dedi ve 2003 yılında Ahuzar adlı solo albümünü hazırladı.

2001 yılında kuduğu KUTSAL EVCİMEN MÜZİK MERKEZ’inde öğrencileriyle halk müziği çatısı altında çalışmaları devam etmektedir. Bir çok dizi ve sinema müziklerinde sesi ve enstrumeniyle yer aldı Seher Vakti, Aşk Yolu, Ihlamurlar Altında, Yersiz Yurtsuz ve bir çok halk müziği albümüne yönetmenlikler yaptı. bağlama şelpe ve vokaller’de yer aldı.


Bu haberler ilginizi çekebilir! (Sponsor bağlantılar dahildir)

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Yukarı Geri Ana Sayfa