RSS    |    Ana sayfam yap    |    Favorilere ekle
 
Otomobil « Önceki | Sonraki » |      ANA SAYFAAudi A4 2.0 TFSI 211 HP Quattro aracımda Prins VSi-2 Di LPG Yakıt Tüketim Değerlerini ve performans detaylarını sizlerle paylaşacağım. Uzun bir araştırmadan sonra LPG taktırmaya karar verdim. İşte benzinle LPG arasındaki farklar ve tüm değerlendirmelerim.

BENZİN TÜKETİM DEĞERLERİ

Alınan Yakıt 100 TL 6,97 TL/lt = Toplam 14,34 litre
Gidilen mesafe Azami 100Km (Yumuşak kullanım)

Düz hesap 100 Km’de 14,34 lt yakıt tüketimi vardır. Bu da Km’de 1 TL yaktığını göstermektedir. Bu hesaplama benzin ışığı yandığında alınan benzin ve sonrasında tekrar ışık yanmasıyla hesaplanmıştır.

Prins VSi-2 Di LPG TÜKETİM DEĞERLERİ

Alınan Yakıt 100 TL 3,48 TL/lt = Toplam 28,73 litre
Gidilen mesafe Azami 196Km (200 kabul edelim)

Bu haliyle LPG ile araç 100 Km’de 14,65 lt gaz yani Km’de yaklaşık 0,51 TL tüketmektedir. Yine bu hesaplama LPG ışığının sönmesiyle alınan ve yeniden ışığın sönmesine kadar gidilen yol ile ölçülmüştür.

Görünen o ki Prins VSi-2 Di LPG sistemi için garanti edilen %40 tasarrufun da üstüne çıkmaktadır. Audi A4 2.0 TFSI 211 HP Quattro sürekli 4 çeker bir araç olduğu için tasarrufu bu kadar yapmıştır. Daha güçsüz araçlarda tasarruf oranı daha da yüksek olacaktır muhtemelen.

PEKİ LPG İLE PERFORMANS NASIL?

LPG ile benzin arasında performans olarak hiç bir fark görmedim. Gerek yüksek hızda gerek ilk hızlanma noktasında performans kaybı çok az olsa gerek ki bunu içeride hiç hissetmiyorsunuz. Zaten yüksek devirlere çıktığınızda benzin takviyesine geçtiği söyleniyor. Bu sayede performans kaybı hiç yaşamıyorsunuz.

LPG dönüşümünü CANDAN Mühendislik firmasına yaptırdım ve hizmetlerinden gayet memnun olduğumu belirtebilirim.    Yayın Tarihi: Cumartesi, Kasım 3, 2018, 18:10

Etiketler :

Aşağıdaki alandan konuya yorum yapabilirsiniz

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

  Audi A4 2.0 TFSI Quattro Prins VSi-2 Di LPG Yakıt Tüketim Değerleri
Son Yorumlar


Gizlilik Politikası  |  HAKKINDA  |  İLETİŞİM  |  
   
Theme Edited By PCKO
Copyright © 2008 - Tr-PortaL.NET. Her Hakkı Saklıdır.