shopify site analytics
Bugünkü Haberler
ray dolap


TWITTER

EN ÇOK OKUNANLAR

HTTPS SSL Sertifikalı Sitelerde Adsense Kullanma
HTTPS SSL Sertifikalı Sitelerde Adsense Kullanma
Google, HTTPS protokolüne sahip SSL sertifikalı sitelerde Adsense kullanımını onaylamıyor. Kullandığınız taktirde kazancınız ciddi oranda düşecektir. Bu düşüşle ilgili Adsense tarafından zaten şu açıklama yapılmıştır. 1. Uyarı SSL ile uyumlu reklam kodu, siteleri hâlihazırda HTTPS tabanlı olan yayıncılar için tasarlanmıştır....
12 Ağustos 2014 10:14
Font1 Font2 Font3 Font4

google-adsense-logo

Google, HTTPS protokolüne sahip SSL sertifikalı sitelerde Adsense kullanımını onaylamıyor. Kullandığınız taktirde kazancınız ciddi oranda düşecektir. Bu düşüşle ilgili Adsense tarafından zaten şu açıklama yapılmıştır.

1. Uyarı

SSL ile uyumlu reklam kodu, siteleri hâlihazırda HTTPS tabanlı olan yayıncılar için tasarlanmıştır. Siteleri HTTP tabanlı olan yayıncıların, gerçekten gerekmedikçe sitelerini HTTPS’ye dönüştürmelerini önermiyoruz. Kredi kartı bilgileri, şifreler veya tıbbi kayıtlar gibi önemli kullanıcı bilgilerini koruması gereken bir yayıncı olmadığınız sürece, büyük olasılıkla sitenizi HTTPS’ye dönüştürmeniz gerekmez.

2. Uyarı

HTTPS tabanlı siteler, reklamlar da dahil olmak üzere sayfadaki tüm içeriğin SSL uyumlu olmasını zorunlu kılar. Bu nedenle, AdSense, SSL ile uyumlu olmayan tüm reklamları bu sayfalardaki açık artırmadan çıkarır. HTTP tabanlı sitenizi HTTPS’ye dönüştürmeye karar verirseniz, SSL ile uyumlu olmayan reklamları açık artırmadan çıkardığımız ve böylece açık artırma baskısını azalttığımız için, HTTPS tabanlı sayfalarınızdaki reklamların HTTP tabanlı sayfalarınızdakilerden daha az gelir sağlayabileceğini bilmenizi isteriz.


Bu haberler ilginizi çekebilir! (Sponsor bağlantılar dahildir)

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Yukarı Geri Ana Sayfa