shopify site analytics
Bugünkü Haberler
ray dolap


TWITTER

EN ÇOK OKUNANLAR

CryptoWall Help_Decrypt Fidye Virüsü Temizleme Çözümü
CryptoWall Help_Decrypt Fidye Virüsü Temizleme Çözümü
Help_Decrypt adı ile internette anılan bu fidye virüsü CryptoWall 3.0 binlerce kişinin canını fazlasıyla sıkmış durumda. Peki Help_Decrypt virüsü nasıl temizlenir? Help_Decrypt virüsü bilgisayara ne gibi bir etki yapıyor? Help_Decrypt ile şifrelenmiş dosyaları kurtarmak mümkün mü? İşte araştırmalarım ve sonuçları; Help_Decrypt adıyla anılan...
6 Mayıs 2015 18:07
Font1 Font2 Font3 Font4

Help_Decrypt adı ile internette anılan bu fidye virüsü CryptoWall 3.0 binlerce kişinin canını fazlasıyla sıkmış durumda. Peki Help_Decrypt virüsü nasıl temizlenir? Help_Decrypt virüsü bilgisayara ne gibi bir etki yapıyor? Help_Decrypt ile şifrelenmiş dosyaları kurtarmak mümkün mü? İşte araştırmalarım ve sonuçları;

Help_Decrypt adıyla anılan bu CryptoWall 3.0 virüsü bilgisayarınıza çeşitli yollardan girerek dosyalarınızı şifreliyor ve şifreyi çözmek için sizden fidye istiyor. Bu Help_Decrypt olayının çalışma mantığı bu. Tabi fidye de öyle azımsanacak rakamlar değil. 1000 USD yaklaşık 2800 TL!

CryptoWall Help_Decrypt Fidye Virüsü Temizleme Çözümü

help_decrypt-fidye-virusu-temizleme-cozumu

 

Help_Decrypt CryptoWall 3.0 ile şifrelenen dosyalara ulaşmak mümkün. Bu yöntem bazen işe yaradığı gibi bazen de işe yaramıyor ancak şanslı iseniz aşağıda anlatacağım yöntem ile dosyalarınıza ulaşabilirsiniz. Bu yöntem kardeşimin bilgisayarında işe yaramamıştı. Çünkü virüs geri yükleme noktalarını silmiş dosyaların önceki sürümlerine ulaşılması mümkün olmamıştı. Ancak araştırmalarım devam ediyor.

Şimdi size bu yöntemi anlatacağım;

YÖNTEM 1

A- Önce bilgisayarınızda gizli dosyaları ve klasörleri göster açık ve korunan işletim sistemi dosyaları görünür halde iken Dosya Arama bölümüne HELP_DECRYPT yazarak çıkan tüm dosyaları siliyoruz.

B- Bu klasik geri yükleme mantığında olacaktır.

C- Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve açılırken F8 yardımı ile güvenli modda çalıştırın.

D- Sistem geri yüklemeye girin ve bilgisayarınızı virüs bulaşmadan önceki bir tarihe geri yükleyin.

YÖNTEM 2

A- Yöntem 1’deki A adımını uygulayın.

B- ShadowExplorer adlı programı indirin ( http://www.shadowexplorer.com/uploads/ShadowExplorer-0.9-setup.exe )

C- Programı çalıştırın ve sürücünüzü seçtikten sonra eski bir tarihi seçin.

D- Karşınıza klasörler çıkacak. Buradan kurtarmak istediğiniz klasörü seçin ve mouse ile sağ tık yaparak Export seçeneğini işaretleyin.

E- Kaydetmek istediğiniz yeri seçin ve bu adımları kurtarmak istediğiniz tüm klasörler için tekrarların

Şimdilik elde olan yöntemler bunlar. İlerleyen zamanlarda araştırmalarımız neticesinde Help_Decrypt kesin çözüm için yazımız güncellenecektir.

 


Bu haberler ilginizi çekebilir! (Sponsor bağlantılar dahildir)

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Yukarı Geri Ana Sayfa