shopify site analytics
Bugünkü Haberler
ray dolap


TWITTER

EN ÇOK OKUNANLAR

Pleurotus Eryngii Cinsel Gücü Artıran Mantar
25 Ocak 2011 03:14

Cinsel gücü artıran Pleurotus Eryngii ismindeki mantarın Denizli’de üretimine başlandı. Peki nedir bu Pleurotus Eryngii mantar, cinsel gücü nasıl artırır ve nasıl tüketilmelidir. Tüm bu sorularınızın ve daha fazlasının cevabı yazımızda…

Denizli’de tıbbi mantar üretimi yapan Agroma Mantarcılık’ın ortağı Ziraat Yüksek Mühendisi Mehmet Atmaca, TÜBİTAK’ın desteğiyle “Pleurotus Eryngii” isimli cinsel gücü arttırıcı mantar üretti. İki yıl önce üretimine başladıkları “Pleurotus Eryngii” mantarında talep patlaması olduğunu ifade eden Atmaca, “Bu mantarın kuru ya da yaşını tüketenlerin cinsel gücü artıyor. Kurusunu tüketmek isteyenler yarım litre suyun içine 2 gram mantar koyup 30 dakika kadar kaynatıp içecek. Yaş mantar ise, sofralık mantar gibi yağda kavurup yenebiliyor. Etkisini kısa sürede gösteren mantar iktidarsızlık sorunu yaşayanları rahatlatıyor. Dikkatimi çeken bu mantar türüne en çok talep ülkemizin Güneydoğu Anadolu ve Akdeniz Bölgesi’nden gelmesi. Günde ortalama 30 kilogram Pleurotus Eryngii üretiyoruz, ancak siparişlere yetişemiyoruz. Yakından tanınan çok sayıda ünlü isme de bu mantar türünden gönderdik” dedi.

(Haber: Ferah IŞIK, Kamera: Ramazan ÇETİN / DENİZLİ, (DHA)

İşte Haberin Videosu

Hürriyet Video’larını izlemek için Flash 7 veya daha yüksek eklenti yüklenmeniz gerekmektedir. Yüklemek için tıklayınız!!!


Pleurotus Eryngii Cinsel Gücü Artıran Mantar Yazısına 1 Yorum Yapıldı

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Bu Videolar ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa