shopify site analytics
Bugünkü Haberler
ray dolap


TWITTER

EN ÇOK OKUNANLAR

Milattan Önce 10000 M.Ö. 10.000 fragmanı + filmin konusu
Milattan Önce 10000 M.Ö. 10.000 fragmanı + filmin konusu
Roland Emmerich imzası ve “M.Ö. 10,000” (10,000 B.C.) adıyla vizyona girecek olan filmin fragmanında destansı bir serüvenin ipuçlarını bulacaksınız. İSTANBUL – Yönetmen Roland Emmerich, kehanetlerin ve tanrıların hüküm sürdüğü, ruhların etrafta kol gezdiği, güçlü mamutların toprağı sarstığı mitolojik bir dönemde...
27 Şubat 2008 23:12
Font1 Font2 Font3 Font4

m.ö. 10000

Roland Emmerich imzası ve “M.Ö. 10,000” (10,000 B.C.) adıyla vizyona girecek olan filmin fragmanında destansı bir serüvenin ipuçlarını bulacaksınız.

İSTANBUL – Yönetmen Roland Emmerich, kehanetlerin ve tanrıların hüküm sürdüğü, ruhların etrafta kol gezdiği, güçlü mamutların toprağı sarstığı mitolojik bir dönemde geçen destansı bir serüvenle tekrar sinemaseverlerin karşısında.

FİLMİN KONUSU
Uzak bir dağ kabilesinde, genç avcı D’Leh (Steven Strait) kalbinin kraliçesini bulmuştur: Güzel Evolet (Camilla Belle). Gizemli bir savaşçı grup, köyünü yağmalayıp, Evolet’i kaçırınca, D’Leh sevdiği kadını kurtarmak için savaşçıların peşinden dünyanın öbür ucuna kadar gitmek üzere küçük bir avcı grubuna önderlik etmek zorunda kalır. Bilinmeyen diyarlara ilk kez ayak bastıklarında, grup üyeleri kendilerinkinden başka medeniyetler olduğunu ve insanoğlunun tahminlerinden çok ötelere ulaştığını keşfederler. Karşılarına çıkan her yerleşim yerinde o yörenin kölecilerin saldırısına uğramış kabileleri de gruba katılırlar ve D’Leh’in küçük grubunu bir orduya dönüştürürler.

Kaderin rüzgarına kapılmış bu zoraki savaşçılar en zorlu şartlarda tarih öncesi yırtıcılarla savaşmak zorunda kalırlar. Kahramanca yolculuklarının sonuna geldiklerinde, kayıp bir uygarlığı ortaya çıkartır ve yazgılarının dev piramitlerin gökyüzüne uzandığı, hayal gücünün ötesinde bir imparatorlukta yattığını öğrenirler.

Burada kendilerinden olanları tutsak etmiş diktatörvari bir tanrıya karşı duracaktırlar. Ve D’Leh de buraya sadece Evolet’i değil tüm medeniyeti kurtarmak için getirildiğini anlayacaktır.

[youtube _xETYDnSpwE nolink]

Kaynak


Bu haberler ilginizi çekebilir! (Sponsor bağlantılar dahildir)

Milattan Önce 10000 M.Ö. 10.000 fragmanı + filmin konusu Yazısına 8 Yorum Yapıldı

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Yukarı Geri Ana Sayfa