shopify site analytics
Bugünkü Haberler
ray dolap


TWITTER

EN ÇOK OKUNANLAR

2013 MTV Hesaplama
2013 MTV Hesaplama
2013 MTV Motorlu Taşıtlar Vergisi hesaplama sistemine hoşgeldiniz. Bu sayfamızdan MTV borcunuzu hesaplayabilir, aracınız için ne kadar vergi ödeyeceğinizi öğrenebilirsiniz. Gelir İdaresi Başkanlığı İnternet Vergi Dairesi Motorlu Taşıtlar Vergisi Hesaplama ekranı ile evinizden aracınızın vergisini hesaplayabilir, hesapladınız bu verginizi yine...
3 Ocak 2013 03:04
Font1 Font2 Font3 Font4

Gelir İdaresi Başkanlığı2013 MTV Motorlu Taşıtlar Vergisi hesaplama sistemine hoşgeldiniz. Bu sayfamızdan MTV borcunuzu hesaplayabilir, aracınız için ne kadar vergi ödeyeceğinizi öğrenebilirsiniz.

Gelir İdaresi Başkanlığı İnternet Vergi Dairesi Motorlu Taşıtlar Vergisi Hesaplama ekranı ile evinizden aracınızın vergisini hesaplayabilir, hesapladınız bu verginizi yine internet vergi dairesi üzerinden anında ödeyebilirsiniz.

MTV Hesaplama Sistemi

Motorlu Taşıtlar Vergisi MTV hesaplama adımında aracınızla ilgili 3 bilgiyi formda belirtmeniz yeterli olacaktır. Aşağıda vereceğimiz bağlantıya tıklayarak açılacak olan sayfada sorulan aracınızla ilgili bilgileri doldurduğunuzda 2013 yılı için ödeyeceğiniz MTV miktarı önünüze gelecektir.

MTV Hesaplama Formu Nasıl Doldurulur?

1- Araç Tipi Seçiniz

Bu adımda otomobil, minibüs, otobüs vs. aracınızın hangi sınıfta olduğunu belirtiniz.

2- Aracın Yaşı

Bu kısmı doldururken dikkat etmeniz gereken içinde bulunduğumuz yıl olan 2013’ten aracın model yılını çıkarmanız olacaktır.

Örneğin 2006 model bir araç için 2013 – 2006 = 7

3- Motor Silindir Hacmi

Aracınızın motor silindir hacmini de girdikten sonra hesapla butonuna basarak 2013 yılı içinde ödemeniz gereken MTV tutarını öğrenebilirsiniz.

Yani aracımızın yaşı 7’dir. Formda 7-11 aralığını seçmeniz gerekmektedir.

MTV HESAPLAMA FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

 

MTV (Motorlu Taşıtlar Vergisi) Taksitlendirmesi

Tüm bankaların kredi kartları ile çalışan sistem sayesinde oturduğunuz yerden anında MTV ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Bankaların her yıl yaptığı MTV taksitlendirmesi bu yıl için de geçerli olacak.

2013 MTV ödemelerine hangi banka kartları taksitlendirme yapacak?


Bu haberler ilginizi çekebilir! (Sponsor bağlantılar dahildir)

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Yukarı Geri Ana Sayfa