site stats
14:25 - 3 Mart 5288 Çarşamba

Cam Filmi Yasakmı 2012 Cam Filmi Cezası Kalktı

24 Haziran 2012 Pazar - 2:08 Kategori : Otomobil

2012 yılı içinde gelen yeni yasalar ile birlikte cam filmi hala yasak mı? Cam filmi cezası kalktı mı? Cam filmine ilişkin son ayrıntılar 2012 yılı için şöyle;

-Sponsorlu Bağlantılar -

Sakarya’da yerel mahkeme, aracın camında takılı bulunan film nedeniyle kesilen cezayı haksız bularak iptal etti.

Sakarya Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri, trafik kontrolü sırasında durdurdukları Sakarya Barosu eski Başkanı Vacit Öktem’e aracının camlarında film olduğu gerekçesiyle 154 lira trafik cezası kesti. Öktem, cezayı haksız bularak Sakarya 4. Sulh Ceza Mahkemesi’ne iptal başvurusunda bulundu.

Mahkemenin belirlediği bilirkişi araçtaki filmlerin sürücünün görüş açısını engellemediği yönünde rapor verdi. Bunun üzerine mahkeme Öktem’e verilen cezası iptal etti.

Öktem, yaptığı açıklamada, aracına filmleri sonradan taktırdığını söyledi. Aracın bu şekilde muayeneden geçtiğini kaydeden Öktem, “Trafik ekipleri kontrol sırasında 154 lira para cezası kesti. Kesilen cezanın maddesinde ‘sürücünün görüşünü engelleyecek her türlü çıkıntı veya film gibi ilaveler konulmaz’ diyor. Benim aracımdaki filmler görüşümü engellemediği için itiraz ettim. Bilirkişi incelemesi sonucunda filmlerin sürücünün görüş açısını engellemediği ortaya çıktı. İtirazım kabul edildi.” dedi.

Mahkemenin kararının emsal teşkil edebilecek nitelikte olduğunu ifade eden Öktem, araçtaki filmin sürücünün görüş mesafesini engellemediği takdirde ceza yazılamayacağını savundu.Etiketler: , , , ,

"Cam Filmi Yasakmı 2012 Cam Filmi Cezası Kalktı" için 184 Yorum Yapılmıştır

  1. Yaşar Söğüt diyor ki:

    Ben 30 yıl almanyada araba kullandın arabama yazıda yazdım bayrakta astım bundan dolayı en ufak kazada yapmadın cezai hiç bir uygulaması yok.Şimdi gelelim asıl konuya senelerden beri A.B.girmek istiyoruz giremiyoruz giremeyiz çünki oraya girmek için A.B.yasalarına kurallarına uymak lazım T.C.Trafık kanununu A.B.trafik yasalarına paralel olarak yeniden yazmalı diye düşünüyorum.

  2. MEMEUR ARKADAŞLAR BUNU CEVAPLASIN diyor ki:

    KARDEŞİM POLİS CEZA YAZMA GEREKÇESİNDE YADA FİLM SÖKTÜRME GEREKÇESİ OLARAK DİYORKİ ADAM KAÇIRILIYOR GASP FALAN FİLEN ARAÇ İÇİ GÖRÜNMÜYOR BİZDE GÖREMİYORUZ TİRİ VİRİ YANİ.. PEKİ SON MODEL ARAÇLARIN CAMLARI ZİFİRİ KARANLIK ONLARA ÇITINIZ ÇIKMIYOR SIKINTI YOK O ARAÇLAR ADAM KAÇIRMADAN KIZ KAÇIRMADAN YADA KAÇAKÇILIK YAPMAKTAN MUAF MI DA BİZLER BİLMİYORUZ???YANİ MEMURUN GÖZÜNDE SON MODEL ARAÇLARDA BU TUR OLAYLAR OLMUYOR?DEMEK Kİ BÖLE BİŞEY YAPACAĞIMIZ ZAMAN SON MODEL ARAÇLARLA YAPACAĞIZ ARAKADAŞLAR DURUM BU..PEKİ POLİS ARAÇLARININ RESMİ VE KENDİ ŞAHSİ ARAÇLARINDA FİLM OLANLARA NE DERSİNİZ HEMDE EN KOYUSUNDAN KENDİLERİNE GELDİ Mİ SIKINTI YOK..BİDE TOPLUM GÖNULLU POLİS OLARAK HALK ARASINA ÇIK LAY LAY LOM ÇİÇEK BÖCEK DAĞIT BENDE SANA ŞEVKATLE BAKAYIM OYLE Mİ..MEMUR KARDEŞ İLK KENDİNDEN BAŞLA DÜZELTMEYE ONDAN SONRA HALKTAN ÇIKAR SUÇU VAR İSE..!!!

Konuya Aşağıdaki Alandan Yorum Yapabilirsiniz

(Lütfen argo kelimeler kullanmayınız ve küfür içeren cümleler kurmayınız. Aksi taktirde yorumunuz yayınlanmayacaktır.)

Sponsor Bağlantılar

Facebook

Sponsorlar