RSS    |    Ana sayfam yap    |    Favorilere ekle
 
Otomobil « Önceki | Sonraki » |      ANA SAYFAhgsYeni yürürlüğe giren HGS (Hızlı geçiş sistemi) etiketi nereye yapıştırılır, HGS aracın neresine, nasıl yapıştırılır? HGS’ ruhsata yapıştırılır mı? İşte cevabı;

Geçişlerde %20 indirim sağlayacak HGS için PTT kullanım kılavuzu yayınladı. İşte kılavuzda geçen HGS etiketinin yapıştırma talimatı;

HGS etiketinizi düzgün bir şekilde aracınızın ön camına yapıştırmak için birkaç dakikanızı ayırmanız yeterlidir. Bu işlemden sonra aracınız HGS gişelerinden beklemeden geçiş için kullanıma hazır hale gelecektir.

Bazı araçların önce camları metalik film tabaka kaplı olduğundan HGS etiketinizin veya diğer geçiş cihazlarının performansını zayıflatmaktadır. Eğer aracınız aşağıdaki listelenmiş araçlarda biri ise listedeki talimatlara uymanız gerekmektedir. Eğer Kullandığınız araç bu listede yer almıyor ise kurulum için “HGS ETİKET KULLANIMI” bölümündeki talimatlara uymanız gerekmektedir.

AUDI
A8 / S8 hariç tüm modeller : Daha fazla bilgi için AUDI bayinize danışınız.
A8 / S8 1995- 2001 : Araç %100 metalik ön cama sahip olduğundan harici bir etiket kulanılması gerekmektedir. Daha fazla bilgi için AUDI bayinize danışınız.

BMW
“Climate Comfort” seçeneğine sahip modeller : HGS etiketinizi aynanın arkasında renkli olmayan, U şeklindeki alanda temiz bir noktaya konumlandırınız. Daha fazla bilgi için BMW bayinize danışınız.

Diğer marka ve modeller yazımızın devamında…

CITROEN
Lütfen aracınızın kullanım kılavuzunuzdan kullandığınız modelin metalik ön cama sahip olup olmadığını kontrol ediniz. Bu özellik birçok CITROEN modeli için standarttır. HGS etiketinizi aynanın arkasında renkli olmayan, U şeklindeki alanda temiz bir noktaya konumlandırınız. Daha fazla bilgi için CITROEN bayinize danışınız.

FIAT
Lütfen aracınızın kullanım kılavuzunuzdan kullandığınız modelin metalik ön cama sahip olup olmadığını kontrol ediniz. Bu özellik birçok FIAT modeli için standarttır. HGS etiketinizi aynanın arkasında renkli olmayan, U şeklindeki alanda temiz bir noktaya konumlandırınız. Daha fazla bilgi için FIAT bayinize danışınız.

LEXUS
1992 sonrası üretilmiş modeller : Diğer bölümde aynası ön cama monteli araçlar için tanımlı talimatlara uyunuz.
LS400 1990 – 1992 : Metalik ön cama sahip araçlarda harici etiket çözümlerinin kullanılması gerekmektedir. Aracınızın ön camının tipini öğrenmek için LEXUS bayinize danışınız.

MERCEDES-BENZ
A Class : HGS etiketinizi ön camın üst kısmında yer ala siyah noktalı şeritin altındaki alana konumlandırınız.
C180 / 240 / 200; CLK 230; ML Serisi : HGS etiketinizi yağmur ve ışık sensörlerinin sağ veya sol kısmına konumlandırınız. S430 : HGS etiketinizi aynanın arkasındaki ve çevresindeki siyah noktalı alana konumlandırınız.
Diğre tüm modeller : HGS etiketinizi aracın ön cam dikiz aynasının çevresinde, etiket yapıştırmak için ayrılmış özel alana yapıştırınız. Daha fazla bilgi için MERCEDES-BENZ bayinize danışınız.

PEUGEOUT
Lütfen aracınızın kullanım kılavuzunuzdan kullandığınız modelin metalik ön cama sahip olup olmadığını kontrol ediniz. Bu özellik birçok PEUGEOUT modeli için standarttır. HGS etiketinizi aynanın arkasında renkli olmayan, U şeklindeki alanda temiz bir noktaya konumlandırınız. Daha fazla bilgi için PEUGEOUT bayinize danışınız.

RENAULT
Clio Sport (Metalik ön cam opsiyonlu modeller) : HGS etiketinizi aracın ön cam dikiz aynasının altında, etiket yapıştırmak için özel olarak bırakılmış alana yapıştırınız.
Clio Sport (Metalik ön camsız modeller) : HGS etiketinizi aynanın arkasındaki ve çevresindeki siyah noktalı alana konumlandırınız.
Lütfen aracınızın kullanım kılavuzunuzdan kullandığınız modelin metalik ön cama sahip olup olmadığını kontrol ediniz. HGS etiketinizi aynanın arkasında renkli olmayan, U şeklindeki alanda temiz bir noktaya konumlandırınız. Daha fazla bilgi için RENAULT bayinize danışınız.

İşte resimli olarak HGS etiketinin nasıl ve nereye yapıştırılacağının cevabı;

 

HGS

     Yayın Tarihi: Perşembe, Ocak 10, 2013, 20:13

Etiketler :

“HGS Etiketi Nereye Yapıştırılır?” için 1 Yorum

 1. ASIM ÖZAY diyor ki:

  Sayın yetkili
  ben 10-06 2013 tarihlerinde höllanda plakalı TNHX81
  otomobilimle HGS almadan istanbuldan kastamonuya geldim,ipsalada bana 7 gün içinde yurt içinden HGS etiketi aldığında ceza ödemeyeceğimi söylediler
  ama malesef KASTAMONU VE ÇATALZEYTİNDE ne bankalar nede POSTANELER bana yardımcı olmadılar yabancı plakalar için bize talimat gelmedi dendi haliyle bende bu mevzuğat eksikliği dolayısı ile madur oldum KARABÜKTE HALK BANKASINDA bi görevli bu gün araştırdı hgs sorgulamamda 79 tl ve 46 tl cezam çıktı BEN BU DURUMDA NE YAPMALIYIM nereye gitsem bana yabancı plaka hakkında bilgimiz yok diyorlar
  beni lütfen bilgilendirirmisiniz
  asım özay
  kastamonu
  çatalzeytin

Aşağıdaki alandan konuya yorum yapabilirsiniz

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

  HGS Etiketi Nereye Yapıştırılır?
Son Yorumlar


Gizlilik Politikası  |  HAKKINDA  |  İLETİŞİM  |  
   
Theme Edited By PCKO
Copyright © 2008 - Tr-PortaL.NET. Her Hakkı Saklıdır.