site stats
15:11 - 2 Mart 2015 Pazartesi

TÜVTURK Muayene Randevu Alma ve Randevu iptali Nasıl Yapılır

24 Mart 2011 Perşembe - 2:41 Kategori : Otomobil

Araç muyanesi için randevu mu almak istiyorsunuz? Randevu tarihinizi, saatinizi değiştirmek veya randevuyu komple iptal mi ettirmek istiyorsunuz? Tüm bunları nasıl yapacağınıza ilişkin ayrıntılı açıklama yazımızda mevcuttur. TÜVTURK Araç Muayenesi Randevusu ile ilgili herşey burada sizlerle…

-Sponsorlu Bağlantılar -

Tüvtürk Araç Muayene Randevu Linki tıklandığında karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkmaktadır.

tuvturk-randevu

Bu ekranda yukarıda kırmızı elipsle çevrili olarak görüldüğü gibi “Yeni Randevu” tıklandığında karşımıza gelen ekranın alt tarafında aşağıdaki gibi “Yukarıda belirtilen maddeleri okudum, anladım ve kabul ediyorum” kutucuğunun altındaki “devam” tıklanır.

Randevu iptali de tam bu aşamada yapılmaktadır. Şayet aldığınız bir randevuyu değiştirmek veya iptal ettirmek istiyorsanız, üstteki resimde gördüğünüz işaretli alanın altındaki “Randevu sorgulama, güncelleme ya da iptal” yazısına tıklamanız gerekmektedir.

tuvturk-randevu-alma

Aynı şekilde bir bilgilendirme ekranı daha gelir ve ekranın alt tarafında yer alan “devam” tıklandığında karşımıza gelen aşağıdaki gibi ekranda Tüvtürk araç muayene randevusu alınacak aracın “Plaka No“su ve (sağda resimde görüldüğü gibi ruhsatın sağ altında yer alan) “Trafik Tescil Belgesi Seri No” su girilir.

tuvturk-arac-muayene-randevu

Yukarıdaki ekranda görüldüğü üzere resimdeki yazan kod girilerek “devam” tıklanır. Aşağıdaki ekranda “Adı Soyadı”, “E-Posta Adresi”, “T.C.Kimlik No”, “Cep Telefonu” bilgileri doğru şekilde doldurulur.

tuvturk-randevusu

“Hizmet Modeli” Periyodik araç muayene için Genel Muayene seçili bırakılır. Araç tipinizi seçiniz. ( Otomobil ise seçili bırakabilirsiniz) . Son muayene geçerlilik tarihi seçimi için kutucuğun sağında bulunan takvim ikonu tıklandığında yukarıda görüldüğü gibi tarih seçimi takvim üzerinden yapılabilir. “Randevu Tarihi” bölümünü de aynı şekilde takvim üzerinden seçim yapılarak tarih belirlenir.

tuvturk-randevu-sistemi

Tarih bölümleri doldurulduktan ve randevu alınacak şehir seçildikten sonra yukarıda görüldüğü gibi “devam” tıklanır.

Tabloda yer randevu alınacak istasyon yatay hizası ve randevu alınacak saat dikey hizası yeşil olan yerlerden aşağıda gösterildiği gibi uygun olanın seçimi yapılır.

tuvturk-randevu-guncelleme

Tüvtürk Randevu için Seçilen İstasyon / Saat bölümü konusunda emin olunduktan sonra “devam” tıklanır.

tuvturk-muayene-randevu

Tüvtürk yaptığımız aldığımız randevu ile ilgili onay öncesi bize değiştirmek son bir şans daha vermektedir. Yukarıdaki ekranın size ait bilgilerle dolu olanı dikkatlice kontrol edilerek  “randevuya onay ver” tıklanır. Tüvtürk araç muayene rezervasyon işleminiz Tamamlanmış bulunmaktadır.

tuvturk-arac-randevu

Randevu alma işlemini detaylı bir şekilde anlatan KAYNAK

 Etiketler: , , , ,

"TÜVTURK Muayene Randevu Alma ve Randevu iptali Nasıl Yapılır" için 2 Yorum Yapılmıştır

  1. AHMET TURAN ŞENYUVA diyor ki:

    16/12/2011 tarihinde randevu almak istiyorum

  2. resat oksak diyor ki:

    34DD5577 OTOBÜSÜN RENDÜVESINI IPTALINI ISTIYORUM PENNIK ISTASYONDA ALMIŞTIM 1730

Konuya Aşağıdaki Alandan Yorum Yapabilirsiniz

(Lütfen argo kelimeler kullanmayınız ve küfür içeren cümleler kurmayınız. Aksi taktirde yorumunuz yayınlanmayacaktır.)

Sponsor Bağlantılar

Facebook

Sponsorlar