shopify site analytics
Bugünkü Haberler
ray dolap


TWITTER

EN ÇOK OKUNANLAR

Güneş Kremi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Güneş Kremi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Yaz sıcaklarından ve güneşin zararlı ışınlarından korunmak için güneş kremi alırken nelere dikkat edilmeli, güneş kremlerindeki faktör derecelendirmeleri ne anlama geliyor, hangi vücuda nasıl krem uygulanmalı? Güneş kremi ile ilgili akıllardaki tüm soruların cevapları burada. Güneş kremi almadan önce bu...
21 Temmuz 2010 01:00
Font1 Font2 Font3 Font4

Yaz sıcaklarından ve güneşin zararlı ışınlarından korunmak için güneş kremi alırken nelere dikkat edilmeli, güneş kremlerindeki faktör derecelendirmeleri ne anlama geliyor, hangi vücuda nasıl krem uygulanmalı? Güneş kremi ile ilgili akıllardaki tüm soruların cevapları burada. Güneş kremi almadan önce bu yazıyı dikkatlice okuyunuz…

Güneş kremi seçimini doğru yapmaz iseniz cildiniz, güneşin zararlı UVA ve UVB ışınlarına direkt maruz kalarak yanıkla birlikte başka olumsuz sonuçlarla da karşı karşıya kalabilir. Bunlardan biri güneş yanığı sonrası kaşıntı oluşmasıdır. Güneşin yanığının sebep olduğu cilt kuruluğu sonrası vücudunuzda aşırı bir kaşınma olduysa Güneş Yanığı Kaşıntısı Nasıl Geçer Ne iyi gelir? başlıklı makalemizi okuyunuz. Yine bu zararlı ışınlar cilt kanserlerine ve cildin yaşlanmasına sebebiyet verir. Bu yüzden doğru güneş kremi seçimi çok önemlidir.

Öncelikle şunu bilmelisiniz; Güneş kremlerinin üzerinde SPF koruma faktörünü nitelendirmektedir ve dereceleri 2-60 arasında değişmektedir. Şimdi gelelim doğru güneş kremi seçimi için dikkat edilmesi gereken hususlara.

  • Birincisi tam etkili bir koruma sağlamasını istiyorsanız alacağınız güneş koruyu kremin UVA ve UVB koruması içerdiğine dikkat ediniz. (UVA Ultraviyole A ışınları uzun dalga boylu ışınları, UVB Ultraviyole B ışınları kısa boylu dalga ışınlarını ifade etmektedir.)
  • Eğer ten renginiz çok açık ise 30 faktör ve üzeri güneş koruma kremlerini tercih ediniz.
  • Ten renginiz orta açık veya buğday tenli ise 12 ile 30 arasındaki faktör derecelendirmeli güneş koruma kremleri yeterli olacaktır.
  • Alacağınız kremin Sağlık Bakanlığı onayının olup olmadığına mutlaka dikkat ediniz.

Bu haberler ilginizi çekebilir! (Sponsor bağlantılar dahildir)

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Yukarı Geri Ana Sayfa