RSS    |    Ana sayfam yap    |    Favorilere ekle
 
Kültür ve Sanat « Önceki | Sonraki » |      ANA SAYFA
 Nedim Gürsel’in “yazarlık serüvenimde bir dönemeç” dediği romanı “Allah’ın Kızları” piyasaya çıkıyor. Kuran’da ‘Allah’ın Kızları’ diye anılan üç dişi put; Uzza, Lat ve Manat’la birlikte Hz. Muhammed’in hayatından da söz eden kitap, geçmişe bir yolculuk.

kaynak:ntvmsnbc

İSTANBUL – Bu hafta raflarda yerini alacak olan “Allah’ın Kızları”nı, yazar Nedim Gürsel’le konuştuk. Kitabının Türkiye’deki gündemle de örtüştüğünü söyleyen Gürsel’e göre, “Allah’ın Kızları”, Kuran’ı, İslam’ı eleştiren bir roman değil. Anlatımın odak noktasında Hz. Muhammed’in olduğu çok sesli bir roman. Yazar, romanın çıkış noktalarını da şöyle açıklıyor: “Romanın birkaç çıkış noktası oldu. Bir; çocukluğa dönüş, geçmişe yolculuk, diyebilirim. Çünkü adını taşıdığım annemin babası Ahmet Nedim Tüzün bana ilk İslam bilgilerini vermişti ve çocukluğun yitirilmiş cenneti olarak -babamın ölümüne kadar huzurlu, güzel çok güzel yaşanmış bir çocukluktu- önemli bir parçası da inanç düzeyinde İslam’la bütünleşiyordu. Ve 60’ına merdiven dayamış bir yazar olarak sanki geçmişe bir yolculuk yapmak istedim. O yitirilmiş cenneti tekrar bulurum diye… İkincisi, tabii ki 21. Yüzyıl’da dinlerin ön plana geçmesi…”

Haberin tümü    Yayın Tarihi: Salı, Mart 4, 2008, 0:52

“Allahın Kızları” için 1 Yorum

  1. Aydin Kerime diyor ki:

    Hangi Kitap olursa olsun, kitaplarin yasaklanmasina karsiyim. Özellikle yok dini elestiriyor, yok övüyor diye korkarak yasaklatmak, okumak isteyen insanlara yapilmis bir hakarettir. Kitaplar insanlarin hayal güclerine hitap eder veya bilgi verir veya da vakit doldurmalarini saglar. Özellikle Kitaptan korkan insanlarin gerceklerden yüzünü dönmek isteyen insanlar oldugunu bilelim. Isterseniz okumayin, ama yasaklansin demek, Cinayettir.

    Düsünce Özgürlügü ve Demokrasinin temel tas kabul edilgidi hicbir Medeni Ülkede Kitaplar yasaklanmaz. Ancak cok cok gecerli bir sebei olmasi lazim, fasistlige yöneltme gibi, almanyada ki Hitlerin Kitabi ” Benim Savasim” gibi ..

    Yazarin bu cesurca yazizini kutluyorum, sonucta bir Kitap bu. Bu Kitabi yok edilmesini istemis olan Bagnazlara da, inanciniz o kadar korkuya dayali ki Kitaplardan bile korkuyorsunuz, yazik demek gerekiyor…

    Aydin, Okuyan ve arastiran demokratik bir toplum olma dilegiyle

Aşağıdaki alandan konuya yorum yapabilirsiniz

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

  Allahın Kızları
Son Yorumlar


Gizlilik Politikası  |  HAKKINDA  |  İLETİŞİM  |  
   
Theme Edited By PCKO
Copyright © 2008 - Tr-PortaL.NET. Her Hakkı Saklıdır.