shopify site analytics
Bugünkü Haberler
ray dolap


TWITTER

EN ÇOK OKUNANLAR

Allahın Kızları
Allahın Kızları
 Nedim Gürsel’in “yazarlık serüvenimde bir dönemeç” dediği romanı “Allah’ın Kızları” piyasaya çıkıyor. Kuran’da ‘Allah’ın Kızları’ diye anılan üç dişi put; Uzza, Lat ve Manat’la birlikte Hz. Muhammed’in hayatından da söz eden kitap, geçmişe bir yolculuk. kaynak:ntvmsnbc İSTANBUL – Bu hafta...
4 Mart 2008 00:52
Font1 Font2 Font3 Font4


 Nedim Gürsel’in “yazarlık serüvenimde bir dönemeç” dediği romanı “Allah’ın Kızları” piyasaya çıkıyor. Kuran’da ‘Allah’ın Kızları’ diye anılan üç dişi put; Uzza, Lat ve Manat’la birlikte Hz. Muhammed’in hayatından da söz eden kitap, geçmişe bir yolculuk.

kaynak:ntvmsnbc

İSTANBUL – Bu hafta raflarda yerini alacak olan “Allah’ın Kızları”nı, yazar Nedim Gürsel’le konuştuk. Kitabının Türkiye’deki gündemle de örtüştüğünü söyleyen Gürsel’e göre, “Allah’ın Kızları”, Kuran’ı, İslam’ı eleştiren bir roman değil. Anlatımın odak noktasında Hz. Muhammed’in olduğu çok sesli bir roman. Yazar, romanın çıkış noktalarını da şöyle açıklıyor: “Romanın birkaç çıkış noktası oldu. Bir; çocukluğa dönüş, geçmişe yolculuk, diyebilirim. Çünkü adını taşıdığım annemin babası Ahmet Nedim Tüzün bana ilk İslam bilgilerini vermişti ve çocukluğun yitirilmiş cenneti olarak -babamın ölümüne kadar huzurlu, güzel çok güzel yaşanmış bir çocukluktu- önemli bir parçası da inanç düzeyinde İslam’la bütünleşiyordu. Ve 60’ına merdiven dayamış bir yazar olarak sanki geçmişe bir yolculuk yapmak istedim. O yitirilmiş cenneti tekrar bulurum diye… İkincisi, tabii ki 21. Yüzyıl’da dinlerin ön plana geçmesi…”

Haberin tümü


Bu haberler ilginizi çekebilir! (Sponsor bağlantılar dahildir)

Allahın Kızları Yazısına 1 Yorum Yapıldı

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Yukarı Geri Ana Sayfa