shopify site analytics
Bugünkü Haberler
ray dolap


TWITTER

EN ÇOK OKUNANLAR

HGS Etiketi Nereye Yapıştırılır?
HGS Etiketi Nereye Yapıştırılır?
Yeni yürürlüğe giren HGS (Hızlı geçiş sistemi) etiketi nereye yapıştırılır, HGS aracın neresine, nasıl yapıştırılır? HGS’ ruhsata yapıştırılır mı? İşte cevabı; Geçişlerde %20 indirim sağlayacak HGS için PTT kullanım kılavuzu yayınladı. İşte kılavuzda geçen HGS etiketinin yapıştırma talimatı; HGS etiketinizi...
10 Ocak 2013 20:13
Font1 Font2 Font3 Font4

hgsYeni yürürlüğe giren HGS (Hızlı geçiş sistemi) etiketi nereye yapıştırılır, HGS aracın neresine, nasıl yapıştırılır? HGS’ ruhsata yapıştırılır mı? İşte cevabı;

Geçişlerde %20 indirim sağlayacak HGS için PTT kullanım kılavuzu yayınladı. İşte kılavuzda geçen HGS etiketinin yapıştırma talimatı;

HGS etiketinizi düzgün bir şekilde aracınızın ön camına yapıştırmak için birkaç dakikanızı ayırmanız yeterlidir. Bu işlemden sonra aracınız HGS gişelerinden beklemeden geçiş için kullanıma hazır hale gelecektir.

Bazı araçların önce camları metalik film tabaka kaplı olduğundan HGS etiketinizin veya diğer geçiş cihazlarının performansını zayıflatmaktadır. Eğer aracınız aşağıdaki listelenmiş araçlarda biri ise listedeki talimatlara uymanız gerekmektedir. Eğer Kullandığınız araç bu listede yer almıyor ise kurulum için “HGS ETİKET KULLANIMI” bölümündeki talimatlara uymanız gerekmektedir.

AUDI
A8 / S8 hariç tüm modeller : Daha fazla bilgi için AUDI bayinize danışınız.
A8 / S8 1995- 2001 : Araç %100 metalik ön cama sahip olduğundan harici bir etiket kulanılması gerekmektedir. Daha fazla bilgi için AUDI bayinize danışınız.

BMW
“Climate Comfort” seçeneğine sahip modeller : HGS etiketinizi aynanın arkasında renkli olmayan, U şeklindeki alanda temiz bir noktaya konumlandırınız. Daha fazla bilgi için BMW bayinize danışınız.

Diğer marka ve modeller yazımızın devamında…

CITROEN
Lütfen aracınızın kullanım kılavuzunuzdan kullandığınız modelin metalik ön cama sahip olup olmadığını kontrol ediniz. Bu özellik birçok CITROEN modeli için standarttır. HGS etiketinizi aynanın arkasında renkli olmayan, U şeklindeki alanda temiz bir noktaya konumlandırınız. Daha fazla bilgi için CITROEN bayinize danışınız.

FIAT
Lütfen aracınızın kullanım kılavuzunuzdan kullandığınız modelin metalik ön cama sahip olup olmadığını kontrol ediniz. Bu özellik birçok FIAT modeli için standarttır. HGS etiketinizi aynanın arkasında renkli olmayan, U şeklindeki alanda temiz bir noktaya konumlandırınız. Daha fazla bilgi için FIAT bayinize danışınız.

LEXUS
1992 sonrası üretilmiş modeller : Diğer bölümde aynası ön cama monteli araçlar için tanımlı talimatlara uyunuz.
LS400 1990 – 1992 : Metalik ön cama sahip araçlarda harici etiket çözümlerinin kullanılması gerekmektedir. Aracınızın ön camının tipini öğrenmek için LEXUS bayinize danışınız.

MERCEDES-BENZ
A Class : HGS etiketinizi ön camın üst kısmında yer ala siyah noktalı şeritin altındaki alana konumlandırınız.
C180 / 240 / 200; CLK 230; ML Serisi : HGS etiketinizi yağmur ve ışık sensörlerinin sağ veya sol kısmına konumlandırınız. S430 : HGS etiketinizi aynanın arkasındaki ve çevresindeki siyah noktalı alana konumlandırınız.
Diğre tüm modeller : HGS etiketinizi aracın ön cam dikiz aynasının çevresinde, etiket yapıştırmak için ayrılmış özel alana yapıştırınız. Daha fazla bilgi için MERCEDES-BENZ bayinize danışınız.

PEUGEOUT
Lütfen aracınızın kullanım kılavuzunuzdan kullandığınız modelin metalik ön cama sahip olup olmadığını kontrol ediniz. Bu özellik birçok PEUGEOUT modeli için standarttır. HGS etiketinizi aynanın arkasında renkli olmayan, U şeklindeki alanda temiz bir noktaya konumlandırınız. Daha fazla bilgi için PEUGEOUT bayinize danışınız.

RENAULT
Clio Sport (Metalik ön cam opsiyonlu modeller) : HGS etiketinizi aracın ön cam dikiz aynasının altında, etiket yapıştırmak için özel olarak bırakılmış alana yapıştırınız.
Clio Sport (Metalik ön camsız modeller) : HGS etiketinizi aynanın arkasındaki ve çevresindeki siyah noktalı alana konumlandırınız.
Lütfen aracınızın kullanım kılavuzunuzdan kullandığınız modelin metalik ön cama sahip olup olmadığını kontrol ediniz. HGS etiketinizi aynanın arkasında renkli olmayan, U şeklindeki alanda temiz bir noktaya konumlandırınız. Daha fazla bilgi için RENAULT bayinize danışınız.

İşte resimli olarak HGS etiketinin nasıl ve nereye yapıştırılacağının cevabı;

 

HGS

 


Bu haberler ilginizi çekebilir! (Sponsor bağlantılar dahildir)

HGS Etiketi Nereye Yapıştırılır? Yazısına 1 Yorum Yapıldı

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Yukarı Geri Ana Sayfa